Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Докато написах въпроса си се сетих за отговора. Понякога загрявам учудващо бавно.

# 406
  • Мнения: 8 076
Кои са тези 20 машрута... явно пропускам някой от възможните и/или невъзможните Flushed
Кои два да добавим към описаните по-горе, че да може все някак да стане решението нато за 7-10 годишни деца...
Ясно е защо вадим 6.

ПП: явно много бавно загрявам, но наистина не вдявам Thinking
Разбрах как смятаме общо 20, но се опотвам данамеря пропуснатите... срааааам!

# 407
# 408
  • Мнения: 2 285
Кои са тези 20 машрута... явно пропускам някой от възможните и/или невъзможните Flushed
Кои два да добавим към описаните по-горе, че да може все някак да стане решението нато за 7-10 годишни деца...
Ясно е защо вадим 6.

ПП: явно много бавно загрявам, но наистина не вдявам Thinking
Разбрах как смятаме общо 20, но се опотвам данамеря пропуснатите... срааааам!

1 дясно, 1 долу, 1 дясно, 2 долу, 1 дясно
1 долу, 1 дясно, 1 долу, 2 дясно, 1 долу

# 409
  • Мнения: 393

Ант12, много благодаря. Така започнах, но не знаех как да го опиша с ограничението, а още по-малко как да го обясня на дете в 1 клас.  На практика на всеки ред и на всяка колона има една невъзможност и дори няма нужда да се обхождат маршрутите, защото в първата колона можеш да стъпиш само от горната страна, а в първата редица само от лявата страна.
Вчера помолих познато детенце да я реши и да ни я обясни. Направи я с пълен брой обходи в едната посока и каза, че понеже фигурата е симетрична умножаваме възможностите по 2. Това ми се струва също добър подход, но търсех обяснението с табличката.

K   1   1   1   -1
1   2   3   4   -1
1   3   6   10   -1
1   4   10   20   
-1   -1   -1      -6

# 410
  • София
  • Мнения: 225
Малко помощ задачите са за 7 клас

# 411
  • София
  • Мнения: 225
[/img] и пак за 7 клас

# 412
  • Мнения: 8 076
(1-2х)/(4/10)-7/4(х+1)=-5
10(1-2х)/4-7(х+1)/4=-5
10-20х-7х-7=-20
-27х+3=-20
27х=23
х=23/27

Да обръща всичко в обикновени дроби Hands V
Във втория пост не се виждат снимки (пъхнати са една в друга вероятно), коригирай си поста.

Когато се търси за кои стойности на х два израза са равни, просто се решава уравнение... първия израз е равен на втория. Да се разкрият скобите и да се реши уравнението.

(-x-2)2=(x+2)2
При работа с модули, да се обърне внимание, че
|3-y|=|y-3|
и се намира първо на колко е равен модула...

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 11:07 от peneva_a

# 413
  • Мнения: 7
Здравейте, мили момичета! Моля за помощ относно тези две задачи. Задачките са за втори клас а аз не намирам начин, по който да ги обясня така, че да ме разберат. Благодаря предварително за помощта!

# 414
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами броено от едната страна между двете иглики има 7 глухарчета, броено от другата - 5. Общо 12. Може да се онагледи с рисунка, аз първоначално така направих Joy
За втората помня, че е коментирана и имаше разногласия що е то видими страни, т.е. заровете във въздуха ли висят и видими страни всички освен долепените ли са или не. Не помня до какъв извод стигнахме.

# 415
  • Мнения: 5 916
За зарчетата-долепени 3 образуват паралелепипед, на който се виждат фронталната стена, горната/или долната/ и 1 странична. Т. е се виждат 7 страни на зарче. Мин. 3.1+3.2+1.3=12
Освен ако не ги гледаш съвсем фронтално и отблизо, та да не виждаш нищо друго, освен лицевата страна, тогава отговорът би бил 3 или дори 1. Не съм видяла обсъждане на задачата. Какъв отговор е даден?

# 416
  • Мнения: 8 076
Здравейте, мили момичета! Моля за помощ относно тези две задачи. Задачките са за втори клас а аз не намирам начин, по който да ги обясня така, че да ме разберат. Благодаря предварително за помощта!
За зарчетата-долепени 3 образуват паралелепипед, на който се виждат фронталната стена, горната/или долната/ и 1 странична. Т. е се виждат 7 страни на зарче. Мин. 3.1+3.2+1.3=12
Освен ако не ги гледаш съвсем фронтално и отблизо, та да не виждаш нищо друго, освен лицевата страна, тогава отговорът би бил 3 или дори 1. Не съм видяла обсъждане на задачата. Какъв отговор е даден?
Явно считат, че се виждат повече страни, а не само 3 страни като на всеки стъпил на земята паралелепипед Wink (виж отговорите от които се избира - 32, 44, 33, 42)
Броят ги явно по 4 на всяко от трите зарчета + по една на страничните. Тъй като тези 4 страни на зарче са 2 х 2 срещуположни, сумата на точките им е 2х7=14, за трите зарчета 42. Точките на страничните стени на двете крайни зарчета е най-малко 2х1. Общо станаха 44.
Но това при случая, че зарчетата са със залепени страни и се реят някъде в пространството и ги виждаме отвсякъде Smiling Imp
За втората помня, че е коментирана и имаше разногласия що е то видими страни, т.е. заровете във въздуха ли висят и видими страни всички освен долепените ли са или не. Не помня до какъв извод стигнахме.

# 417
  • Мнения: 18
Здравейте! Може ли малко помощ? Около окръжност е описан равнобедрен трапец с голяма основа а и ъгъл 2а(алфа) при нея. Да се намери лицето му.

# 418
  • Мнения: 7
Здравейте, мили момичета! Моля за помощ относно тези две задачи. Задачките са за втори клас а аз не намирам начин, по който да ги обясня така, че да ме разберат. Благодаря предварително за помощта!
За зарчетата-долепени 3 образуват паралелепипед, на който се виждат фронталната стена, горната/или долната/ и 1 странична. Т. е се виждат 7 страни на зарче. Мин. 3.1+3.2+1.3=12
Освен ако не ги гледаш съвсем фронтално и отблизо, та да не виждаш нищо друго, освен лицевата страна, тогава отговорът би бил 3 или дори 1. Не съм видяла обсъждане на задачата. Какъв отговор е даден?
Явно считат, че се виждат повече страни, а не само 3 страни като на всеки стъпил на земята паралелепипед Wink (виж отговорите от които се избира - 32, 44, 33, 42)
Броят ги явно по 4 на всяко от трите зарчета + по една на страничните. Тъй като тези 4 страни на зарче са 2 х 2 срещуположни, сумата на точките им е 2х7=14, за трите зарчета 42. Точките на страничните стени на двете крайни зарчета е най-малко 2х1. Общо станаха 44.
Но това при случая, че зарчетата са със залепени страни и се реят някъде в пространството и ги виждаме отвсякъде Smiling Imp
За втората помня, че е коментирана и имаше разногласия що е то видими страни, т.е. заровете във въздуха ли висят и видими страни всички освен долепените ли са или не. Не помня до какъв извод стигнахме.
Верният отговор, който дават наистина е 44☺️

# 419
  • Мнения: 5 916
Ами да, бързата работа, срам за майстора. То си пише "върху видимите страни", а аз съм приела върху страните, които мога да видя. А и отговори не съм погледнала. Blush
Но, въпреки всичко, смятам, че не е добре формулирана задачата. Как ще са видими? Да ги залепиш едно за друго и да ги окачиш на някаква нишка?

Общи условия

Активация на акаунт