Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 31 095
  • 782
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 70
Здравейте. Кога започват по-честите прегледи, за следене на тонове в 8-ми или от началото на 9-ти месец?
Изобщо не са ми викали за следене на тонове. От края на 8ми месец, просто започнаха да ми дават часове за консултация не през месец, а през 2 седмици.

# 661
  • Мнения: 5 468
Здравейте,
бременна съм в 7+4г.с.  от вчера имам доста болки ниско долу повече в дясно, изпитвам тежест отново ниско долу и ме боли корем все едно ще ми дойде всеки момент.. Не мога да се свържа с АГ, тя ми е дала някакви билкови таблетки за корем и бусокопан (което тук се давало за бременни) Но от два дни зачестяха доста тези болки и се притеснявам, дали може да има проблем?? Благодаря ви. 🙂

Много бременни имат такива болки в ранна бременност. На мен са ми изписвали но шпа или папаверин, защото съм имала доста силни болки, все едно ми идва менструацията. Ако нямаш зацапване или кървене, не мисля, че е нещо страшно. За твое спокойствие може да отидеш на един преглед.

Здравейте. Кога започват по-честите прегледи, за следене на тонове в 8-ми или от началото на 9-ти месец?

Мен са ме пращали от края на 7ми, началото на 8ми месец през 2 седмици, а в 9ти месец - всяка седмица. Т.е. в 9ти месец вече се препоръчва ежеседмично следене на тонове.

# 662
  • Мнения: 1 092
Здравейте!
Мога ли да си правя разтривка с ракия или не е хубаво?

# 663
  • София
  • Мнения: 10 642
От 28г.с. всяка седмица ходех на запис на тонове. От тогава и започнаха да ми записват часове за ЖК на всеки 2 седмици

# 664
  • Мнения: 7 723
От 28г.с. всяка седмица ходех на запис на тонове. От тогава и започнаха да ми записват часове за ЖК на всеки 2 седмици
всеки явно си работи различно ... в 32 г.с ми казаха за отида след около 3 седмици, аз отидох след 2 😁 сега в 34та пак ми казаха същото ... тонове още не са ми записвали ... в 32 г.с бях на ФМ и може заради това, а сега за секунди пусна на ехографа тон, но не мисля, че е същото ...

# 665
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, не е същото на ехографа и записа.

# 666
  • София
  • Мнения: 546
Всяка болница, да не кажа всеки лекар имат различна практика по отношение на тоновете. Аз почнах в 30-та гестационна седмица веднъж седмично, вече и по-често ходя.

# 667
  • София
  • Мнения: 39 940
Здравейте!
Мога ли да си правя разтривка с ракия или не е хубаво?
Според мен не е удачно.
Можеш да си направиш компрес от мед на гърдите, а ако те боли гърло - компрес от извара.

# 668
  • Мнения: 1 092
Гърлото ми мина от гъргарата със сол и сода, но не мога да смъкна температурата. Под 37.5 не пада дори и с парацетамол. И после пак 38.

# 669
  • Мнения: 301
Здравейте. Тези от вас който са били на фетална морфология трета последна .. На снимките случвало ли ви се е да има на челото черен кръг на бебето? На нашата снимка има някакви като балончета и едно такова черно, попитах, доктора каза, че е от записа? Ама да не би да има нещо като белег или някакво срастване или знам ли няма как да е дупка нали?

# 670
  • Мнения: 35 200
Според мен си е от техниката, едва ли може да ти покажат идеална картина. Не мисля, че има за какво да е притесняваш.

# 671
  • Мнения: 76
Здравейте отново.След като ви писах,че може би се разболявам, вече съм с болки в гърлото и температура 37.5. Свързах се с АГ и ми препоръча спрей за гърло, парацетамол ако ми се повиши повече температурата и биозин мама. Личния лекар мога да го посетя чак в понеделник. Започнах да чета в интернет и много се изплаших. Аз съм в 4 г.с. и прочетох,че точно този период е много опасен за развитието на бебето. Има ли мами, които са били болни повреме на бременност и всичко наред ли е било с бебоците.
Много съм притеснена, даже не знам от къде го лепнах това чудо.

И аз сато теб още в началото се разболях, моя човек явно ме зарази. Вече съм в началото на 22 г.с. и всичко е наред. Изписаха ми инфлуцид (не помогна), после пак ходих на лекар и ми изписаха Хербитусин таблетки за смучене, на своя глава си взех и билкови бонбонки от аптеката, не помня как се казваха, но от тук прочетох, че мами ги използват, когато се наложи. Купих си 1 кг лимони, мед и джинджифил, личната лекарка каза да внимавам с джинджифила. Смесих 1:1 мед с лимони на око, около 100 мл от всяко и добавих 1 с.л. настъгран джинджифил. 2 дена през 30 мин - 1 час си взимах по 1 с.л. от сместа и си оправих.

# 672
  • Мнения: 1 092
Здравейте отново.След като ви писах,че може би се разболявам, вече съм с болки в гърлото и температура 37.5. Свързах се с АГ и ми препоръча спрей за гърло, парацетамол ако ми се повиши повече температурата и биозин мама. Личния лекар мога да го посетя чак в понеделник. Започнах да чета в интернет и много се изплаших. Аз съм в 4 г.с. и прочетох,че точно този период е много опасен за развитието на бебето. Има ли мами, които са били болни повреме на бременност и всичко наред ли е било с бебоците.
Много съм притеснена, даже не знам от къде го лепнах това чудо.

И аз сато теб още в началото се разболях, моя човек явно ме зарази. Вече съм в началото на 22 г.с. и всичко е наред. Изписаха ми инфлуцид (не помогна), после пак ходих на лекар и ми изписаха Хербитусин таблетки за смучене, на своя глава си взех и билкови бонбонки от аптеката, не помня как се казваха, но от тук прочетох, че мами ги използват, когато се наложи. Купих си 1 кг лимони, мед и джинджифил, личната лекарка каза да внимавам с джинджифила. Смесих 1:1 мед с лимони на око, около 100 мл от всяко и добавих 1 с.л. настъгран джинджифил. 2 дена през 30 мин - 1 час си взимах по 1 с.л. от сместа и си оправих.
Температурата ме притеснява повече, чак днес за едни час бях с 37 и посре пак нагоре. Сега мисля да си направя една топла супа и да прибегна към лютичкото. Не знам дали може, но страшно ми се яде пикантно. И чай от джинджифил ще си направя. Но поне повече от 38 не съм вдигала.

# 673
  • Мнения: 5 468
Всяка болница, да не кажа всеки лекар имат различна практика по отношение на тоновете. Аз почнах в 30-та гестационна седмица веднъж седмично, вече и по-често ходя.

По принцип е така, но масовата практика е до 32г.с. да са започнали записите.

# 674
  • Мнения: 1 777
За главоболие какво мога да пия, в 13 седмица съм, кръвното ми е нормално но много ме боли глава, аналгин или нещо такова може ли да се пие, или ако има някакво хомеопатични?

Общи условия

Активация на акаунт