На ски в България

  • 32 676
  • 459
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Вчера се върнахме от Банско, та да подам прясна информация. Снегът беше изумително много за очакванията ми. Два дни валя и допълни наличното. Тези дни е доста топло и предполагам се е поразмекнало, но според прогнозата пак ще вали, така че може би ще може отново да се кара. Оголени места имаше малко, заледеното, за съжаление няма как да се предотврати, имайки предвид високите температури. Имахме късмет и с кабинковия лифт - чакането не беше повече от 10тина минути; лифтовете на пистите нямаха опашки.
В резюме - карали сме на Банско при много по-лоши условия, така че съм доволна Simple Smile

# 166
  • Мнения: 321
Да побутнем темата. В момента сме на Добринище. Има сняг и малумни шофьири по пътя хижа Гоже Делчев. Пътят е почистен и опесъчен. Проходим при зимни условия. Днес се качваме на Безбог.

# 167
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте, някой ходил ли е скоро във Велинград или Батак? Ще почиваме в Цигов чарк. Четох за ски писта свети Константин и Старина до Юндола. Някой с отзиви от пистите и има ли сняг...?

# 168
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Вчера се върнахме от Велинград.Бяхме на една малка пистичка в началото на Юндола с малък влек.Имаше доста сняг,тъкмо навалял.

# 169
  • Мнения: 3 137
От Велинград до Юндола за колко време се стига и как е пътят?

# 170
  • Мнения: 5 278
Хора, пак аз, с тъпите въпроси Simple Smile Мислим да отидем за 3-4 дни по-далечко на ски, но ако някой е забравил - само сина ни кара Simple Smile Та ако може някой да обясни като за бавноразвиващ - на Бабин зуб има ли писта, която е долу в ниското, на която си има направо влекче, или задължително трябва да се използва първо кабинков лифт, за да се стигне до пистите? Абе гледам ги тези карти и нищо не мога да разбера Rolling Eyes
Другият вариант е Мальовица - там, доколкото разбрах пак има няколко лифта, като единия май не работи винаги, но там няма кабинков, нали така?
Много съм зле, съжалявам, ама като не сме скиори и сме от полето, така ще е Simple Smile

# 171
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Джина, само с кабинката синът ти ще има на разположение 3 писти и през десетина минути ще е при вас, на долна станция (при хотела и чайната). Другият вариант е Конярника - ако е по-добър скиор. Паркирате долу, има чайна и го гледате как се спуска по писта Конярника. Със седалка е. Горе също има чайна, но по-вероятно е да не ви позволят да се качите и слезете без ски на седалката. Кога смятате да ходите? Този уикенд ще има състезание и Конярника и пистата над него няма да работят за обикновени скиори.

# 172
  • София
  • Мнения: 5 953
Някой в момента на Боровец ? Как е снега? Ние тръгваме след няколко дни...

# 173
  • Мнения: 5 278
Не, за Витоша не сме мислили. И да, за тази седмица става въпрос. Не разбрах само за КОнярника ли пишеш това за кабинката?
Проблемът е, че самия той не се е качвал на кабинков лифт и няма идея какво, как, и сам едва ли ще се навие да се качи. Качвал се е само на паничка, а като гледам по големите курорти - едни ленти, едни лифтове - то седалкови, то кабинкови, идея си нямам как ще се оправи сам. На лифт сме се качвали само до Рилските езера и то лятото.

# 174
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Не пиша за Витоша. Конярник има и там и е най-старата писта на Бабин зуб. Пиши ми на ЛС, че темата е за ски в България.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 14:41 от ЕлиТ

# 175
  • Плевен
  • Мнения: 251
Джина, не те съветвам да ходите по време на празниците до Бабин зуб. Ще е пълно с българи, няма да е комфортно за за каране. И Конярника по мой спомен не беше от най-лесните писти, тогава бях начинаеща ими се стори доста страшна.

# 176
  • Мнения: 3 137
Другият вариант е Мальовица - там, доколкото разбрах пак има няколко лифта, като единия май не работи винаги, но там няма кабинков, нали така?
Много съм зле, съжалявам, ама като не сме скиори и сме от полето, така ще е Simple Smile

Няма никакъв лифт на Мальовица, това вече го писахме тука, има само влекове. Пистата е един баир с 2-3 влека и долу в ниското има 1-2 заведения, на които можеш да седиш и да гледаш детето където и да е по пистата. Точно каквото търсите  - и това също го писахме.

# 177
  • Мнения: 1 512
Wooden Cuckoo Clocks
Да ти отговоря за Боровец. Върнахме се в неделя. Валя доста нов сняг.
Обиколихме целия комплекс.
По Ябстребците имаше много нов сняг и не бяха добре обработени - бързо станаха на бабуни.
На Маркуджиците беше страхотно, когато нямаше мъгла.
По центъра също беше добре. Дори Червено знаме беше отворена и се пързаляхме по нея.
И по Мусаленската пътека се пуснахме - добре беше.
Но сега е топло и доколкото виждам на камерите се топи снега.

# 178
  • Мнения: 5 278
Другият вариант е Мальовица - там, доколкото разбрах пак има няколко лифта, като единия май не работи винаги, но там няма кабинков, нали така?
Много съм зле, съжалявам, ама като не сме скиори и сме от полето, така ще е Simple Smile

Няма никакъв лифт на Мальовица, това вече го писахме тука, има само влекове. Пистата е един баир с 2-3 влека и долу в ниското има 1-2 заведения, на които можеш да седиш и да гледаш детето където и да е по пистата. Точно каквото търсите  - и
това също го писахме.
Благодаря Simple Smile
Аз имам спомен, че говорихте, че имало някакъв голям, който не работел в момента и мислех, че става въпрос за лифт, който може да е проработил вече. Може и за друго място да си мисля. Простете, аз  използвам думата лифт и за влекчетата. No Mouth Неправилно съм се изразила.
Да, определено клоним повече към Мальовица вече.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 12:26 от Джинa

# 179
  • Мнения: 66
Джина, този уикенд бяхме на Мальовица с приятеля ми (и двамата сме начинаещи в ските, без дете). Беше пълно с малки деца пред ЦПШ, пускат се и със шейни и със ски. Има 2 влека и децата също се пускаха на тях. На мен ми хареса страшно много - лесно достъпно място, подходящо за начинаещи, ниски цени и евтина вкусна храна в механа Мальовица. Simple Smile

Аз искам да попитам дали някой е бил скоро в Добринище? (знам, че последният коментар по темата е от 7 февруари, но от тогава времето доста се затопли и се притесняваме дали ще има сняг)

Общи условия

Активация на акаунт