КГБ = Клуб на Готините Баби - 199.

  • 42 506
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Фло , честито завършване!


Здравче , да е здрав и щастлив Йо Йо!
Честит празник!

# 481
  • София
  • Мнения: 1 529
Фло Ти си нашата гордост и пример,че никога не е късно да постигаме целите си. ПрегръдкаЧестит рожден ден на прекрасния умен и забавен Йо! Да сбъдва своите и вашите мечти, да се гордеят мама и баба с него.





 Грип...

# 482
  • София
  • Мнения: 2 673
Добрутрооо!
Пропуснала съм вчера събитията, но днес от сърце желая на Йо йо да е здрав, да щурее и лудее Simple Smile , да е все така буден, остроумен и четящ младеж! Да радва баба и мама с успехи и обич!  Heart

Фло, честито дипломиране! Адмирации за блестящото ти предстовяне на всички изпити! Бъди все такава, защото точно такава те обичам! Целувки и специални поздрави за гаджето, което има много голям принос за успеха! Heart

Шпунци, прегръдки! Heart

На всички останали дами - честит да е последният януарски ден и приятно очакване на пролетта!


# 483
  • Мнения: 18 718
Добро утро!Щпунци стискам ти палци да минава грипа и се моля да не ме лови, че  ще е страшно...
Фло, имаш колега ог Бургас, младо момче-лекар и 50 шестици от 50 изпита, дано не го урочасат.
Теб уроки не те ловят ,че си от стара коза яре...и няма за какво да ти подливат вода от тук нататък ,сори.
Дано е хубав ден днес!И да не кажете че лъжа за шестиците
https://izvanredno.info/%d0%b7%d0%bb%d0%b0%d1%82%d0%b5%d0%bd-%d1 … 742TKPmBBmYZPVmqs

# 484
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 076
Честит рожден ден на бабин Здравкин хубавец. Да е много здрав и щастлив и да се гордеете с него, както ние се гордеем с успехите на Фло. Браво момиче, не съм се и съмнявала и за минутка в тебе. Продължавай напред и не се спирай, давам те за пример на всички приятели и познати, които започнат да ми хленчат за нещо. Няма невъзможни неща, просто човек трябва да е достатъчно мотивирани и да го желае.

# 485
  • Мнения: 1 334
Добро утро , мили приятелки ! Пожелавам ви да ви е светло и хубаво както днешния ден !

И от мен сърдечни поздравления на Фло , за блестящото завършване на поредното следване! По същия начин да мине и дипломирането ! Вече ще си имаме ГЛАВЕН ДИПЛОМИРАН ПСИХОЛОГ  в темата и както и досега ще ни въодушевявя и окуражава ! /но по-“”научно/ БРАВО !

Честити рожденни и имени дни на всички , празнували в последно време.! От все сърце пожелавам много здраве , радости и сполука !

Чета редовно , но от този месец имам доста домашни ангажименти и се занимавам с почти нови за мен неща – задълженията на болногледач. Свекървата /95г./ падна и счупи тазо-бедрена става. След 2седмици в болница , вече е у нас , но това е пълна пренастройка на реда и режима ни. Досега се занимавах с проучване и снабдяване с разни необходими санитарни неща.В момента все още с ММ свикваме с новата ни организация. Не очаквах , че има толкова непознати неща /майтапя се , че трябва висше образование../. Преди 20-тина години също гледахме на легло възрастен човек , но нямахме такива проблеми.....Знам , че ще се оправим , само малко да свикнем .
Сега ми е “проблем” (емотикон изплезено човече) , ако има среща , как ще дойда ?

# 486
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 318
Май вече е добър ден...
Фло, честито завършване семестриално! Предстои ти дипломиране, но съм сигурна, че няма да те затрудни!
Здравче, честит да ти е Йо йо! Как мина партито с младежа?
Иха, съчувствам ти, защото аз минах по този път. Вярно, че моята майка беше "по-млада" - само на 80 и се възстанови доста бързо след операцията, при това с проходилката възвърна и ходенето, но не беше лесно. При това при мен имаше и едни обстоятелства - бях сама, още ходех на работа, брат ми беше в същата стая на легло (добре, че му дадоха ЛА ), а и Анжелка беше при мен. Щом аз се справих като болногледач ще се справите и вие! Е, вярно, че и аз си смених режима - ставах доста по-рано, на обяд бързах да се прибера, намалих социалните контакти...Няма да забравя как я раздвижвах в началото, докато от Социала ми намерят проходилка: Тя се хващаше за облегалката на един стол, а аз местех бавно стола напред! Дано се възстанови макар и на тази достолепна възраст!
Да ви е ползотворен денят - последен за януари!

