Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 30 952
  • 782
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 715
четох, че гадене в седмицата, в която се намирам /28/, е нормално да се появи, и че става опасно, ако започне да се повръща ... така ли е ?
аз от миналата седмица имам моментни позиви на гадене, но си мислех, че е защото бебето притиска нещо ...

# 91
  • София
  • Мнения: 544
Да, усетих, че съм се изразила по начин, който ми гарантира цитирането в оная тема за забавните въпроси за бременността. Joy Благодаря ти за разяснението.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
В 8-ми месец съм. За това се изразих така. В момента горната част на корема и горната част на матката ми се струват едно и също. Може би трябваше да уточня, че съм в напреднала бременност.
Ааа, това вече е съвсем друго. Понеже тук масово така се изразяват 4-та - 5та г.с. Satisfied помислих, че и ти скоро си видяла положителния тест Simple Smile Hands V
Усещането ти вероятно е от това, че матката ти, поради големината си вече, подпира стомаха и други органи.

Ама трябваше още преди да разбереш за какво става въпрос да се разпишеш остроумно в смешките...

# 93
  • Мнения: 137
Здравейте мамчета някоя от вас дали Знае за токсоплазмозата....правих си изследвания оказа се , че съм преминала болестта и имам имунитет и в момента не съм заразена , но въпроса ми е ако ме одраска сега котка мога ли да се заразя или съм предпазена вече от антителата?Благодаря ви много

# 94
  • Мнения: 85
Моля ви за съвет. От 2 дни изпитвам болка и стягане в горната част на стомаха, конкретно в ляво. В 12та седмица съм. Случвало ли ви се е? Ако продължи на какъв лекар да ида? На АГ? Гастро? Не знам какво да правя Cry

# 95
  • Мнения: 137
Моля ви за съвет. От 2 дни изпитвам болка и стягане в горната част на стомаха, конкретно в ляво. В 12та седмица съм. Случвало ли ви се е? Ако продължи на какъв лекар да ида? На АГ? Гастро? Не знам какво да правя Cry

Когато мен ме боли гастрит то е под лъжичката , мод и между гърдите...и ако е по нагоре при стомаха може да е нещо от храна ...обадете се на личния лекър

# 96
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте мамчета някоя от вас дали Знае за токсоплазмозата....правих си изследвания оказа се , че съм преминала болестта и имам имунитет и в момента не съм заразена , но въпроса ми е ако ме одраска сега котка мога ли да се заразя или съм предпазена вече от антителата?Благодаря ви много
Имаш имунитет

# 97
  • Мнения: 1 989
Здравейте, не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но реших да попитам. В 10 г.с. съм и днес сутринта, при рязко изправяне, ме сряза кръстът от едната страна. Болката върви и към крака, кошмарна е, едва се движа, не мога да ставам от леглото. Свързах се с един чакръкчия и утре евентуално може да ме види
Въпросът ми е може ли по някакъв начин едно наместване да навреди, след като съм бременна.

# 98
  • Мнения: 35 186
Аз ако съм, по- скоро бих пила Милгама, отколкото да отида на чакръкчия. Когато бях бременна пиех Милгама по предписание на лекар, защото имах проблеми с кръста

# 99
  • София
  • Мнения: 3 882
Много е опасно, защо реши да ходиш на чакръкчия точно? Аз в 5 месец имах болки в кръста и отидох на физиотерапевт, казаха ми, че нищо от гърдите надолу не може да се пипа, докато не родя, защото е опасно.
Направиха ми серия от масажи на врата и болката утихна.
Иди на лекар, не рискувай с разни самозванци, да не си изгубиш бебето.

# 100
  • Мнения: 5 468
Forest rain, не си прави експерименти. В 21ви век се ходи на лекар. По време на бременност дори масажите трябва да са специални за бременни, а не стандартни и затова при такива болежки се ходи при лекар, който се занимава с бременни. Наистипа може да посетиш физиотерапевт. Можеш и да се мажеш с магнезиево олио със съвсем лек масаж, колкото да го втриеш.

# 101
  • Мнения: 1 989
Аз не съм отишла, просто болката е нетърпима, не мога да стана, камо ли да изляза, за да отида на лекар. Не мога да се свържа и с личния, затова реших да питам тук.
Милгама може ли да се приема в първия триместър?

# 102
  • Мнения: 275
Forest rain, по-добре се консултирай с лекар невролог.. не експеиментирай!
И аз имах ужасни болки от възпалени нерви, казаха ми да пия Б-комплекс, но гинеколога ми беше категоричен, че не е удачно ей така да пия витамини, без да знаем с какви стойности съм... Б1 и Б6 са възможните причинители на болката, та АГ-то ми ме посъветва да ги изследвам. Оказа се, че Б6 беше на най-долна ганица. Изследват се само в Германия и се чака около 10 дни и докато чаках резултат и лежах неподвижно на дивана, наблягах на храни богати на Б1 и Б6.
Б6 е много важен особено за мъжките бебета, дефицита му носи големи неприятности...

За болката пробвай нош па, ако няма ефект, знам, че може да си позволим и парацетамол, той със сигурност ще те отпусне поне за да идеш на пеглед.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 14:51 от AnMary

# 103
  • София
  • Мнения: 12 006
Но-шпато няма да й помогне, защото вероятно е захапан нерв. Масаж при физиотерапевт предполагам ще бъде от полза.

# 104
  • Мнения: 1 989
Благодаря, пия Но шпа, но не ми помага изобщо, то е невралгично. Ще търся сега невролог, но къде ли ще намеря. А пластир мога ли да сложа? Майка ми все пластири я спасяват, но не знам дали не загряват.

Общи условия

Активация на акаунт