Бебеправене и лигавица

  • 1 114
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 612
Момичета, колко трябва да е дебела лигавицата за забременяване? Примерно при фоликул 21мм,лигавицата,колко трябва да е.. Много ми е сложно..?

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Историята знае случаи и за забременяване и успешна бременност с 6,5,но е добре да е над 7,5,дори 8...Аз имам две забременявания след ЗЕТ при 7,8,и два неуспешни опита при около 7,2...

# 2
  • Мнения: 1 104
Здравей, включвам се в темата, защото до скоро имах същите терзания.
В месеца, в който забременях, без да знам че нещата са станали, бях при репродуктивен специалист на 21ви ден от цикъла. Седмица след овулацията. Срещнах се с др. Калчев от Адела Фертилити. Та той тогава ми погледна лигавицата и каза “Идеална лигавица, 8мм”. Това ми е записано и в документите от него.
Тогава и аз имах притеснения за дебелината на лигавицата, защото на много места бях чела, че към деня на овулацията се искат поне 10мм за оптимален резултат. Но явно има значение дали става дума за естествено или ин-витро забременяване.

# 3
  • Мнения: 612
Може ли да ви задам един въпрос при ходене на фоликулометрия, приключват ли прегледите след пукане на фоликула или има още по принцип?

# 4
  • Мнения: 77
При мен лично приключи. След това ми казаха след положителен кръвен тест. Но всеки лекар има различна практика. Моя беше от тези които те викат постоянно и без причина, така че предполагам, че следващото посещение трябва да е след положителен тест. Другото което ми каза ако ми дойде МЦ да отида след 10 дни. Дано да съм била полезна, успех и весело посрещане на новата година.

# 5
  • Мнения: 612
При мен лично приключи. След това ми казаха след положителен кръвен тест. Но всеки лекар има различна практика. Моя беше от тези които те викат постоянно и без причина, така че предполагам, че следващото посещение трябва да е след положителен тест. Другото което ми каза ако ми дойде МЦ да отида след 10 дни. Дано да съм била полезна, успех и весело посрещане на новата година.
благодаря ви много.. Чудех се тази излятата течност от фоликула дали не трябва да се следи или измерва за това питам. Благодаря много

Общи условия

Активация на акаунт