Хоризонтален бойлер

  • 15 144
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 328
Ние също сме с хоризонтален бойлер - 50 литра, но го ползваме само за профилакиката. И ни върши идеална работа точно колкото един човек да се изкъпе + да се измият доста чинии. Но сигурно защото е по-малко литра.. знам ли.. newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
И ние сме с такъв от 3 год.Проблеми не сме имали...

# 17
  • Мнения: 91
Ние също сме с хоризонтален бойлер,спряхме се на АРИСТОН, по препоръка на наши приятели.Икономичен е откъм ток и нямаме никакви проблеми от гореизброените.Много сме доволни и ти го препоръчвам горещо Peace

# 18
  • Мнения: 1 081
Много полезна тема сте отворили newsm10 Ние мислим да правим ремонт на цялото жилище и ще трябва да се купува нов бойлер, че стария вече за нищо не става, но имахме доста притеснения с мъжа ми дали вертикален или хоризонтален. Банята е толкова малка, че искаме хоризонтален. Всичките ни познати са с вертикални и като имат такива дават съвети и ние да вземаме такъв, а аз не исках. Сега вече съм по-спокойна, само не зная какви пари излизат и дали не е много скъпо удоволствие. Мислим за 80л., дайте идеи за цени и марки. Благодаря!

# 19
  • Мнения: 3 098
...дали не е много скъпо удоволствие. Мислим за 80л., дайте идеи за цени и марки. Благодаря!
Хоризонталният бойлер излиза малко по_скъп от вертикалния,но 4ак 'скъпо удоволствие' не е,споко. Peace
80 литра на ЕЛДОМ ми излезе някъде около 200 лв.То4на цена не мога да кажа,заЩото оставих тикета с гаранцията му в България на квартиранта ни,да си я ползва,ако се наложи.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
ато сте се разговорили за цени аз доста проучвах и направо мога да кажа, 4е обикновен Елдом е 160лв., а Дипломат 180лв. в големите магазини - и двата хоризонтални и мисля 4е няма разлика с вертикалния. Иначе аз не успях да убедя мъжо за хоризонтален и ве4е сме обзаведени с прото4ен. Аз съм малко скепти4на към него и все си мисля 4е зимата ще тичам за голям и хоризонтален, но ще видим. Не 4е сменям темата просто това е моето продължение  Hug

# 21
  • Мнения: 386
Ами и ние сме със хоризонтален от 2 години,страхотен е,не заема място.Марката му е Фламина.

# 22
  • Мнения: 99
Преди 2 дена дискутирахме темата и гледахме в разни магазини. От компетентен човек получих недвусмислен отговор - малко фирми правят качествени хоризонтални бойлери и някои дори ги спират от производство. Ако той ви е нужен само за профилактиките на топлата вода е едно, но ако целогодишно разчитате на него - по-добре инвестирайте в доказана марка. Това чух, не е мое мнение, но нададох ухо. Просто ви го предавам - дано е от полза.Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
"Елдом инвест"???? - Ауууууу, най-голямата грешка в новия ми апартамент.

Тъй като баща ми им магазин за разни строителни неща ми каза - само "Елдом инвест" -хоризонтален. Съгласих се /нали няма да го плащам/ и ето какво стана: Първо изводите ги направихме според спесификацията от книжката /преди да докарат бойлера/ в следствие на което са около 30-40 см. по-ниско, вместо да са плътно под него и е грозно, но това не е най-малкия проблем.

От клапана непрекъснато течеше вода, не просто капене, а теч. По едно време /някъде 5 дни след монтажа/ започна да нагрява адски бавно, виках монтажистите - всичко било ОК. На 2-та седмица се прибрах вкъщи, за да заваря наводнение. Целият ми апартамент беше залят с вода, която извираше от бойлера.

Тъй като изводите са сложени, не мога без топла вода, просто се обадих на баща ми да изпрати веднага нов бойлер. Пристига новия, клапана /оранжевия/ пак изпуска и когато бойлера е включен под него трябва да има кофа, за да събира водата. Банята ми е суха /сифон имам само в душ-кабината/, но дори и със сифон пак щеше да ме дразни този теч. На 5-тия ден банята се изпълва с дим. Викам монтажистите, които извадиха стопените клеми или жици или не знам как се казва това за електричеството в бойлера. Казаха, че са много тънки за това напрежение. Взехме другите от стария бойлер и ги смениха.

