Мами в Италия 16

  • 14 085
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 388
Ето ме пак  Grinning
Пийвам водица, свалям снимки и продължавам да пера  Laughing
В предишната темичка видях, че сте писали за детерсивите, малко със закъснение, ама да си кажа и аз:
Cif Sgrassatore
Chante Clair Sgrassatore
Oust Elimina Odori
Finish Power Ball- pastiglie за миялната машина
Lavasbianca- зa tessuti bianchi
Alcool e Amoniaca- аз ги смесвам в равни количества без да добавям вода, както е писала Кала, почиства адски добре и хигиенизира чудесно!
Emulsio splendi legno- за мебели от дърво, врати, рамки на прозорци
Pronto olio restauratore scuro - ripara graffi
Emulsio parquet cera
Cillit Bang-super pulitore universale - страшно ми помага срещу calcare
Vetril e Glassex- за прозорци
Dixan- на прах от тея големите кутии за пералня, рядко-течен препарат за пране
Coccolino e Fabuloso- ароматизатори и омекотители
Май това е, което ползвам в момента ... за друго не се сещам ...  newsm78 ... купувам и един препарат течен за capi neri/ scuri, уж  да запазва цвета на черните дрехи

# 16
  • Мнения: 6 167
Мисти, стискам ти палци и ти се възхищавам!

Соня, не знам как смествате амоняк с алкохол, но това сигурно мирише ужасно.
Аз едва трая Аче-то, мириса на белина ме побърква.
фабулозо-то има хубав аромат, но пък не чисти добре... та, примирена съм с аче, но амоняк... мамма мия.

влади, къде си детко???

калино?? ти на плаж ли си ???

утре имам 2 варианта за избор на деня: Мирабиландия или Локанда Градиска ( мястото, за което ви разказвах). мисля да си избера второто. Там да направим плаж, както и обяд, да поснимам малко лозя, Мирабиландия е една печка сигурно в момента, и хич не ми е до влакчета.
по-скоро да съм под чадър на леттино до басейн с книжка в ръка. добре звучи.

днес собственоръчно ще си подкъся новия панталон. стискайте палци че аз игла едва държа  newsm78
 

# 17
  • Мнения: 3 388
Соня, не знам как смествате амоняк с алкохол, но това сигурно мирише ужасно.
Аз едва трая Аче-то, мириса на белина ме побърква.
фабулозо-то има хубав аромат, но пък не чисти добре... та, примирена съм с аче, но амоняк... мамма мия.

 Laughing Leni,  ами наистина не е от най-приятните миризми, но чисти адски добре и най-вече хигиенизира чудесно, а аз каквато съм маниачка на хигиена, ме устройва чудесно  Wink  Белината я изливам само в тоалетната за дезинфекция, за нищо друго не я ползвам.
А Фабулозото е ammorbidente profumante, не е за препарат за почистване, освен ако няма и някой друг детерсив със същото име, за който още не съм чувала ...  newsm78 ... ми те да не са малко ...
Специално този Фабулозо, който имам в момента е " con latte di mandorla dolce" ipoallergenico, в по-малко пластмасово шише от обикновените е, тъй като е концентрат

# 18
  • Мнения: 1 100
Я и аз да се наместя в новата тема Hug

Здравейте дами  bouquet Въпреки, 4е е слаба май посеЩаемостта днес Thinking

Жега Sunglasses Ама вкъЩи е екстра. Тук сноЩи преваля то4но за...5 мин. Joy Та естествено сега и помен няма от краткотрайната прохлада...

Лени, захвана ли се ве4е с панталона: после да докладваШ Crazy

Другите са се скрилли...

