Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 808
  • 730
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 11 574
Насред цялата настояща мизерия ми се скапа и пералнята. Тя си работи, но едно от пластмасовите ребра вътре в барабана падна и стърчи една ламаринка, която ще накъса дрехите. Говорих със сервиз, трябвало да се разглоби целия барабан, за да го сменят, сега не ходят по къщите, ами трябва да им закараме пералнята и да чакаме поне седмица. Тъй като пералнята не е първа младост така или иначе, взехме решение да купим нова.
Бюджетът ми е до 600 лв. Нямам особени претенции, освен да има ежедневна програма за около половин час, отложен старт и центрофуга до 1000 оборота. У нас перем доста, с 2 момчета съм и всеки ден се пуска пералня, в някои дни и по 2, та искам здрава пералня, с която да не се занимавам поне 5 години. Дори и за марка нямам претенции. Има ли нещо друго, на което да трябва да обърна внимание или утре да отивам и да грабвам първата, която ми хване окото и ми влиза в бюджета?
Ети ти една с бърза програма 20 мин. Пералнята е добра и е с инвенторен мотор. Има отложен старт.
https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-wei843


Скрит текст:
Чудя ти се и аз какво переш за толкова кратко време. На практика дерехите няма да са в препарат повече от 10 мин, а той не може да се разтвори дори за толкова кратко време. Тези краки програми са някоя лека ефирна  блузка, облечена за малко. Колкото да се освежи.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 20:40 от petiaivanov

# 376
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Насред цялата настояща мизерия ми се скапа и пералнята. Тя си работи, но едно от пластмасовите ребра вътре в барабана падна и стърчи една ламаринка, която ще накъса дрехите. Говорих със сервиз, трябвало да се разглоби целия барабан, за да го сменят, сега не ходят по къщите, ами трябва да им закараме пералнята и да чакаме поне седмица. Тъй като пералнята не е първа младост така или иначе, взехме решение да купим нова.
Бюджетът ми е до 600 лв. Нямам особени претенции, освен да има ежедневна програма за около половин час, отложен старт и центрофуга до 1000 оборота. У нас перем доста, с 2 момчета съм и всеки ден се пуска пералня, в някои дни и по 2, та искам здрава пералня, с която да не се занимавам поне 5 години. Дори и за марка нямам претенции. Има ли нещо друго, на което да трябва да обърна внимание или утре да отивам и да грабвам първата, която ми хване окото и ми влиза в бюджета?
Електролукс имат модели,които отговарят на вашите изисквания,а до това колко години ще изкара.....божа работа  Wink Успех!

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Не знам какво толкова чудно има. Всички дрехи, освен връхните се носят по веднъж и в някои дни се сменят по няколко пъти на ден. Бельо, чорапи, панталони и по-замърсени дрехи се перат на по-дълги програми, естествено. Но разни блузки облечени за по няколко часа, моите рокли, блузи, ризи минават на ежедневната програма, която е около 40 минути реално и не виждам смисъл за едно освежаване да киснат в препарат, че и да се лангърят часове в пералнята. Но това не е същинската тема на разговора.
Благодаря за съветите.

# 378
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Виж и моделите на LG. Моята стара Gorenje се скапа точно преди ИП, та успях да поогледам и на живо. По носталгични причини гледах предимно Gorenje , но в магазините ме насочиха към Електролукс и LG. Взех второто заради инверторния мотор. Има 30 минутна програма, оборотите са 1200. И моят бюджет беше горе долу като твоя. Но аз държах на Слим модела и изборът ми беше силно ограничен. Притесних се да не подскача при центрофугиране, но излезе изключително стабилна и тиха. Чува се само водата. Та с две думи съм изключително доволна. Дано излезе и здрава! Simple Smile

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Аз дори не знаех, че LG имат перални Flushed Но то и Самсунг имали перални и една приятелка дори горещо ми препоръчва нейната.
Мисля да проверя и в един магазин за уреди от Германия какво ще ми предложат и да отскоча до Зора и Технополис, че са ми най-удобни и да действам.
Надявам се, че ще попадна на читав консултант и ще имам късмет Simple Smile

# 380
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
И аз определено не бях тръгнала за LG. Свързвах ги със съвсем други неща. Simple Smile Но след като ми казаха, че Gorenje не е това, което беше, се разколебах. В крайна сметка за сега съм доволна, пу-пу.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 16:26 от НеПоКоРнА

# 381
  • Мнения: 31
Здравейте, използваме пералня на Eurolux. От известно време имаме проблем с отделението за омекотителя - не го издърпва.. Имал ли е някой такъв проблем и как се е справил с него?