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 10:15 от Янче-то

# 487
  • Мнения: 894
Морето днес във Варна

# 488
  • Мнения: 18 718
Ей ви нещо за душата ,буквално

Душата
Човешката душа - голяма тайна...
Уж всеки я разбира, ала не.
И казват, че мистерия безкрайна
поддържа я.Дори на колене
да падне тялото, сломено всякак
самата тя под нокът се държи..
И не угасва никога меракът
да бъде чиста в този свят с лъжи.
Душата ми не можеш я събори,
дори привидно тя да замълчи.
Тя ще прескочи всичките стобори
щом я погледнеш със добри очи.
Не я ограждай, полза знаеш няма.
Повикай  ме   и ще се притека
когато имаш нужда най-голяма
душата ти с любов да облека.


Поканена съм да гледам децата понеделник и  вторник, болни са.Добре  е че аз за сега не съм,трудно ще  е с пътуването , но не мога да откажа за деца щом е въпросът.А и синът скоро бе в командировка и схахата е на ръба и болна ходи на работа казва. Ще се наложи да се стегна и да се справя две нощи и дав дни.това  е положението.Стискайте палците, че като се знам какво съм л"йно  на клечка здравословно ме е страх но  няма друг начин.ще си вземе все лекарства дето имам и  почвам преди да тръгна да се стабилизирам всякак. със залп.Сега отивам за подукти че трябва да наготвя нещо ,не много че с рейс   и смяна  -прикачваен  няма да мога много ,не съм на 40 нито на 50 вече
Ив хубаво море и снимка

# 489
  • Мнения: 894
Борянке ще се мобилизираш ,щом е за малките съкровища
От мен нещо за размисъл ,патриот съм ,но ......имаме нещо сбъркано у наше село
Просто прочетете!

"Имам малък бизнес в Англия, имах и същия в България. Вие знаете как е в България, аз ще ви кажа как е в Англия:

1. Фирма се отваря за 5 минути през интернет и всички документи идват по пощата.

2. Дейността на фирмата се стартира пак по същия начин или по телефона.

3. Отчетната година е от дата до дата и всичко е електронно, без електронен подпис, само със специален фирмен код.

4. Време за приключване на отчетната година и плащане на данъка 9 месеца след изтичане на отчетния период- всичко през интернет.

5. Осигуровки на работниците - до 11000 заплата годишно - £14 на месец, нагоре растът.
6. Осигуровка на собственика, ако не е назначен на трудов договор 0.

7. Контролния орган е един - няма нап, хеи и др подобни!

8. Задължителна регистрация по ддс над 80000£ годишен оборот.

9. Касов апарат само по желание. С никъде несвързан.

10. Клиентите плащат масово с карти и така сивия сектор е сведен до минимум.

11. Софтуери и др. тъпотии купува държавата, които свързват банките и контролния орган и така следят укриването на обороти. Глобите са големи и никой не смее да крие.

12. Когато контролния орган прави проверка е длъжен да уведоми предварителни за дата и час. Ако проверката е екстремна и дойдат без предупреждение, са длъжни да попитат дали мпгат да влязат и да ровят из обекта. Ако собственика откаже- нямат право да пипат нищо!

13. Данък печалба е 20%

14. ДДС върху храните е 0

15. За заведенията има три вида лицензи - обект в който се приготвя храна в рамките на 10 мин, в който се готви и се продава само за вкъщи и такива в които се готви и консумира.

16. Никъде не ви искат 15 мивки и сто хладилника.

17. Няма изисквания за преустройства на помещенията, когато се сменя дейността.

18. Месечната такса на фирмената сметка £6 и нито стотинка за направен превод, независимо към коя банка е.

Още ли си мислите, че тази репресия, която ви налагат е нормална!?
Всичко се прави някой да се напапа. Без изобщо да осъзнават тия горе, че малкия и среден бизнес пълни хазната и ако го съсипят, няма да има ни за пенсии ни за заплатите им, ни за бонусите им.
Ама нищо, те ще теглят кредити държавни, а после ние ще плащаме."