Хайде до после Laughing

# 19
  • Мнения: 3 425
Добър ден и от насWink

Все повече се обеждавам,че топлото не влияе добре на хората....пред нас т.е. в нашата зона от около месец има кампания на виджили да слагат мулти на неправилно паркираните коли,дори и неделя...щот сещайте се каква лудница е!Вече няколко дена под наш;те прозорци не слагаха и ей на съседа отгоре...млад и интелигентен ей хоп паркирал и сещайте се вече е с мулта  #Crazy

И у нас е супер топло,но държа течение...лошо не лошо иначе не става,а и спим на вентилатори,но снощи и това не помагаше  #Crazy
Добре звърнала се на СонитаWink
Лени,ходя на плаж амореWinkМакар че от в4ера ми тече нещо днес с един шал през кръста и готовоWinkНа плажчето има едно маце с бебе на 1 седмицаSimple SmileТолкова е мъничко   Hug
Мисти, с теб сме Peace

ААА аз не смесвам ВЕЧЕ препарати!Алкохол с амониак НЕ НЕ не само зарад миризмата....според мен е опасно...докат бях в 8-9 месец бреми нещо чистех и редовно смесвах ей така по няколко(оказа се,че се даже се неутрализзират) .,....и в белината за пода сипвам амониак май беше и аз наведена над кофата естествено...е за момент облачето от изпаренията щеше да ме задуши...добре,че само 3-4 сек и успях да се дръпна...та премигвах доста време на парцали и оттогава си казах МАЙ ПЮ,а и се отказах от 100 вида препарати...Преди ремонта ги дадох на свеки,та да не им търся място и сега съм си купила тез 7-8 дет ви писаах и няма да се задръствам с хиляда,дет не ползвам!
Лек ден засегаSimple Smile

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 13:33 от Kaлa(Bella13)

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ето ме и мен  Hug Поглеждам с едно о4енце тук ама трябва да работя,4е неЩо бая неЩа ми се натрупаха пък аз все отлагам  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 100
Хм, ето я и Кала Hug Пак плаж зна4и, а Sunglasses (Ще те докладвам на съпружеското тяло ей Wink)

Аз съЩо не понасям миризливите препарати за по4истване...Но тъй като някои повърхности не се оправят без тях (примерно пло4ките пред къЩата от водата и дъждовете побеляват и корозират и ако не ги мина първо с acido muriatico (после с препарат за cotto)) не стават..Та за това като ползвам такива убийствени миризми си слагам...маска Crazy Не се смейте, ма аз и камината по4иствах с маска: ина4е каШляне и кихане.

Естествено сега не се занимавам с такива дейности Laughing


..........На плажчето има едно маце с бебе на 1 седмица:)Толкова е мъничко   Hug
.........

Леле, аз направо полудявам, като видя подобни неЩа Twisted Evil Тия хора къде им е акъла бе Shocked


Здрасти Макдирок4е Hug

# 22
  • Мнения: 3 388
denise   и аз слагам маска  Laughing  мъжо ми се смеее. Той като чисти се прави на герой, напоследък дори оставям всякакви такива къщни работи той да ги върши.

# 23
  • Мнения: 3 425
Дени,ама те го държат само на сянка и не излиза от количката( покрита с воал и на сянка) освен като го кърми мацката и си тръгват в 12 часа и после идват към 18...абе не са от тия дет и мен дразнат...
Ние в 1030-1100 се прибираме и после ходим към 17,а има такива дет в 11 идват и в 17-18 си отиват...абе дори и на сянка си мисля,че си е жега  и задух и не е за стоене навън!

# 24
  • Мнения: 1 100
Вярно, то всякакви ги има, ма тяхна работа в крайна сметка..,

Кала, я кажи твоя сладурко какво прави. Следобед Ще се 4ипкате ли пак Wink Sunglasses

Сон4е, знаех си, 4е има и други като мен Laughing

# 25
  • Мнения: 3 388
Като стана въпрос за самолетни билети ...
аз винаги само със самолет пътувам, летяла съм с Алиталия, Малев, Австрийските авиолинии, Луфтханза и едни немски авиолинии, като ходих до Германия последния път, за други не се сещам ...
Сега искаме да ходим до Бг през август, само за седмицата на Ферагосто, но до Варна полетите са ужасно скъпи, за  определни дати понягога ми дава цени от 1300 еуро a/r за 2 персони  Shocked Луда работа. До София си е жива евтиния в стравнение с това, но пък ни е страшно неудобно. а и като отиваме за толкова кратко време, то ако ще пътуваме после с автобус от София до Варна, по-добре директно с колата да тръгваме ... а имаме и такава идея, само дето отивайки за 1 седмица, пътуването пак си е множко .... уфффааа .....
Тези от вас, които са пътували с коли до Бг какво ще кажат, струва ли си или е доста тежко пътуването, а за дизел и аутострада отиване и връщане колко давате. Ще съм благодарна на съветчета  Wink

