Относно раните при децата

  • 2 330
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
По-скоро би имала място за притеснение, ако детето ходи на градина или училище.
Аз честно казано точно откакто е на градина съм малко "по-спокойна",защото от там си имаме два пъти разбита глава и едно пробождане под окото...Мисля,че учителките вече са наясно,с кого си имат работа и само ми докладват,кога са му слагали лед или оказвали "Първа помощ".Та страховете ми в градината вече са свързани единствено с това,да ми опазят детето... Praynig
Иначе моят син вика не само,когато му мия главата,което също е проблем...Вика,когато откажа да му дам сок или да пусна ТВ и то не е точно викане,ами крясъци и пищене.Само ни липсва да се научи да вика "Help!" и се страхувам,че може и да се срещна със социалните.Тук се надявам пак на помощта от гореспоменатата градина,защото те имат впечатления от "обекта на тормоз"...
Иначе детето ми си е малко спънато.Не зная,дали е от сандалите,защото и с маратонки пак пада толкова често.
Ако все пак може да ти се даде някакъв съвет...Защо не поканиш въпросната съседка няколко пъти на кафе или просто в градината.Не е задължително детето да демонстрира падане пред нея,но ако го види,че е по-буен,а ти не си нервачка,може оттук нататък само да те гледа със съжаление и да те успокоява,че този период скоро ще отмине...
Аз повече се притеснявам от последствията от ударите (специално по главата - надявам се,да няма такива),отколкото от социалните,ама знае ли човек... Tired
Никакъв авторитет.
Питам се,кой е малтретирания в слу4ая и дали с тези закони не се отнема правото на децата да бъдат възпитавани?
И от това също много се притеснявам,но в дългосрочен план...Защото имам познати,чиято дъщеря ги заплашва,че ще ги докладва за тормоз.Девойчето е 14-годишно...Тоест много деца злоупотребяват с това.Да сме живи и здрави,да стигнем до това време,пък тогава ще му мислим...
Иначе и в другата тема споменах,че моето човече започна и много да лъже.Като го накаже баща му,казва че го е бил.Та на мен този проблем ми е на дневен ред сега...

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 10:12 от nia_r

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Идеята за наколенките е много добра. Другото решение е да взимаш телефоните на разни майки по градинките, които са видяли как пада и ако се наложи да ги даваш за свидетели. Това си е страх лозе пази, ама по-добре да си подготвена, че не ми се мисли като знам как е при вас  ooooh!

# 17
  • Мнения: 7 837
На теория наколенките са чудесни нещо, но на практика, моето дете не понася шапки, а какво остава за нещо друго по себе си.
Както и да е. Исках да разбера по-скоро каква е процедурата. Все пак като чужденец, гледаш да им спазваш правилата. Не съм се обезспокоила особено, но няма начин да не забелязвам реакции отстрани.
Не смятам да задържам детето от игра или да го обезопасявам по някакъв начин. Да ходи и да разучава. Дано се разминава с по-леки рани...
Ще го мисля пак по-нататък, като тръгне на градина.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 16:08 от Кейси

# 18
  • Spain
  • Мнения: 3 750
твоя Сами е още прекалено малък и спокоино може6 да им обясни6 на "лелките" 4е къщата ти не е добре обезопасена а той е във възрастта когато вси4ко трябва да се пипне и опита .. . разбира се зависи от съседите ви ..но не вярвам 4е биха ви направили проблем ..все пак предполагам ви познават малко или много . моята Гери например ненавижда да си седив къщи (особено сега ) и само да влезем надава страшен вой .. писъци , пла4 .. до сега проблем съм нямала  . ..а знам 4е се 4ува през три улици (проверено ) . в квартала оба4е ни познават .. познават и нея Simple Smile  и така . мисля 4е за да ти създадат социалните проблем все пак трябва да се установи някакъв вид малтретиране. това зна4и 4е трябва да се направят на детето по - обстоини изследвания и снимки .  юнак без рана не може  Wink - не си го слагаи на сърцето Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 444
Не мога да съм полезна със съвет на тема дете и социални, но мога да помогна с лек за бързо и безболезнено заздравяване на рани от всякакъв характер* Става въпрос за един шпрей, който е сребрист, точно като сребърен металик боя за кола* Казва се (биологична превръзка)-така го наричат лекарите* С него пръскаш върху раната, вместо лепенка или превръзка, запечатва раничката и тя минава за нула време, освен това не ти дърпа и пречи нищо* Страхотно средство е* Оперираха ми кучето скоро и с това чудо му напръскаха шева (беше му разреза през цялото коремче)* Тъй като е чудесно средство попитах ветеринарите и те ми казаха, че е за хора, но го ползват и за животни* Тъй като не се намирало в аптечна мрежа свободно ги помолих и те ми продадоха един флакон, страшно съм доволна, ползвам го за децата вече месец и е прекрасно средство за всякакви рани* Дано съм била полезна Laughing

# 20
  • Мнения: 2 257
Става въпрос за един шпрей, който е сребрист, точно като сребърен металик боя за кола* Казва се (биологична превръзка)-така го наричат лекарите*
Тук ги има, Spray Bandage нa Curad, Кейси, марш към аптеката.



и още : 

# 21
  • Мнения: 404
Аз така се бях шашнала, когато Деси беше на около 2 годинки.  Бях я сложила на гърнето и аз си готвех в кухнята.  След 15 минути проверявам и гледам тъмна кръв в гърнето.  Вдигам я и няма и след от кръв по дупето и, погледнах да не се е драскала там долу, не беше.  И така се уплаших, че като я заведа на лекар ще си помислят, че нещо сме и правили.  Слава богу педиатърката беше печена, веднага назначи изследване на урината и се оказа инфекция на пикочните пътища.  Но си изкарах акъла и има защо в тази страна.

