Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 754
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Моят 4-ка има по география...не очаквам повече от 3-ка по литература и математика, а какво да мисля за матурите Confused  Къде да го записвам незнам...

# 136
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нашият на класното по математика има 4, а ходи на уроци. Емии, това са му възможностите явно Sad Уж казва, че са му лесни задачите, но на контролните си поддържа 4-ка. Баща му мисли, че трябва да го спираме от уроците, но си мисля, че ако не ходи и толкова няма да върже Sad

В същата ситуация сме. С уроци 4-ка. От 5-ти клас така бутаме, без уроци е по-зле.

# 137
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ами, 11 точки на пробната по математика  ooooh!

# 138
  • Мнения: 15 572
Мен също много ме е яд. 5-ти и 6-ти клас имаше само 5 и 6 по математика и основно 3 и 4 по БЕЛ
Тази година математика падна на 4-ка, а БЕЛ се пооправи малко. Ходи на курсове, записах го и на допълнителни уроци, обаче нашия си блее и това е. Само на допълнителните уроци внимава и пише - другото си минава между ушите. Пяна пуснах да повтарям и да говоря. Ако си знаех, че толкова са му възможностите нямаше да се хабя толкова, обаче заради единия мързел ще направи простотията точно тази година

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Оооо, направо настръхвам за пробните аз...

# 140
  • Мнения: 4 133
Ужасно е...

Аз да се оплача пак от моя мързел...то кат се замисля май не съм го хвалила...? Head Band
Днес класна по математика...чакаме тия дни и др.оценки и скривам компа за дълго.
Нямам идея как да го "натискам" дето се изразяват някои майки...как да го стимулирам...?
mystic тоя мързел, тоя мързел....
не знам какво да кажа вече
всеки ден говоря едно и също, и промяна никаква
оценките му са добре, ама това хич не ме успокоява
на матурите ще лъсне истината
при нас е догодина, имам доста още нерви да хабя

# 141
  • Русе
  • Мнения: 11 919
Много са факторите по математика. Моето дете учеше до 7 клас по старата порграма , от 8 по новата. Констатацията ми беше, че е много материал, не достатъчно добре обяснен и малко часове за упражнения и прилагане. Друго - критериите за оценяване на различните учители са много различни. В 6 клас имаше 5 и 6 по математика, обаче учителката им даваше модели по решавани в час задачи. Достатъчно беше да е разбрал решаваните задачи и всичко точно. Обаче от 7 и сега в гимназията им дават задачи, при които да прилагат и трябва да съобразяват зависимости, които не всяко дете може да се сети, както и  се дават много задачи, с време за решаване под 3 минути, което за системи и дълги уравнения е малко. Иначе аз съм завършила с математика и най-ниската ми оценка някога по математика беше една четворка в университета по математичен анализ, при много взискателен преподавател. Ама никога не съм решавала и 1/10 от задачите, които сега решавам с моя син, за да изкара той ,в най-добрия случай 4 в езикова гимназия.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 10 493
A m b e r точно. Единия от основните проблеми на сина ми е времето. Имало е контролни на които се е падало под 2 минути на задача, стигали са до 24 задачи. Като реши само половината и едвам 3 връзва Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 15:09 от Глухарче

# 143
  • София
  • Мнения: 2 855
Леле, как съм ви изпуснала. За много години да ви кажа!
И малко да сменя темата на разговора - интересувам се от добър детски ортодонт в София. Дали някой може да сподели опит и препоръка? Съвсем случайно го видях моичкия как на долната челюст единия зъб е разместил другите и трябва да вземем мерки. Като цяло ми е доста наблюдаван през годините, но все от лекари извън София. Благодаря предварително!

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Днес каза, че г-жата им е дала още минути след като приключил часа/последен, за да им стигне времето явно...това по математика.

# 145
  • Мнения: X
Масово се ходи при Иванова на Иван Асен. И ние там попаднахме, по препоръка от стоматолога ни. Нямам забележки, освен стандартните за нея, чака се по месец-два за час, но моят син нямаше големи проблеми.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 198
Здравейте в новата тема и щастлива и успешна да ви е новата година, на всички кандидат-гимназисти - успех и приемане на най-желаното от тях място Blue Heart
Ще се върна на темата за електронните цигари, наргилетата и т.н. опасни гадни неща, които ги нямаше по времето, когато ние бяхме тийнейджъри Sad Моят също е пробвал наргиле, каза, че не му е харесало. Миризмата на цигари го дразни и отвращава, сигурна съм в това, не мисля, че би пушил цигари. Но "вайпърите" са друга работа, според него разбира се Disappointed Даже си е изпукал за два месеца стипендията, за да си купи тоя боклук Cry Обяснява ми ги същите ти работи, дето си ги говорят, че е безвредно. Детето ми е такова, че и да крещя, и да се карам, и да забранявам - файда никаква, даже може ефектът да е с обратен знак  Frowning1 Трябва да го убедя. Намерих му информация, пратих му да чете какво се случва с дробовете му, помолих го поне да не гълта изпаренията, а само да ги издухва, гледам, че май мина тоя мерак, дано е така, ако съм прекалено мрънкаща, просто ще спре да ми казва, по-добре да знам какво се случва.
Ами това е, сега им е явно времето за глупостите, аз все си мисля, че по-добре "глупости навреме", ако изобщо има такова нещо, отколкото "глупости на дърти години" Flushed
И алкохол им продават, и по баровете ги пускат, тия хора деца нямат ли, не знам... Angry

# 147
  • Мнения: 15 572
При нас проблема с математиката идва от това, че в 5-ти и 6-ти клас бяха при старата им класна, която им даваше по 7 - 10 задачи за домашно. Сега новата им дава по 2 - 3, а понякога не им дава нищо, а само ги кара да разглеждат вече решените в урока задачи. Аз съм учила в математическа паралелка и знам, че математика се учи с решаване на много задачи. Обаче, ако тръгна да му давам допълнително се тръшка, че само го натоварвам. Щом учителката била преценила, че 2 - 3 са достатъчни, за да се упражнят, защо аз трябва да го карам да решава още.

# 148
  • Мнения: 4 585
Вчера бях на родителска среща и оплакванията бяха едни и същи за всички деца - телефони, липса на внимание и без домашна работа. Не съм очаквала друго, той не обича да пише и там му е проблема. Изчислява всичко по математика наум, обаче с по-големи цифри, корени и т.н. не се получава съвсем и накрая бакалските сметки му подливат вода, само защото го мързи да ги запише и проследи на хартия. Същата работа е с чертежите - рисува си ги в главата, но понякога не "вижда" елементарната си грешка във виртуалния си чертеж и хоп - цялата задача се е объркала.
Не се обяснявам вече - оставила съм го да се разочарова сам от себе си и да не успее да постигне желаната цел. Дано се осъзнае след това. Аз няма вечно да съм до него, за да го прибутвам напред или да оправям нещата!
Уточнявам, че е в 8 клас - матурите и кандидатстването минаха, а тогава му давах много зор! В такъв важен етап няма оставяне и отстъпване - целите се преследват докрай! След изпитите вече няма какво да се направи, така че дръжте здраво юздите дотогава Hug

# 149
  • Варна
  • Мнения: 10 493
beki8 абсолютно същото е и при нас. 8-ми клас е. Оставих го вече, до 7-ми нон стоп бях до главата му, вече разпускам. Честно олекна ми, то беше някакъв ужас.

Общи условия

Активация на акаунт