Смяна на гипс с ортеза.

  • 1 501
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Здравейте, искам да попитам има ли хора, които вместо гипс са използвали ортеза през цялото време на възстановяването си. Имам фрактура на глезена от 5 дена и трябва още 40 да стоя с гипс. Но няколко доктора ми препоръчват да го махам и да слагам ортеза, а други ми казват поне до 20 25 ден да съм си с гипс и тогава ортеза. Раздвоен съм, затова събирам мнения.

# 1
  • Мнения: 13 786
Хубавата ортеза за глезен е 150-300 лева.  Гипсът е може да се каже безплатен. Да не кажа че за тази ортеза която купихме за ръката на съпруга ми  - докторът получи комисионни. Така че  тук също  съм раздвоена в истинската нужда от нея. После се чудиш какво да я правиш. Гипсът го махат и почваш рехабилитация. Ще ми е интересно някой да включи с аргументи в полза на ортеза от този тип. Аз имам ортеза за палеца на ръката но там нямаше как да мине без да бъде купена защото имах щракащ палец който трябваше да оправя та я ползвах няколко месеца докато се реша на манипулацията. Но това е съвсем друг тип травма от фрактура на глезена.

# 2
  • Мнения: 15 356
Аз като счупих моя крак бях с гипс и после ортеза за възстановяване,помага но по-скоро при навяхвания ,за счупено не мисля.Моята беше 40-50 лв ,преди 2 години това.
Според мен си стой с гипса,кофти е ,ама върши работа.

# 3
  • Мнения: 488
На мен ми я препоръчват,защото ще мога да я свалям да се къпя, да се мажа с лекарства и да ходя на физиотерапия,но не знам дали е равнопоставени с гипса. Само това ме притеснява. Вярно ще дам някой лев, но това е по малкия проблем.

# 4
  • Мнения: 15 356
Не е равнопоставена с гипса.Изобщо даже.

Общи условия

Активация на акаунт