Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 30 390
  • 782
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 275
lunichkaaa, не ми говори за тези ампули, че ми се гади само при мисълта. На листовката пише, да се смесват със сок, но аз не го правя, защото ми е още по-отвратително. Пия ги само с храна, защото иначе не ми понасят. Дори тогава си усещам целия хранопровод като "изгорял". Мъжът ми ми вика "Сега разбираш ли какво ми е на мен, когато си пия ракията" UnamusedFrowning1. Вече месец ги пия, на следващия преглед ще моля да ми ги сменят.

Grinning Шегаджия е твоят мъж, аз моя го събуждам с повръщане и той все бяга да ми носи вода Grinning Припомнихме си първите 4 месеца от беменността. Иначе днес като ги върнах отново, пробвах с храната да изпия ампулите, успях да ги задържа, говорих с лекаря, но той ми обясни, че с храната трудно се усвоявали, трябвало да се вземат сутрин на гладно и каза да ги спра и да се върна на стария спрей, дето не ми помагаше Grinning Аз упорито ще си доизпия ампулите, макар и с храна и ще видя дали тва желязо изобщо е мръднало на някъде, взех си и чай от коприва. А как тия сладки ампули се комбинират със сладък сок, звучи ми убийствено... аз добавям вода, а със сока на лимон ми е по-поносимо, понеже убива малко сладостта на тая гадост.
Браво, ти си герой! Цял месец пиене си е голяма работа, а изследвала ли си желязото, дали е мръднало нагоре?

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Здравейте ,
Страдам от ужасни алергии и до сравнително скоро нещата бяха поносими, но от няколко седмици насам е истински ад . В 27-ма седмица съм не мога да спя , не мога да дишам , носа ми е запушен почти непрекъснато ( лигавицата се издува и става направо тапа) отгоре на всичко в малкото моменти, в които мога да дишам през носа заради това че е адски възпален ме дразни все едно има перце и ме гъделичка, а от кихане вече ме болят и глава и мускулите на корема чак .
Аз лично за нос от 2 години си слагам краве масло в носа.
Аз също си слагам краве масло в носа и съм доволна, спрях да си купувам капки за нос, които нищо не правеха.

# 557
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Suzi91, на мен АГ ми беше изписал противоалергични, които са ок за бременни - restiv. Помогнаха ми, имах запушен нос и суха кашлица.

# 558
  • Мнения: 5 468
Утре ме викат на запис на тонове с готовност за оставане казаха че до понеделник така или иначе ще си имаме бебе защото по принцип термина ми беше 20.01

Скрит текст:
Напъните(чувството, че ти се ходи по голяма нужда, защото бебето притиска ректума) са последната част от раждането. Преди това трябват множество контракции за да се получи пълно разкритие.

Pebals, раждането започва при регулярни и силни контракции. Но някои жени получават диария или повръщат непосредствено преди раждането, така че е много вероятно раждането да започне всеки момент(което не означава внезапно тръгване към болницата). Ако започнат контракции, ги засичай периодично. При първо раждане, в болницата се отива при регулярни контракции на около 5 мин. Наблюдавай и за изтичане на води. Тогава трябва да се отиде в болницата до 1 час.

Първото раждане обикновено е по-бавно, така че се подготви психически, че няма да стане за 1 час.
Да, ясно, това го разбрах. Обяснението ми беше свързано с това, ако раждането започне преди да те приемат в болницата за предизвикване, защото ти питаше дали да отидеш по-рано. Аз ти обясних в какъв случай трябва да се отиде и в какъв - да се изчака.

# 559
  • Мнения: 18
Много благодаря за отговорите ,

това с кравето масло не го бях чувала но ще пробвам да видим , толкова ми е зле и съм толкова изтощена че съм готова всичко да пробвам само да се облекчи този ад . За Рестив уж пише  че е по-скоро за ранни признаци пък при мен вече положението е много напреднало , предполагам щом АГ ти го е изписал значи би следвало да има ефект дори в по-късен етап и това ще прбвам .
Адски много ви благодаря и се моля нещо от тези неща да помогне , все пак ако някой се сети още нещо нека сподели .

# 560
  • Мнения: 7 696
33+ седмица съм ... вчера на изследванията тсх ми излезе 3,63, преди 2 месеца беше 2 и малко, пия си еутирокс над година ... възможно ли е от нерви да съм го вдигнала? ще е проблем ли за нормално раждане и влияе ли на бебчето? на преглед съм другата седмица

# 561
  • Мнения: 147
Сега имам някакви странни остри болки и все едно ми се ходи по голяма нужда и същевременно ми се повръща . И си мисля тази вечер ли да отивам или да чакам до утре както говорихме с докторката

Pebals94, стискам палци! Пиши по-нататък да видим как са се развили нещата. Успех!

# 562
  • София
  • Мнения: 12 006
33+ седмица съм ... вчера на изследванията тсх ми излезе 3,63, преди 2 месеца беше 2 и малко, пия си еутирокс над година ... възможно ли е от нерви да съм го вдигнала? ще е проблем ли за нормално раждане и влияе ли на бебчето? на преглед съм другата седмица
Стйностите се вдигат от нерви и стрес, консултирай се с лекар за другия въпрос.

# 563
  • Мнения: 74
Би могло да погне и това:
https://fitnesinstruktor.com/lek-za-zapushen-nos-pri-bremennost/


Много благодаря за отговорите ,

това с кравето масло не го бях чувала но ще пробвам да видим , толкова ми е зле и съм толкова изтощена че съм готова всичко да пробвам само да се облекчи този ад . За Рестив уж пише  че е по-скоро за ранни признаци пък при мен вече положението е много напреднало , предполагам щом АГ ти го е изписал значи би следвало да има ефект дори в по-късен етап и това ще прбвам .
Адски много ви благодаря и се моля нещо от тези неща да помогне , все пак ако някой се сети още нещо нека сподели .

# 564
  • Мнения: 5 468
33+ седмица съм ... вчера на изследванията тсх ми излезе 3,63, преди 2 месеца беше 2 и малко, пия си еутирокс над година ... възможно ли е от нерви да съм го вдигнала? ще е проблем ли за нормално раждане и влияе ли на бебчето? на преглед съм другата седмица

ТСХ непрекъснато се променя през бременността. Затова, когато си на терапия с Еутирокс за корекция на стойностите по време на бременност, трябва да го изследваш всеки месец и, когато има промяна в стойността, да се консултираш с ендокринолога за корекция на дозата. Според мен, не е от стрес, а си е нормалната промяна по време на бременност. През последния триместър обичайно ТСХ се вдига.

Аз също по време на бременностите бях на Еутирокс и ендокринологът ми обясни, че през първия триместър, е най-добре ТСХ да е някъде между 1 и 2, а след това - до 2,5, и ако видя промяна извън тези граници, да отида за корекция на дозата. Изследвах се на всеки 4 седмици.

# 565
  • Мнения: 137
Хубав съботен ден пожелавам мамита Hug ...и тук пускам моя въпрос свързан с гърдите по време на бременост ..Моите са доста пораснали и аеролите също , потъмняли са много , чувствителността на зърната си я има все още и аеролите някак си са се разсеяли по гърдите във формата на петна като лунички повечето в страни.Има ли някой подобно нещо?Благодаря ви предварително

# 566
  • Мнения: 31
Хубав съботен ден пожелавам мамита Hug ...и тук пускам моя въпрос свързан с гърдите по време на бременост ..Моите са доста пораснали и аеролите също , потъмняли са много , чувствителността на зърната си я има все още и аеролите някак си са се разсеяли по гърдите във формата на петна като лунички повечето в страни.Има ли някой подобно нещо?Благодаря ви предварително
Моите бяха абсолютно същите, след като започнах да кърмя петната изчезнаха след известно време, даже почти не остана кафяво 😁

# 567
  • Мнения: 753
Ако не се случат нещата  днес или утре , в понеделник в 8 с багажа и казаха да ходя да ме настаняват и да поканим бебока да излезе доброволно... иначе днес на тоновете всичко ок , няма разкритие ..явно са ми объркали термина

Сега имам някакви странни остри болки и все едно ми се ходи по голяма нужда и същевременно ми се повръща . И си мисля тази вечер ли да отивам или да чакам до утре както говорихме с докторката

Pebals94, стискам палци! Пиши по-нататък да видим как са се развили нещата. Успех!

# 568
  • Мнения: 137
Хубав съботен ден пожелавам мамита Hug ...и тук пускам моя въпрос свързан с гърдите по време на бременост ..Моите са доста пораснали и аеролите също , потъмняли са много , чувствителността на зърната си я има все още и аеролите някак си са се разсеяли по гърдите във формата на петна като лунички повечето в страни.Има ли някой подобно нещо?Благодаря ви предварително
Моите бяха абсолютно същите, след като започнах да кърмя петната изчезнаха след известно време, даже почти не остана кафяво 😁

Благодаря за отговора ..и да споделя още нещо 😃 освен , че аеролите са пораснали , а и отдолната страна са и леко по подути интересни неща се случват , а гърдите не спират да ме сърбят нощи , че ги мажа постоянно Grin

# 569
  • Мнения: 1 235
Скрит текст:
lunichkaaa, не ми говори за тези ампули, че ми се гади само при мисълта. На листовката пише, да се смесват със сок, но аз не го правя, защото ми е още по-отвратително. Пия ги само с храна, защото иначе не ми понасят. Дори тогава си усещам целия хранопровод като "изгорял". Мъжът ми ми вика "Сега разбираш ли какво ми е на мен, когато си пия ракията" UnamusedFrowning1. Вече месец ги пия, на следващия преглед ще моля да ми ги сменят.

Grinning Шегаджия е твоят мъж, аз моя го събуждам с повръщане и той все бяга да ми носи вода Grinning Припомнихме си първите 4 месеца от беменността. Иначе днес като ги върнах отново, пробвах с храната да изпия ампулите, успях да ги задържа, говорих с лекаря, но той ми обясни, че с храната трудно се усвоявали, трябвало да се вземат сутрин на гладно и каза да ги спра и да се върна на стария спрей, дето не ми помагаше Grinning Аз упорито ще си доизпия ампулите, макар и с храна и ще видя дали тва желязо изобщо е мръднало на някъде, взех си и чай от коприва. А как тия сладки ампули се комбинират със сладък сок, звучи ми убийствено... аз добавям вода, а със сока на лимон ми е по-поносимо, понеже убива малко сладостта на тая гадост.
Браво, ти си герой! Цял месец пиене си е голяма работа, а изследвала ли си желязото, дали е мръднало нагоре?

lunichkaaa, все още не съм, ама на фона на всичко, което търпя, остава и да не ми е мръднал хемоглобинът. Sweat SmileSweat SmileSweat Smile. Имам още седмица и ще ходя на преглед, но повече няма да ги пия със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт