Избор на сушилня - Тема 14

  • 35 299
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ако наистина сте чела достатъчно щяхте да разберете ,че самопочистващия кондензатор НЕ Е препоръчителен. Има много потребители,които отричат това,но логиката води към съвсем друга посока. При самопочистващия кондензатор трябва машината да се разглобява в СЕРВИЗ на няколко години (3-4-5,според експлоатацията).
Аз с две ръце съм за WTR85V10.

# 661
  • Мнения: 5
Ако наистина сте чела достатъчно щяхте да разберете ,че самопочистващия кондензатор НЕ Е препоръчителен. Има много потребители,които отричат това,но логиката води към съвсем друга посока. При самопочистващия кондензатор трябва машината да се разглобява в СЕРВИЗ на няколко години (3-4-5,според експлоатацията).
Аз с две ръце съм за WTR85V10.

А, в случай че е без самопочистващ се, не трябва ли тогава да се почиства от техник или бъркам?
Доколкото четох, видях, че ако е със самопочистващ се кондензатор той се чисти сам и не се изисква допълн ително почистване... Все пак благодаря за мнението Simple Smile

# 662
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Самопочистването на кондензатора е по-скоро търговски трик.Технически погледнато не е точно така.
При кондензатор,който не е самопочистващ, на 5-6 сушилни се вади долния филтър,почиства се ,а заедно с това се почиства и кондензатора с малката четка на прахосмукачката.Нищо сложно.
Ако това ви се струва излишно и неприятно,купувате си сушилня със самопочистващ кондензатор.

# 663
  • Мнения: 5
Самопочистването на кондензатора е по-скоро търговски трик.Технически погледнато не е точно така.
При кондензатор,който не е самопочистващ, на 5-6 сушилни се вади долния филтър,почиства се ,а заедно с това се почиства и кондензатора с малката четка на прахосмукачката.Нищо сложно.
Ако това ви се струва излишно и неприятно,купувате си сушилня със самопочистващ кондензатор.

Благодаря Ви за инфото! Simple Smile Май вече клоня към 4тата серия.

# 664
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ето нагледно какво става при "Самопочистващия" се филтър
https://bg-mam.ma/p/1078256/38403950
 Прочетете и долните 2 мнения след това от линка.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Като човек, който използва и двата модела, аз бих ви препоръчала по-скъпия.
Мога по-късно да напиша впечатленията си по-подробно.

# 666
  • Мнения: 5
Ето нагледно какво става при "Самопочистващия" се филтър
https://bg-mam.ma/p/1078256/38403950
 Прочетете и долните 2 мнения след това от линка.
Благодаря Ви!
Дано да имаме късмет! Ще изберем 4та серия.
А знаете ли дали е необходимо да я почиства техник, освен това, че ние ще си я почистваме с прахосмукачка?

# 667
  • Мнения: 3 038
Моята е от 4-та серия без самопочистващ се кондензатор.Казват да се  почиства на 5-6- сушилни веднъж .Самопочистващите се след определен цикъл сушене се почистват само в сервиз.Аз виках техник за други неща по нея и той каза-хубаво ,че не си взела със самопочистващ- това е негов коментар.В темата има много потребители които са доволни от самопочистващите.Аз специално умишлено я избрах да не е-но си е въпрос на личен избор Simple Smile/на мен 2 мин .не са ми проблем и даже на 1-2 сушилни я чистя с прахосмукачка Simple Smile.Късмет с избора-лично мнение-300 лв.само заради самопочистване са много,но не съм гледала другите характеристики Simple Smile

# 668
  • Мнения: 5
Моята е от 4-та серия без самопочистващ се кондензатор.Казват да се  почиства на 5-6- сушилни веднъж .Самопочистващите се след определен цикъл сушене се почистват само в сервиз.Аз виках техник за други неща по нея и той каза-хубаво ,че не си взела със самопочистващ- това е негов коментар.В темата има много потребители които са доволни от самопочистващите.Аз специално умишлено я избрах да не е-но си е въпрос на личен избор Simple Smile/на мен 2 мин .не са ми проблем и даже на 1-2 сушилни я чистя с прахосмукачка Simple Smile.Късмет с избора-лично мнение-300 лв.само заради самопочистване са много,но не съм гледала другите характеристики Simple Smile