# 26
  • Мнения: 1 100
Като стана въпрос за самолетни билети ...
аз винаги само със самолет пътувам, летяла съм с Алиталия, Малев, Австрийските авиолинии, Луфтханза и едни немски авиолинии, като ходих до Германия последния път, за други не се сещам ...
Сега искаме да ходим до Бг през август, само за седмицата на Ферагосто, но до Варна полетите са ужасно скъпи, за  определни дати понягога ми дава цени от 1300 еуро a/r за 2 персони  :shock: Луда работа. До София си е жива евтиния в стравнение с това, но пък ни е страшно неудобно. а и като отиваме за толкова кратко време, то ако ще пътуваме после с автобус от София до Варна, по-добре директно с колата да тръгваме ... а имаме и такава идея, само дето отивайки за 1 седмица, пътуването пак си е множко .... уфффааа .....
Тези от вас, които са пътували с коли до Бг какво ще кажат, струва ли си или е доста тежко пътуването, а за дизел и аутострада отиване и връщане колко давате. Ще съм благодарна на съветчета  Wink

Е, тия срам нямат, ама 4е цени. Ина4е за пътуване с кола: и на мен ми е интересно да 4уя инфо. от някой, предприемал такова пътуване... Ние все не се наемахме...

Аз съЩо винаги със самолет пътувам (затова и ползвам бг линиите, 4е са по изгодни, Щото ни се събираха на година по пове4е от 6 билета и ако цената не е разумна, става Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes) Пък и брат ми със семейството си живее в Москва и все сме нагоре надолу... Laughing

4акам с интерес и аз за пътуването с кола, да 4уем съвети и предложения Hug

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Който иска да се смее.  Crossing Arms И аз по4вам да се замислям за маска,особено като 4истя бокс до4ата и се затворя вътре да я търкам и като изляза съм като пиян морков от силната миризма  #Crazy Sick

# 28
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сон4е ние миналата година си ходихме с колата ( дизел ). Естествено ,4е е по_ евтино от самолета, но си е доста път а и доколкото разбрах последната отсе4ка преди Бг ( тази с галериите след НиШ ) е затворена и се обикаля доста. Десита сега в сряда си тръгва с кола за Бг и ако се вклЮ4и после оттам Ще може да даде най_актуално инфо. Мисля,4е на нас в едната посока ни беШе излязло към 300 евро и неЩо за магистрали и гориво,но трябва да питам мъжа ми за да не ти дам нето4но инфо  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 425
Сонита, аз имам една позната живее във Франция(близо до италианската граница и от нея съм чувала,че не толкоз убийствено...тя е с 3 деца и с кола и излиза по-евтино,отколкото със самолет имайки предвид,че спят в Хърватска на мотел!Само това знам!
Дениз,ми мишлето много обича на чипи чипи...общо взето се разхожда с моя помощ гледа хората,децата ...помякога го слагам да седне на едно гумено,щот го държа ГОЛ...а всички деца са с бански и било за хигиена...аз някакси не го разбирам това...е не може да ги гледаме в епруветки егати...това плажче все пак е заградено и няма кучета да опикават...де да знам  newsm78 Та така отиваме той сяда на пясъка почва да го пипа,после ръцете в устата....преливам му вода пред физиономията,обича да 'хваща' струйката,правя му формички,а той ги разваля...и тва е!ААА гледа самолети и птици...забелязва ги и ги следи,което мен лично ме изуми в4ера,но ние от пролетта храним(т.е маика в София започна) да храни пилета и да гледа самолети,та ето го резултатаWink
Закача се с хората...лъчезарен е и търси вниманиеWink
Абе супер ми е детето само да не се беше метнал на мен...мрънкало  Whistling

ПП Миленче,Аз в София чистех с маска и ръкавици,а не съм педантка за външния си вид(маникюри,прически и ко)...няма нищо смешно дори и прозрачни очила да сложиш...в бг има едни дет ги ползват зъболекарите и със сигурност струват по-евтино от тук!Препаратите са си химии няма квоооо...трябва да са с кисело мляко бонус  Joy

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 14:22 от Kaлa(Bella13)

Общи условия

Активация на акаунт