Обадих се в сервиза да дойдат и да сменят те жиците /защото и тези от стария бойлер са тънки и като работи се загряват/, както и да спрат теча от клапана. Първо изключително нагло ме навикаха, че било нормално да тече, че някой трябва да стои в къщи от 8 до 5 един работен ден в очакване на специлиста им... Пристига въпросния и казва - Няма проблем.Какво като тече - сложете си маркуч. Какво като са топли жиците - така са преценили в завода. През цялото време се държа от нагло по-нагло.

Това е.

След независими справки разбрах, че на кооперацията трябва да се сложи някакъв редуцил-вентил, защото налягането на водата е много силно и това предизвиква теча...

Никога повече няма да се излъжа да си купя такъв боклук. Дори обмислям да направя корекция в банята и да си купя свестен бойлер като "Стибел Елтрон" вместо този.

Щях да пиша дори писмо до производителя, за да ги информирам ако не за друго, то за отвратителния им сервиз.



# 24
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
След независими справки разбрах, че на кооперацията трябва да се сложи някакъв редуцил-вентил, защото налягането на водата е много силно и това предизвиква теча...
Off - какъв специалист да извикам, за да разбера дали и на нашата не трябва да се сложи такъв, защото имам силни подозрения, че трябва newsm78
За няма и 5 години ми се повредиха казанчета и на двата моноблока, отделно връзката на едното с водопровода е за смяна заради изпуснали резби Shocked, а не е пипано изобщо, за да каже човек, че е от непрекъснато навиване и развиване. Няма от какво друго да е, освен от прекалено силно налягане.

# 25
  • София/Перник
  • Мнения: 985

Off - какъв специалист да извикам, за да разбера дали и на нашата не трябва да се сложи такъв, защото имам силни подозрения, че трябва newsm78
За няма и 5 години ми се повредиха казанчета и на двата моноблока, отделно връзката на едното с водопровода е за смяна заради изпуснали резби Shocked, а не е пипано изобщо, за да каже човек, че е от непрекъснато навиване и развиване. Няма от какво друго да е, освен от прекалено силно налягане.

Сори малко за офф-а, но това подчертаното се случи и у нас! На чисто нов неизползван почти моноблок. Оказа се, че самите резби са слаби и поддават - т.е. некачествени са! Та заради него стана и наводнение... емоции... При подмяната с ново, майстора сподели, че това му е 4-тия такъв случай за една седмица!!!

А иначе би трябвало от ВиК-то да дойде някой, ако кажете (или заявите там) че има някакъв проблем. Може и някой майстор по тази част да види... Но най-добре е от самото ВиК дружество.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
CTramell, идея нямам какъв да е 'специалиста', който се вика, ако щеш вярвай, но моя бойлер го слага някакъв доцент, а за налягането баща ми каза, че питал професор  Joy Joy Joy по какво? - Може би водопроводен професор.  hahaha hahaha

Обаче в цяла София налягането на водата било много силно и всички кооперации трябвало да имат такава джаджа. Май и ти живееше в ниското около НДК като мен?

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Около военна академия съм, близо до Театър София - ниско е откъдето и да го погледнеш, съответно нивото пък на подпочвени води е високо, но съвсем забихме в друга тема. Ще се ходи до ВИК-то явно, няма друг начин.
От друга страна пък се чудя що на парното пък не му стига налягане да ми стопли както трябва къщата  newsm78
Странни работи стават в тоя град, направо Софийските потайности Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 047
И аз се опасявах нашия да не капе понеже е точно над вратата,но до сега не съм имал проблем.Дано и занапред нямам.
Местата за изводите на водата и ел.захранването аз го определих при наличието на самия бойлер.За малко обаче при монтажа майсторите да прояват самоинициатива и да ги изместят.Щях да ги  #2gunfire
Като цяло съм доволен от бойлера.

# 29
  • Мнения: 5 475
хоризонтален от 2 години,страхотен е,не заема място.Марката му е Фламина.

майка ми има същия и е много доволна!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт