Най-(не)приятните шумове за вас.

  • 4 347
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 412
попфолк, телевизор, когато искам да си говоря; монотонния коментар на мачове по бг телевизии - пречат ти да си гледаш мача, звукът на принтера ми (това обвързано със скоростта), някой безкрайно дълго да учи акорди на китара, споменатите вече аларми и стържене на зъбците на вилица по дъното на тенджера...(тогава същата тенджера пада от високо върху плочките и издава другия не много приятен шум чандра  Wink, на който съм кръстена)...

...обичам... някои гласове, тъмбъра, модулацията, да слушам британски английски и още сумати езици, които не знам (значи шум)...щурци, хрускане на сняг под стъпките ти, тишина, пукане на клонче или борови иглички, дъжд, виелица, пукане на дърва в камината и онова "гъл-гъл", църковни камбани...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
 Не обичам шум на двигател, на скърцане по някаква повърхност, от ремонта на съседа...

 Обичам шумовете от природата, песента на птичките, шума на водопада, стъпките в тревата... Hug

# 32
  • Мнения: 2 631
Какво става, бе??  newsm78
Никой ли не мрази да му мляскат на ушото и при различните видове храна да излизат различни звуци от устата?? И чат - пат да виждате и какво предъвква човекът срещу вас?!!!  Shocked

Мразя Марая Скери в 8 сутринта! И хрупането на солети също! И яденето на семки с шлюпките, така звучно, да се чува през поне 2 стаи...  #Cussing out
Дразни ме и пресиленият смях  newsm61 И врабчетата, които се събуждат в 5 сутринта...

Айде стига, че ще се настроя негативно...

Обожавам звука на бирата, когато се сипва в чашата...И дишането на приятеля ми...

# 33
  • Мнения: 1 153
Шум от течаща вода ме успокоява Crazy а много се дразня от шумене на найлонова торбичка #Cussing outособено като спя

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво става, бе??  newsm78
Никой ли не мрази да му мляскат на ушото и при различните видове храна да излизат различни звуци от устата?? И чат - пат да виждате и какво предъвква човекът срещу вас?!!!  Shocked


Какво да става- написала съм го по-горе!  Naughty

# 35
  • Мнения: 8 505
Най-неприятните за мен:стъргане с нокът по грапава повърхност (не е задължително да е дъска) и умишлено пукане на стави.
За щастие приятните са много повече.

# 36
  • Мнения: 2 631
Какво става, бе??  newsm78
Никой ли не мрази да му мляскат на ушото и при различните видове храна да излизат различни звуци от устата?? И чат - пат да виждате и какво предъвква човекът срещу вас?!!!  Shocked


Какво да става- написала съм го по-горе!  Naughty

Сори, Ерика, просто ме боли главата днес и не чета на 100% всичко... no smile3557

# 37
Неприятни:
- "гъл-гъл", когато знаеш, че не може да пиеш
-плаченето на бебе, когато знаеш,че не можеш да помогнеш
-да звъни телефона,когато си в банята

Приятни:
-има ли смисъл да се изброява; всичко, което може да те накара да се усмихнеш

# 38
  • Мнения: 495
аз мразя тези звуци, дето мъжете си мислят, че са само техен приоритет и че е много мъжкарско да ги демонстрират Mr. Green
и дето се състезават с тях от най-крехка възраст smile3504
по този повод даже един мъж ми каза /разбирай за звуците, издавани от д-то/: "За кво го храня, като не му чувам гласа?" hahaha #Crazy hahaha Joy
пък друг ми разправяше за това какво значи интимност между съпрузи /аз още не бях омъжена/, цитирам: "Най-висшата проява на интимност е да пр_днеш пред жена си" rotfImbo rotfImao newsm62

# 39
Обожавам звука на тракащи ледчета в чаша пълна с нещо(независимо алкохол или безалкохолно), шуът на дъжда също ми е много любим, мъркаща котка но когато мърка тихи4ко имахме едно коте което мъркаше на мн високи децибели  Crazy, жабешко крякане преди дъжд също харесвам много, славей4ета, харесвам как ми трака обицата по зъбите...има и още но сега не се сещам. А не са ми особено приятни вс изброени по-горе и незнайно и за мен защо не обичам шум на разбиващи се вълни  Rolling Eyes

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Харесва:
 - дъждовалеж
 - хрупкане на пресен сняг ( не ядене, хъхъхъ, вървене по такъв)
 - морски прибой
 - в селска обстановка, далечен лай на кучета
 - тропане на миши крака по изкорубения покрив на бабината къща
 - котешко мъркане
 - тракане на токчета, особено моите
 - есенно шумолене на изпадналите листа, когато се разхождам в гората
 - още разни шумове, за които се не сещам (кубчета лед, газирани шумове, настоятелно звънене на домашния тел (има опция до 4 вече) ...

Не обича и се нервира много:
 - Мая врещи, пищи, нервничи и крещи
 - монотонни звуци от капеща вода, почукване, поскърцване
 - хавтомобилни аларми
 - хавтомобилни спирачки, форсиране и прочей такиви дейности по шосето
 - силна музика, адска
 

# 41
  • София
  • Мнения: 143
неприятни звуци:

-кап-кап звуци от чешмата
-шум от драскането на клечка кибрит
-мляскането на дъвка или "чопленето" на семки
-аларма на кола, виеща през нощта
-мяученето на разгонени котки
-хъркане, истеричен кикот
-силна музика и т.н., т.н.

приятни звуци:

смеха на децата ми
непрестанното бърборене на  голямата ми дъщеря
плискането на морски вълни, крясък на гларус
пеенето на птички, ромон на поточе, свирене на щурче, трополенето на дъждовните капки
тракането на влака
хубава музика и още много...


# 42
Ооо сега се сетих още един любим звук - онези найлони дето са с балон4ета обожавам да ги пукам...е то не само заради звука голяма са краста Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 462
Най-неприятния е:
1. Крещенето на новородено кърмаче.  hahaha
Кого го дразни това??  Новородените по-скоро мяукат, отколкото крещят, много готин звук...  Обикновено млъква веднага щом налапа цица Simple Smile


А, подсети ме, обожавам звука от тупване на твърда задна корица върху дебела книга. В смисъл, когато се затваря книгата, и задната корица се пусне, тупва по много готин начин.
Супер е, вярно.  Или да тупнеш книга с твърди корици върху равна повърхност - същия звук, но по-силен Simple Smile


шуът на дъжда също ми е много любим
Когато съм на сухо и топло Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 750
Няма по-омразен шум за мен от звън на комар покрай ухото ми. Направо полудявам.
Следват го:
дрънкане на тенжерите в шкафа;
хъркане;
шумящи найлонови торбички;


От приятните първи са водните:
ромон на поточе;
морските вълни на разсъмване;
тих пролетен дъжд;
После идва другата класика:
Щурци по тъмно и птички в гората или рано сутрин;
Пляскащия звук на босите крачета вкъщи;

Общи условия

Активация на акаунт