/Мая Бабанска/

# 490
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 048
Фло, честито завършване!



Интересна работа! Снощи към  8 - 9 часа писах, след Шпунци беше. Днес влизам - няма го. Нищо противозаконно нямаше, че да го трият. Значи аз само предварителния преглед съм видяла и съм излязла от темата. Не помня!
Ивлин, само с едно нещо не съм съгласна
Цитат
Без изобщо да осъзнават тия горе, че малкия и среден бизнес пълни хазната и ако го съсипят, няма да има ни за пенсии ни за заплатите им, ни за бонусите им.
Всичко е напълно съзнателно иначе трябва да са тъпи, глухи и слепи, а те не са. Но това е политика затова спирам.
Хайде, болните да оздравяват, здравите да се пазят!

# 491
  • София
  • Мнения: 16 148
Борянка, много хубаво - ще бъдеш с децата, ще се забавлявате. Те са големи вече не им пречи ако нарушите режима за 2 -3 дни. Времето ще е хубаво, слънчево - може да ги изведеш навън да се изморят и да заспят.
Иха, дано се възстанови свека.  Майка ми беше по-млада - 78 г, но така и не се раздвижи. Беше свързано с  Паркинсона, беше и обездвижена. Решихме въпроса с частен старчески дом - гледаха я добре 1 год. Предпочетох да давам пари, но да не мъча  детето си с памперси, вдигане и др. Тогава бяхме сами двете.
Информацията за  бизнеса във Великобритания е силно манипулирана.
информацията за Англия е доста изманипулирана. Просто там ДОД е прогресивен. Нормално е върху долната граница да има минимална осигуровка. Защо не напишете с колко започва да расте от минимума нагоре?
И това, че давате Англия за пример означава, че предпочитате в България да се върне прогресивния ДОД ли?
Отчетната година е от дата до дата, но данъчната не е. Данъчната е от 01.04. И се налагат преизчисления. Айде и други да сме виждали английската действителност и да сме учили за ACCA.) Просто сте извадили угодното и сте го представили манипулативно.
Таксите на банките пък нямат нищо общо с държавата. Те защо са намесени?

Болднатото е цитат от потребителка Нищо лично, непосредствено под агитацията за бизнеса на Острова.
Всичко това е взето от тема "Да се оплачем" в Клюкарника, на стр. 290 - 292.
Не, че се заяждам - но истината не е баш такава.
Може да го подтвърди и гаджето на Ани - той имаше фирма там.

# 492
  • Мнения: 18 718
Айша ,всичко ще е наред ,аз съм такава да се притеснявам предварително , но нещата си стават.
една снимка от наше село, не се копира , или аз не мога но дано видите връх Ботев от нас-Една трета от България  е разстоянието. Сградата дето е в средата е на Фуражния завод, там работих 12 години.
https://www.facebook.com/

# 493
  • Мнения: 18 718




Обърках нещо та ме изхвърли по средата ,не стана онова но копирах някак  , та се насладете.

# 494
  • София
  • Мнения: 8 434
Привет, красавици!
Да благодаря за поздравленията на ГЪБКАТА, ИВЛИН,  АЙША, ЖАБКАТА, ШПУНЦИ, МАРИНКА, БОРЯНА, ПИПИЛОТА, ИХА, ЯНЧЕТО, АЛФЕЯ. Трогвате ме момичета. Думите ви ме стиснаха за гърлото и да си призная, няколко издайнически сълзички се търкулнаха от очите ми. Благодаря за музикалния поздрав и за маргаритените букети. Ех, чудесно е, че ви има! Горещо ви прегръщам.
Сега дори не знам какво да правя със свободата си. Снощи грабнах иглите и заплетох едно мъничко пончо. Днес се събуждам и си казвам : Трябва да чета и изведнаж... Блаженствоооо. Няма да четаааа. Стра'отно е. Ходих до Здравната каза. Подписах си Договора за новата година. После малко шетане по магазините. В неделя сме на 50 годишнина на една приятелка. Взех й перлено колие и гривничка. Времето беше само за разходка. Утре по план отиваме до село, да си нагледаме селската къща. Хубаво нещо е свободата, Санчо!
БОРЯНЧИЦЕ, радваш ме със стиховете си. И не само това. Вълнуваш ме... Само за два дни ли те викат да гледаш децата? Не смея да предлагам все още среща, че времето е много грипозно. А как ми се иска...
ЯНЕ, ти така и нищо не разказа за града в който беше. Я сподели нещо.
ИХА, сговорна дружина сте с твойто момче. Ще се справите. Какво да се прави? Лошото идва на кон и си отива пешком.
ИВЕ, толкова спокойно никога не съм виждала морето. Ами то като езеро.
Момичета, хайде, лека нощ. Ще изпусна гаджето да заспи... Wink

Общи условия

Активация на акаунт