# 382
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Здравейте, използваме пералня на Eurolux. От известно време имаме проблем с отделението за омекотителя - не го издърпва.. Имал ли е някой такъв проблем и как се е справил с него?
Почистете отгоре дюзите ,от където идва водата да не би да са запушени

# 383
  • София
  • Мнения: 12 006
Не знам какво толкова чудно има. Всички дрехи, освен връхните се носят по веднъж и в някои дни се сменят по няколко пъти на ден. Бельо, чорапи, панталони и по-замърсени дрехи се перат на по-дълги програми, естествено. Но разни блузки облечени за по няколко часа, моите рокли, блузи, ризи минават на ежедневната програма, която е около 40 минути реално и не виждам смисъл за едно освежаване да киснат в препарат, че и да се лангърят часове в пералнята. Но това не е същинската тема на разговора.
Благодаря за съветите.
Ами за 40 колко 5-10 мин според теб е същинското пране? Това не е достатъчно да отмие мръсотията, все пак тези дрехи се трупат с прах, сядаш и се облягаш на обществени места и т.н. Ама щом искаш само да си плакнеш дрехите ок. твоя работа. Препоръчвам ти самсунг - имат различни модели и кратки програми 30 мин и 60мин.

# 384
  • Мнения: 1 079
Не знам какво толкова чудно има. Всички дрехи, освен връхните се носят по веднъж и в някои дни се сменят по няколко пъти на ден. Бельо, чорапи, панталони и по-замърсени дрехи се перат на по-дълги програми, естествено. Но разни блузки облечени за по няколко часа, моите рокли, блузи, ризи минават на ежедневната програма, която е около 40 минути реално и не виждам смисъл за едно освежаване да киснат в препарат, че и да се лангърят часове в пералнята. Но това не е същинската тема на разговора.
Благодаря за съветите.
Ами за 40 колко 5-10 мин според теб е същинското пране? Това не е достатъчно да отмие мръсотията, все пак тези дрехи се трупат с прах, сядаш и се облягаш на обществени места и т.н. Ама щом искаш само да си плакнеш дрехите ок. твоя работа. Препоръчвам ти самсунг - имат различни модели и кратки програми 30 мин и 60мин.
https://youtu.be/2lxcaX8g4YY
Ето едно пране на Miele за 50 мин. на 40 или 60 градуса. Преценете дали е само плакнене. Същинското пране е 35 мин.

# 385
  • Мнения: 11 574
Не знам какво толкова чудно има. Всички дрехи, освен връхните се носят по веднъж и в някои дни се сменят по няколко пъти на ден. Бельо, чорапи, панталони и по-замърсени дрехи се перат на по-дълги програми, естествено. Но разни блузки облечени за по няколко часа, моите рокли, блузи, ризи минават на ежедневната програма, която е около 40 минути реално и не виждам смисъл за едно освежаване да киснат в препарат, че и да се лангърят часове в пералнята. Но това не е същинската тема на разговора.
Благодаря за съветите.
Ами за 40 колко 5-10 мин според теб е същинското пране? Това не е достатъчно да отмие мръсотията, все пак тези дрехи се трупат с прах, сядаш и се облягаш на обществени места и т.н. Ама щом искаш само да си плакнеш дрехите ок. твоя работа. Препоръчвам ти самсунг - имат различни модели и кратки програми 30 мин и 60мин.
https://youtu.be/2lxcaX8g4YY
Ето едно пране на Miele за 50 мин. на 40 или 60 градуса. Преценете дали е само плакнене. Същинското пране е 35 мин.
Според теб това какво общо има с бързо пране цяла програма за 20 или 30 мин.?