# 22
Prosto suvet:Stom se udari i zabelejisj tova vednaga maji s HEPAROID ili nesto za veni i skorostrelno vsichko sinio minava

# 23
  • Мнения: 1 363
АЗ имах една бивша колежка, която не можеше да понася съседите си. Те имали 3 деца, четвърто на път, вдигат много шум и не се грижели за животните си.
Та, тази моя бивша колежка ги е репртвала на социалните служби за неглект към децата. Социалните са ходили, проверявали, но нищо не са могли да направят поради липса на факти (децата не са малтретирани, нито изоставени).  Същата тази моя бивша колежка ги беше репортнала на RSPCA, (организация за защита на животните), че не се грижели за морските свинчета, били ги оставили без храна за цяла седмица). Представители на тази организация ходили, звъняли на хората, проверили, но пак проблем не открили.
Сума ти проблеми създаде на тези хора, тази моя колежка.
Така, че си имай едно на ум, с  "добросъвестните комшийки" Confused

# 24
  • Мнения: 3 367
zdr,
има доста комплициРан протокол по който се проверява малтретиране;раните са на определени места и с дефинирани характеристики;
много малко вероятно е да бъдеш "натопена "за подобно нещо;
изобщо не ми е грижа кои как ме гледа,ния сега е с една вертикална зелено-жълта 1ерта на 1елото 1е се заби в един ръб на легло,и това е ежедневие..

# 25
am az naistina vi kazvam ako tuk niama ot bg da vi pratiyt HEPAROID LECIVA tova e polski krem za veni no moito momichence onzi den padna v kusti na plochkite i takava tumno siniy cicina i se vdigna vednaga iy mazax niykolko puti na den i des veche pochti ne lichi ama az si y znam i y vijdam utre niama i sleda da ima!!Ne pravia reklama na krema prosto e velukolepen!

# 26
  • Мнения: 7 091
твоя Сами е още прекалено малък и спокоино може6 да им обясни6 на "лелките" 4е къщата ти не е добре обезопасена а той е във възрастта когато вси4ко трябва да се пипне и опита .. .

 Така Анче, ама за хора дето са имали деца.
Нашите хазаи живеят в другата половина на къщата ( дуплекс сме) и са три стари моми над 50 годишни. Като се нанесохме Калин беше на година и 2 месеца и ни трябваха 2 месеца да разберат ( след многократни уговорки от наша страна), че ако си сложат една преградка да не може Калин като е в градината да им пипа цветята ще е най-добре за всички. Тогава ми казаха, че  цитирам" детето трябвало да се научи да не пипа".  Confused Обяснете ми как на едно малко дете на година и 2 месеца, дето е проходило наскоро и всичко му е интересно, ще го пусна в градината и ще му кажа- седи само на тревата и не пипай нищо?!
Същата ситуация имахме миналата седмица, само че по друг повод. Калин се научи да отключва входните врати, които не се закючват в ключ а с един особен вид ключалка с топка. ПОмолихме ги ( ние щяхме да си платим) да сменим бравите с такива, които се заключват- не можело. Питахме ги какво да направим ( ние купихме такива обезопасители за топките, ама Калин се научи да ги маха) и те казаха, че щели да сложат вериги по-нагоре. От една страна добре, обаче Калин задната врата я отваря точно като си примъкне стол ( случката, заради която се изплаших беше, че Калин излезе сам в двора без да ми се обади докато аз отида до тоалетната на втори етаж, а аз сега слизам много бавно заради корема, направо бях откачила като го намерих отвънка, а всичко се развива за не повече от 2 минути). Като съм в стаята естествено няма да се качи и да отвори, ама сега ще имам бебе, дето се казва може да съм в банята, може да го кърмя, мога ли да вържа малкия нон стоп до мене само защото те не искат да си сменят ключалките.
И отговора отново беше, че той трябало да се научи да не отваря.( да не говорим как ме е страх да не отвори на някой ако звънне).  Аз му повтарям непрекъснато, че така не се прави, но мога ли да имам доверие на такова малко дете, че каквото ми каже ще го изпълни?! ТОй може да ми обещае и после пак да отвори. Ако беше така защо тука по закон нямаш право да ги оставяш под 14 години без детегледачка сами?!Аз самата не съм спокойна да се осланям само на преценката на 3-годишно дете.
Та много е трудно да обясниш на хора, които никога не са имали деца какво може и не може едно дете на определена възраст.

# 27
  • Мнения: 4 629
Аз пък съм чувала, че педиатрите се притесняват, ако видят дете без рани. Тогава се усъмняват, че нещо в отглеждането му не е на ред. Съвсем нормално дори очаквано е едно мако дете да има рани.

 Алекс вчера си удари тила на ръба на масата (скачаше на дивана и падна от там). Следобяд сме на фризьор и ще видя дали ще направят някакъв коментар

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз пък малко завиждам на моми4етата в Щатите за тия социални служби. Давам си перфектно сметка, 4 понякога може да са преувели4ени, но съм убедена, 4е не може да стане фал при проверка и наблЮдение.
Де в Италия да имаШе такова неЩо...тук никой не се бърка в 4уждите работи (изклЮ4вам клЮките, де Twisted Evil) и социалните са предимно известни с тотално неуда4ни интервенции...хи4 не ми се влиза в подробности, ама колкото да си измият ръцете ходят да ловят питомното докато дивото си прави неговото. Sick

# 29
  • Мнения: 1 860
 Не знам при вас как е, но тук през един прозорец има лепенка "Neighbourhood Watch", сещайте се какво гледат. Wink Ние дори имаме такава на единият прозорец. Хич не си е за подценяване, има много болни мозъци които всичко знаят и всичко разбират.

Общи условия

Активация на акаунт