Всякакви въпроси относно пералнята - тема 7

  • 35 794
  • 730
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 11 568
Ако това е същата пералня, за която пуснахте видео, най-добре повикайте техник. Според мен има нещо счупено... Може би е кръстачката. По-добре не я използвайте докато не се види какво е.

# 451
  • Мнения: 1
Здравейте, коя пералня  е по-добра според вас:
https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ni/ws947ln/729412
или
https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mac … crumb=frontloader
И двете са еднакви цени като едната е 9 кг.(Gorenje) другата 8 кг. (Bosch), но капацитета не е от толкова голямо значение за покупката в случая. И двата ли са с капсуловани казани не съм сигурен. Кой модел е по-качественият и ще изкара повече?
Благодаря

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 17:07 от strongholder

# 452
  • Брюксел / София
  • Мнения: 2 490
Изгубих се в потока информация, за да си избера нова пералня. Последните 10 години съм ползвала Индезит: вършеше ми работа, макар да е мн далеч от идеално. Сега обмислям новата да е миеле, но се чудя за модела. На пръв поглед повечето са с мн и различни програми, по-скъпите имат разни екстри, които не мога да преценя доколко ще са ми нужни. Естествено не гледам най-скъпите модели, все пак и цената ми е важна.
Двоумя се между тази:
https://www.mediamarkt.be/fr/product/_miele-lave-linge-frontal-a … -wcs-1808124.html
И ето тази:
https://www.krefel.be/fr/p/11003540-machine-a-laver-wwg660-wcs-twindos
Ще съм благодарна за съвет и коментар.
Трябва ли да се хвърля на по-скъпата или и по-евтината ще ми върши добра работа?

# 453
  • Мнения: 11 568
Със сигурност и по-евтината ще свърши същата работа, освен ако не Ви е нужна някоя специална екстра.

# 454
  • Мнения: 133
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте, коя пералня  е по-добра според вас:
https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ni/ws947ln/729412
или
https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mac … crumb=frontloader
И двете са еднакви цени като едната е 9 кг.(Gorenje) другата 8 кг. (Bosch), но капацитета не е от толкова голямо значение за покупката в случая. И двата ли са с капсуловани казани не съм сигурен. Кой модел е по-качественият и ще изкара повече?
Благодаря
И на нас ни предстои закупуване на нова пералня, но първата не е нашата марка. Друг съфорумник беше споделил снимка на първата - ами свети навсякъде - та даже и в барабана, което ме кара да мисля, че е заложено повече на визия и външен вид, отколкото на това за което е предназначена. Аз съм се спрял на Бош, Електролукс и АЕГ за тези пари.

# 455
  • Мнения: 491
Въпросът ми е ползвате ли  омекотител за вода- калгон и др. ?

# 456
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 260
Аз да - слагам калгон на всяко пране. Simple Smile Проблема ми е, че напоследък не намирам по нашите магазини калгон на прах, а на моята пералня не може да се слага течен препарат само в барабана директно Simple Smile Въпросът ми е да някой има ли информация че ще спират калгона на прах да се запася? Simple Smile

# 457
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 788
bgroza, аз не ползвам калгон.
Има доста обсъждания и теми по зададения от теб въпрос.
Ето ти една: https://www.bg-mamma.com/?topic=414367.15
Обърни внимание на постовете на Шани и Guess Whо. Това са съфорумки, мненията на които лично аз много ценя.
Шани винаги е помагала при проблеми с пералните, а Guess Whо е веща относно състава на перилните препарати.

# 458
  • Мнения: 351
Никога не съм ползвала калгон и подобните му. И на мен техник ми е казвал, че е маркетингов трик. Живея в СИ България и водата е много твърда, но ползвам само прахове - Ариел, Персил и Омо. В тях има всичко нужно. Старата ни пералня Самсунг изкара 18г. ( можеше и още, но вече беше морално остаряла). Новата ( от три години) АЕГ, за сега също не съм и слагала нищо, дори близо година спрях омекотителите, заради алергия на детето.

# 459
  • Мнения: 40 737
Въпросът ми е ползвате ли  омекотител за вода- калгон и др. ?

Не. Никога не съм слагала. Живея в София и нашата вода няма нужда от такива неща, а както чета те задръстват машините. Аз и в миялната не слагам сол. В нормалните държави били задължили производителите на гърба на всяка кутия да слагат картата на Германия (примерно) и да отбелязват зоните, за които трябва калгон и тези, за които не трябва. У нас обаче се рекламира универсално за всички - пералнята живее по-дълги с калгон...

# 460
  • Мнения: 11 568
В хубавите прачхове си има всичко нужно (прахове, а не течни). Не, не слагам нищо, дори и омекотител не слагам в София . И на другото място, където водата е ужасно варовита, също нищо не слагам. Пералня не ми се е разваляла заради варовик.

# 461
  • Мнения: 40 737
В хубавите прачхове си има всичко нужно (прахове, а не течни). Не, не слагам нищо, дори и омекотител не слагам в София . И на другото място, където водата е ужасно варовита, също нищо не слагам. Пералня не ми се е разваляла заради варовик.

Защо непрекъснато се прави това разграничаване не течни и прахообразни? Не са ли едно и също? Аз преди много години минах само на течно, защото от праховете понякога остават петна по тъмните дрехи. Също и за спортни екипи се препоръчва течното. И за да не си цапам тръболяците с остатъци от течните препарати и да се чудя как да ги чистя, слагам препарата направо в барабана и- пей сърце.

# 462
  • Мнения: 1 079
И аз изпозлвам течни прахове може би от 10тина години на различни машини, никога съм нямал проблем с неизпиране, миризми и мръсотии в пералните. Според мен когато се използват програми над 1 час няма проблем. Не съм привърженик и на прането по 3-4 часа. Между 1-2:30 за мен е оптимално време за пране.

# 463
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз също ползвам от доста години течен препарат, програми над 1 час, качествени препарати, благодарение на което не ми се налага да ползвам омекотоел, т.к. аромат си има и само след прерилния препарат. Калгони и подобни не ползвам.

# 464
  • Мнения: 11 568
В хубавите прачхове си има всичко нужно (прахове, а не течни). Не, не слагам нищо, дори и омекотител не слагам в София . И на другото място, където водата е ужасно варовита, също нищо не слагам. Пералня не ми се е разваляла заради варовик.

Защо непрекъснато се прави това разграничаване не течни и прахообразни? Не са ли едно и също? Аз преди много години минах само на течно, защото от праховете понякога остават петна по тъмните дрехи. Също и за спортни екипи се препоръчва течното. И за да не си цапам тръболяците с остатъци от течните препарати и да се чудя как да ги чистя, слагам препарата направо в барабана и- пей сърце.
Не че съвсем не ползвам течни-изполвам, но не за всичко. Не съм педант, но течните правят едни лигави налепи на барабана от страната, която не виждаме и по гофрирания маркуч. Виждала съм ги, а и в комбинация с варовита вода е ужас. Та аз ги избягвам, но ги ползвам все пак. Гледам по-възможност да пера на по_високи температури и с допъл ително плакнене, че по-малко гадости да се задържат. Спомням си една потребителка твърдеше, че нищо не се задържало по барабана и препаратът за профилактика как вършел чудеса, ама като си беше вкарала пръста между маншона и колкото може под барабана...... Леле-Мале, лепкава мръсотия. Беше я снимала даже. В края на краищата всеки да си ползва това, от което е доволен.

Общи условия

Активация на акаунт