# 386
  • Мнения: 1 079
Не знам какво толкова чудно има. Всички дрехи, освен връхните се носят по веднъж и в някои дни се сменят по няколко пъти на ден. Бельо, чорапи, панталони и по-замърсени дрехи се перат на по-дълги програми, естествено. Но разни блузки облечени за по няколко часа, моите рокли, блузи, ризи минават на ежедневната програма, която е около 40 минути реално и не виждам смисъл за едно освежаване да киснат в препарат, че и да се лангърят часове в пералнята. Но това не е същинската тема на разговора.
Благодаря за съветите.
Ами за 40 колко 5-10 мин според теб е същинското пране? Това не е достатъчно да отмие мръсотията, все пак тези дрехи се трупат с прах, сядаш и се облягаш на обществени места и т.н. Ама щом искаш само да си плакнеш дрехите ок. твоя работа. Препоръчвам ти самсунг - имат различни модели и кратки програми 30 мин и 60мин.
https://youtu.be/2lxcaX8g4YY
Ето едно пране на Miele за 50 мин. на 40 или 60 градуса. Преценете дали е само плакнене. Същинското пране е 35 мин.
Според теб това какво общо има с бързо пране цяла програма за 20 или 30 мин.?
Според повечето тук и 50 мин. или 1 час е бързо и накачествено пране. Под 3 часа не е пране общо взето. Joy

# 387
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Да,според мен 1ч не е достатъчно дълга програма за добро изпиране,докато пералнята тегли,налива вода минават 10-15мин,след това да загрее водата до необходимата температура и минава половин час,а може и повече.Колко време остава за пране и изплакване,което е не по-малко важно от изпирането,като се има предвид "еко" количеството вода при съвременните машини?

# 388
  • Мнения: 2 124
Здравейте,
Имам въпрос - пералнята на родителите ми е Zanussi, FL12 Input. Купувана е през далечната 2001 година, като през тези години е обслужвала двама човека, пенсионери - не е “гледала” бебета. Имам предвид, че не е амортизирана, нищо, че е на почти 20 години.
Миналия ден майка ми я пуснала на програма около 2 часа и нещо. На 40 минута преди края на програмата, между плакненията, пералнята просто спряла. Оттгава насетне не тръгва на никаква програма, изписва само “Грешка”, няма номера на евентуалната грешка.
Проверени са ѝ всички филтри, мрежички и маркучи - нищо нередно няма.
Някой има ли идея какъв може да е проблемът?

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте!
Старичкия ми второупотребен Сименс от няколко пранета насам взе да издава все по-странни (и страшни) звуци и да тресе все по-здраво. Скоро ще сдаде напълно багажа. С горно пълнене е - мястото ми е около 50 см на ширина, което автоматично изключва всичко с предно пълнене.
Изчетох чинно трите теми назад. Косата ми постепенно се изправи и си стои изправена. Дисплеи. Теглене на дрехи. Програматори за прах/гел. УЖАС! Досега наблъсквах прането, тръшках капака и пусках програмата. Налагаше се да седя върху пералнята докато центрофугира - тя е с колелца - не ме питайте, мислех че ще е добра идея навремето. Но това й беше единствения кусур.
Та на думата.
Някой може ли да ми даде идея за модел с горно пълнене, който да не е бъкан с електроника и екстри? Видях 1-2 на Индезит, няколко на Уърпул, 1 АЕГ. Е, и Миелетата, но те не са ми по джоба. Обаче вече тотално ми се кръстоса погледа. А не мога като преди ИП да тръгна да обикалям магазините, да зяпам, да питам и най-накрая да си купя нещо, щото ме кефи как изглежда Grinning
Имам добри впечатления от АЕГ, но купувана преди повече от 10 години, така че изобщо не е меродавно.
Хелп!

Общи условия

Активация на акаунт