Деца в колата- правилно ли ги возим?

  • 2 214
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За жалост проблема не е само в столчето, ами е и в голямата скорост с която някои си возат децата. 
Също така в правилата за движение. Ами вижте в последно време катострофи превишена скорост и така изпреварват, че се нахакват в насрещния. Ами такива колко смърт причиниха последно време, а дечицата отзад направо не могат да разглобят колите да ги извадят. Та в тези случаи столче или не все тая.

Аз лично съм си возила децата в столче, а сега ги карам да се връзват. Казвам, ако не се вържете с коланите спирам.

# 16
  • Мнения: 1 860
Аз съм на мнение, че трябва да се започне сериозна кампания от страна на правителството, нещо като това.

 А тези намерих днес за една мама, която се е видяла в приключение с това да сложи колан на детенцето си.

 Heaven can wait

 No seatbelt, No excuse

 Може би само така, някой родители все пак ще осъзнаят опасността, но не всички.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Напълно подкрепям dorothy, не се ли спазват правилата за движение- столче или не- все тая.   Аз лично признавам- отскоро возя детето си в стол и много се радвам на това. Той е на 6 г и също му омръзвапонякога и иска да си махне коланите, но все пак това са моментни състояния. По една случайност той беше до мен, когато на шоуто на Слави показаха клипчето с изхвърчащото дете и той го видя. Знае, че задължително трябва да се вози с колан.
И аз смятам, че спешнно трябва да се започне някаква кампания, ама такава, че да ни се набива денонощно в мозъците. Вчерашната трагедия около Ловеч доказва, че някои се мислят за богопомазани, но в крайна сметка освен, че загиват самите те повличат и невинни жертви в гроба ( в случая още 4 човека, 2 от които деца).

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 18:58 от djemma

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм на мнение, че трябва да се започне сериозна кампания от страна на правителството, нещо като това.

 А тези намерих днес за една мама, която се е видяла в приключение с това да сложи колан на детенцето си.

 Heaven can wait

 No seatbelt, No excuse

 Може би само така, някой родители все пак ще осъзнаят опасността, но не всички.


 Предлагам на първо време в памет на невинните жертвите да се закове темата, да видят и други.

И в памет на малката Яна Иванова, която не можа да се събуди от кома на рожденият си ден. Остана завинаги на 7 години. 12.07.1999 - 18.07.2006

# 19
  • Мнения: 1 860
В интернет е пълно с такива рекламни клипове, ако мислите че има смисъл ще изровя още каквото мога и ще го кача.
 Малко тъпо се изразих дали има смисъл, за мен винаги има, но дано сте разбрали какво имам предвид.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...не се ли спазват правилата за движение- столче или не- все тая.   
Безотговорна е не само липсата на столче или колан, а поведението на някои шофьори. Столчето може да помогне само при някои инциденти. Изпитвам ужас от катастрофи.

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В интернет е пълно с такива рекламни клипове, ако мислите че има смисъл ще изровя още каквото мога и ще го кача.
 Малко тъпо се изразих дали има смисъл, за мен винаги има, но дано сте разбрали какво имам предвид.

Има смисъл не само тук да се покаже. Малко или много майките са много по-отговорни. За жалост не знам къде да се показва, че да превъзпитаме келешите на пътя. Под келеши имам предвид не само малки безотговорни хора, но и възрастни с хиляди болести, тръгнали и те с голями скорости и неспазващи правилата за движение.

# 22
Моят син вече е голям, но правилото - на задната седалка задължително с колан, вече не се повтаря. При качването (също и из София), първо закопчава колана. При по- дълго пътуване поглеждам превантивно дали не си е разкопчал колана, за да се наведе да вземе нещо примерно. Чак се притеснявам, защото вече ми прилича на параноя от моя страна. Всъщност, преди време си говорих с Красимир Костов от КАТ, който ми зададе въпроса: Знаеш ли, какво има около катастрофирала кола - обувка. Когато си спомня за този разговор, винаги си представям детска обувчица. Не знам, за мен не е мелодраматично, просто ми е сигнална лампа.
Уговаряме да направим с КАТ няколко телевизионни клипа с цел предупреждение. Наистина искам да бъдат говорещи без думи, даже и да е стряскащо за аудиторията. Сигурно ще има десетки обадили се в телевизиите, за да роптаят, но се опитвам да убедя шефовете на КАТ, че си струва да се поеме риска. Важното е, фразата НА МЕН НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ, да си я избием от главите.

