Нормално ли е?

  • 4 113
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 578
Taicho, съвсем естествено е хората да се променят. На 20 г. не ми се е виждало  изобщо като сериозен недостатък гаджето ми отвреме-навреме да пуши трева на купон, но на 30 вече ще ми е червена лампа. Имам компания, в която хората са едни и същи от 20 г. Като бяхме студенти, се събирахме в някой или ходехме по кръчми през ден, пътувахме с палатки или по хижи минимум два уикенда месечно. Е, като започнахме сериозна  работа, това рязко намаля и се видоизмени, особено пък с появата на децата.
Не знам на колко си години, но ти еднакви приоритети и интереси ли си имала на 15-20-25-30?
Авторке , начинът ви на живот в чужбина е бил доста по-различен от този тук, така че тепърва ще последва някакво ново напасване. Добре е, все пак, спокойно да заявиш очакванията си отсега и с появата на бебето веднага да търсиш съдействие и да го включваш. Разбира се, това зависи и от неговото желание. На мен ми изглежда, че е по-скоро с неприятната, често срещана, нагласа по нашите географски дължини - детето и домакинската работа са за жената. Дано да не е така.

# 91
  • Мнения: X
Всеки Човек има червени лампи. Не само мъжете... Важно е да познаваш себе си и да знаеш с какво можеш да се примириш. Аз  например винаги съм знаела, че не искам отсъствсщ мъж/с шантаво работно време. И две напористи гаджета - студент медик и пилот, бяха отсвирени именно заради това. Не съм решила да се женя за някой от тях, а после да го карам да сменя работа /професия, само защото Аз искам мъжа ми всеки ден да се прибира "в 6 часа"... Също, не понасям пияници. Гадже, което се напи на втората седмица от връзката ни, на купон с приятели, спря да ми бъде такова. Така че, за важните неща в живота всеки би трябвало да е наясно... Освен ако не се зажени на 15... Авторката си го е взела свободолюбив рокер, с афинитет към аверите и нощните запои, сега се чуди как да го "спаси" от самия него. Ами, не става.

# 92
  • Мнения: 8 937
На 29 съм и ако половинката ми тръгне да ме променя, защото иска нещо си, ще се замисля къде е бил, когато се запознахме. И аз обичам да излизам, планирам да си купя мотор, а съм жена. Ужас, трябваше вече да съм се кротнала по стандарт и да гледам второ бебе.
В тази възраст вече сме оформени като характери. Има кротки мъже, тип домошари, има и такива, които остават "лоши момчета" до гроб. Тя го е избирала такъв, да не се чуди сега защо.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 36 801
Само с надяване да ти помага повече не става. Става с разговори и то отрано. Става с ясно разграничаване и определяне на ролите. Бил готвач и му писвало от манджи. Супер, значи той поема чистенето, пазаруването и хвърлянето на боклука, а авторката прането и готвенето. Примерно. Грижите по детето също се поемат солидарно, е, майката може би по-голямата част, но е редно и той да има ангажимент. И хич да не се оправдава работното си време. Той си е избирал работата, а това, че е на шантаво работно време не е основание да спи като труп като си е вкъщи и да не пипва нищо.

Последна редакция: пн, 16 дек 2019, 08:32 от HighSpeed

# 94
  • Мнения: 17 414
Не, изобщо не се повтаряш, всеки път вадиш още и още от всичкото, дето те яде отвътре. Чети го пак, за да се разбереш първо ти, и после искай от другия.
И това “разбрахме се да си седнем на задниците и чак тогава сватба и бебе” звучи толкова плитко, точно като за жена, без желание и нагласа изобщо някога да разбере що за човек си е избрала.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 36 801
Това с говоренето предварително не е зле ама е доста тънък момент. То човек всичко може да обещава ама после иди го гони, ако не си спази обещанията, а тя белята вече станала и няма връщане назад.

Абе, ако си познаваш човека хубавичко, то си личи и без приказки какъв е, що е и дали "ще си седне на задника и ще помага". Моят например си личеше, че е яко по живота и това все още не се е променило. Аз обаче знаех, че мога и сама да се справя с едно дете, както и става сега де, така че преглътнах  и родих.

Моторджия 🤭🤭🤭 Бая познавам. Има и отговорни татковци сред тях, но има и много като твоя. Не се оправят с годините. Това с продажбата на мотора...не му хващам вяра нещо. Аз моят не го давам, хем дъщерята е на седем вече. Започнах и нея да возя, а от мотора ще се откажа чак като вече нямам физическа възможност да карам.