Благодаря Ви за информацията!
А може ли да споделите за какво сте викали техник? Създава ли проблеми уредът и от колко време го ползвате? Simple Smile

# 669
  • Мнения: 3 038

Благодаря Ви за информацията!
А може ли да споделите за какво сте викали техник? Създава ли проблеми уредът и от колко време го ползвате? Simple Smile

Може Simple Smile аз и тук го бях писала,но първо да подчертая,че моята е 4-та серия но др.модел-exclusive .Ползвам я само зимния сезон,защото имам голяма тераса и тази зима ми е втора.Оплакванията са,че дълго време ми суши дрехите-ако хванем  програма памук по книга и програма 4.26 мин  за 8 кг.Релано за същото време суши 4 кг.на 1000 об.на пералнята.Налага се досушаване непрекъснато защото след края на програмата не са изцяло сухи дрехите на макс.степен на сушене.И много ги наелектризирва въпреки омекотиля и кърпите.Ами като цяло май е това.И да кажа това е за моята-и то от самото начало.Сигурно съм уцелила куца бройка..знам ли..така или иначе техника каза,че нищо и няма като и пусна самодиагностиката...та не знам.Много други потреб. са изкл.доволни от други модели на 4-та серия ...

# 670
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
https://youtu.be/VFuPOQGdvyg  На същото мнение беше и продавача в магазина, от който купихме нашата. Има и три години гаранция от сервиза Бош, а отделно си платихме 5 години пълна гаранция към самия магазин Worten,от който я купихме.

# 671
  • Мнения: 449
mamasssita Аз съм с Бош 9- та серия самопочистващ кондензатор , различното от показаната от вас , че моята е 6- та серия Ексклузив . Аз я имам от почти две години и съм много доволна . Използвам я през цялата година - нон стоп . И лято и зима . Аз лично я взех точно заради самопочистващия се кондензатор - много по лесно е с обслужването и . И не е вярно , че това е търговски трик , защото наистина се почиства до 4 пъти по времена всеки цикъл на сушене . Относно почистването в сервиз , такова почистване се налага и на доста сушилни които са без самопочистващ се кондензатор .
Ако пък не държите на самопочистващия кондензатор , ви препоръчвам да вземете по- висок клас Бош и с по- голям обем на барабана - така и прането със сигурност няма да се намачква въобще .
Аз до сега само хубави неща мога да кажа за моята сушилня и ако трябваше да купувам сега пак бих взела такава . Даже бих взела и от тези , които сега самопочистват и филтъра за мъхчета и той трябва да се чисти много рядко - на около 20 цикъла , а не всеки път .

# 672
  • Мнения: 389
Понеже става дума за избор, само напомням, че всички сушилни в сайта на Бош са с еднакви по големина барабани ( обем 112л ) . Написано е ясно и коректно в характеристиките им. Така че, това не би трябвало да е фактор при избора, ако се сравняват актуални модели за домашна употреба от дадена марка.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 21:18 от plm_79

# 673
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Здравейте. Имам сушилня електролукс от повече от година. До сега не съм имала проблем със свити дрехи, нито наши, нито на сина ми. Но сега пусках бебешки дрехи и ми направи впечетление, че се свиха. Суша на микс принципно. Ще пробвам и на други програми, но ми е интересно някой сблъсквал ли се е с това? Предполагах, че след като нямам проблем с други детски дрехи на баткото, няма да има проблем и с бебешките, ама..
Вие на каква програма сушите бебешки дрехи? Ще прочета и в книжката какво пишеше, може би трябва нещо с по-малка температура да търся.. Абе не очаквах, че ще стане така. Добре, че бебето се очаква да е дребно, та пак ще си ги носи, ама за напред не ми харесва така 😁

# 674
  • Мнения: 11 626
Бебешките фрехи се сушат като всички остали- според типа материя и да се види на етикета дали стават за сушилня.

Общи условия

Активация на акаунт