# 23
  • Мнения: 565
Чара, ако от сега не можете да се справите с него , и то при толкова висок залог- безопасността на детето, какво ще правите като порасне? Какво значи "по-скоро няма да пътуваме, отколкото да седне в столчето"? Слагам го, закопчавам го, ако ще да се пръсне от рев- все някога ще разбере ,че друг начин няма. Недей мила, недей да приемаш това за извинение. Моят племенник пищи като луд, като го сложим в столче- майка му го вози без, онзи ден даже я видях на предната седлка с него, но аз съм казала, че без столче в моята кола няма да го кача.И сега си пътуваме така- аз си карам , той си пищи и се дере, но съм спокойна.И ако недай си боже нещо се случи ще знам ,че съм направила каквото е трябвало.МОята пикла като я хване съклет почва да вика"слизам долу", но обяснявам колкото пъти е необходимо ,че ето виждаш ли всички пътуваме в столчетата си с колани.
А относно обикновения колан сложен на малко дете- гледала съм краш тестове- директно му реже главата.Те са предназначени за възрастни хора , с по-голям ръст.
Не знам, аз не съм агресивен човек, но като видя такова нещо бяс ме хваща.Днес даже писах във форума на 24 часа. Вчера имаше някаква статия за две дечица починали на място в катастрофа. Обърнах се към екипа на 24 часа с молба всеки път , когато пишат за подобни катастрофи да споменават по две думи за столчето за кола- имало ли го е , нямало ли го е, щяло ли е да помогне.Две изречения да са- да промиват акъла на хората.
И моята свекърва ми се разсърди като и направих забележка ,че е извела детето с колата без столче "добре, щом мислиш ,че свекър ти е лош шофьор....ние две деца сме изгледали..." бла, бла , бла.Какво да обяснявам- просто казах :"Виж какво, може да се сърдиш, но по този въпрос съм категорична-детето без столче в кола няма да се качва.Без значение колко деца сте отгледали и как сте ги отгледали".

# 24
  • Мнения: 1 860
 Eтоо новите клипове, които успях да намеря. Първият е направо нямам думи. Ако искате ще направим една тема само с клипове и нищо друго.

 No accident!

Heaven can wait!

No seatbelt, No excuse!

How close...?

King of the road

Pizza delivery?

Wear it!

gameboy

50km/h

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 23:10 от nana_cool

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Чара, ако от сега не можете да се справите с него , и то при толкова висок залог- безопасността на детето, какво ще правите като порасне? Какво значи "по-скоро няма да пътуваме, отколкото да седне в столчето"? Слагам го, закопчавам го, ако ще да се пръсне от рев- все някога ще разбере ,че друг начин няма. Недей мила, недей да приемаш това за извинение. Моят племенник пищи като луд, като го сложим в столче- майка му го вози без, онзи ден даже я видях на предната седлка с него, но аз съм казала, че без столче в моята кола няма да го кача.И сега си пътуваме така- аз си карам , той си пищи и се дере, но съм спокойна.И ако недай си боже нещо се случи ще знам ,че съм направила каквото е трябвало.МОята пикла като я хване съклет почва да вика"слизам долу", но обяснявам колкото пъти е необходимо ,че ето виждаш ли всички пътуваме в столчетата си с колани.
А относно обикновения колан сложен на малко дете- гледала съм краш тестове- директно му реже главата.Те са предназначени за възрастни хора , с по-голям ръст.
Не знам, аз не съм агресивен човек, но като видя такова нещо бяс ме хваща.Днес даже писах във форума на 24 часа. Вчера имаше някаква статия за две дечица починали на място в катастрофа. Обърнах се към екипа на 24 часа с молба всеки път , когато пишат за подобни катастрофи да споменават по две думи за столчето за кола- имало ли го е , нямало ли го е, щяло ли е да помогне.Две изречения да са- да промиват акъла на хората.
И моята свекърва ми се разсърди като и направих забележка ,че е извела детето с колата без столче "добре, щом мислиш ,че свекър ти е лош шофьор....ние две деца сме изгледали..." бла, бла , бла.Какво да обяснявам- просто казах :"Виж какво, може да се сърдиш, но по този въпрос съм категорична-детето без столче в кола няма да се качва.Без значение колко деца сте отгледали и как сте ги отгледали".

за задните колани, от каква възраст или височина на детето, някой знае ли нещо. Столчетата за кола за тези до 12 год възраст децата не се ли връзват със задните колани.

# 26
  • Мнения: 712
След толкова катастрофи с малки деца параноята ми е взела небивали върхове.
Никога не се возя отпред, а детето ми отзад, дори и вързано.
Винаги е в столче и вързано.
Не разрешавам на Александър да кара с повече от 90 км/час и за това имаме най-големите скандали напоследък.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Eтоо новите клипове, които успях да намеря. Първият е направо нямам думи. Ако искате ще направим една тема само с клипове и нищо друго.

 No accident!

Heaven can wait!

No seatbelt, No excuse!

How close...?

King of the road

Pizza delivery?

Wear it!

gameboy

50km/h

Изгледах само първият, но и той ми дойде много #Crazy Трябва да се пускат повече такива клипове- дано се отрезвят някои шофьори Praynig

# 28
  • Мнения: 565
Dorothy, то не е до възраст , а по-скоро ръст.Просто трябва да се прецени правилно ли  преминава колана през тялото на детето и при една евентуална катастрофа ще помогне ли или ще навреди. ДА, столчетата за до 12 се връзват с обикновения колан, но дупето на детето е повдигнато по-високо чрез столчето имено с тази цел- да не му минава колана през вратлето.

# 29
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Dorothy, то не е до възраст , а по-скоро ръст.Просто трябва да се прецени правилно ли  преминава колана през тялото на детето и при една евентуална катастрофа ще помогне ли или ще навреди. ДА, столчетата за до 12 се връзват с обикновения колан, но дупето на детето е повдигнато по-високо чрез столчето имено с тази цел- да не му минава колана през вратлето.

Да и аз така знаех ама си мислех да няма нещо ново

Общи условия

Активация на акаунт