# 96
  • Мнения: 2 220
След като работи от 16ч., ще сте заедно по цял ден, ще си гледате бебето, разходки, това онова. За теб остават вечерните ритуали, но ще се справиш.

# 97
  • Мнения: 21 688
Самия живот променя хората. Изменят се приоритетите и  с новите отговорности си напасват и ежедневието. Това си е съвсем нормален процес, а и мъжът на авторката не е някакъв незрял младеж,  след пет годинки ще е най-дъртия в дискотеката. А битовия алкохолизъм зле се връзва с необходимостта да си на линия адекватен, защото с малките бебета това е необходимо.

Така че авторката си е съвсем в реда на нещата да очаква промяна, както за нея нещата кардинално се променят така и за него, няма такова работи - жената става мама, а мъжът си седи свободен купонджия готов на всяко повикване.

# 98
  • Мнения: 17 414
Тя може да си очаква цял живот, и с това да си остане. За да се разберат двама души, те трябва да се чуват един друг, а не единият да повтаря само ти, ти, ти.
Особено важно за писачите на правила за отговорност и сериозност.
Simple Smile

# 99
  • Мнения: 2 004
Един съвет - щом съпруга е с такова раб. време, смяташ му 8 часа сън и го будиш за да прекарате заедно времето. Може да му го кажеш предварително, не да се караш, а нещо от рода на: Мило, липсва ми времето, в което си говорехме и бяхме заедно. Когато се роди детето, това време ще е още по-малко. За това искам сега да си наваксаме. Знам, че вечер си уморен, но утре ще те събудя в ... часа. И те моля този режим да го спазваме и като се роди детето. За да има време да си с него и да го опознаваш. Очаквам, че щом сме го правили двама така и двамата да се грижим за него.


На приказки и теория е добро. Не искам да съм лош пророк, но ми се струва, че твоят човек всичко ще обещае. Но нищо няма да направи - самото оправдание: по цял ден готвя.... Та жените готвачки в къщи не готвят ли? Имах си го в къщи един същия такъв - голям на обещания, но и оправданията му бяха абсолютно същите. Бях малка и му се връзвах на оправданията - сега на този акъл не бих му позволила да мръдне и сантиметър, ако не е направил това, което е обещавал.


Дренка, много си права, ама ако мъжът й така разсъждава - то по-добре да се разделят на време, а не той да я забаламосва, че ще е отговорен и тя да си чака години наред. А после се обръща срещу теб и ти вика аман от твоите очаквания!

# 100
  • Мнения: X
Аз да напомня на авторката едно многовековно "правило"...   Smiley
"Не слушай какви ги говори един човек, а гледай какви ги върши!".   
Човек може да си говори всякакви неща, особено празни приказки и обещания.Важно е обаче какво прави, ден след ден, час след час, минута след минута.
Действията му говорят по-добре за него.

# 101
  • Мнения: 17 414
512, какво очакваш тя да постигне с подхода? Какво би станало, ако той пък в отговор почне да ѝ брои минутите за лична хигиена или свободно време?
Принципът престъпление-наказание дава лоши резултати дори при децата Simple Smile

# 102
  • Мнения: 661
Аз съжалявам за малко тъпия въпрос,но той защо не си смени работата..С това работно време,да градиш семейство ще е много трудно, поне според мен?

# 103
  • Мнения: 2 004
512, какво очакваш тя да постигне с подхода? Какво би станало, ако той пък в отговор почне да ѝ брои минутите за лична хигиена или свободно време?
Принципът престъпление-наказание дава лоши резултати дори при децата Simple Smile


Поне ще си изясни дали наистина е склонен за промени. Или всички обещания са само пожелателни. И ще спре да има очаквания.
Защото очакванията й не са паднали от небето - тя разчита на казаното от мъжа й. А на пратика си остава само с очаквания и никаква промяна и порастване от негова страна.

# 104
  • Мнения: X
Аз съжалявам за малко тъпия въпрос,но той защо не си смени работата..С това работно време,да градиш семейство ще е много трудно, поне според мен?
Ами, може да си обича работата...много готвачи имат семейства.А и при желание, има достатъчно време да прекарва със семейството си.Стига да не се запива често след работа до сутринта, а после да проспива свободното време до работа.
Ако работи до 24 часа, има време и да се наспи до сутринта, и да бъде с жена/дете.
А и писах назад, някак не е честно да приемеш човека с професията му, а после да го юркаш да я сменя, щото вече ТЕБ не те устройва.Да не се повтарям, писах за непоносимостта си към отсъстващи професии при мъжете, стоях далеч от такива.

Общи условия

Активация на акаунт