Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 63 258
  • 886
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 807
Първата лепенка не беше водоустойчива, за това инструкцията бе да се мия внимателно, така че вода и водна струя да не намокрят.

Тъй като останах по-дълго от установените дни, на 7 ден ми я смениха с водоустойчива (иначе предполагам се ходи на преглед за смяна)

# 391
  • Мнения: 6
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

# 392
  • София
  • Мнения: 1 125
Следих се при Чорбова и само хубави неща мога да кажа за нея.
Аз лично не си закупих пакет и не мога да дам съвет относно този разход.

# 393
  • Мнения: 6
Следих се при Чорбова и само хубави неща мога да кажа за нея.
Аз лично не си закупих пакет и не мога да дам съвет относно този разход.

Благодаря ви за информацията. Бихте ли споделили кога родихте и колко горе-долу ви излезе следенето, пак ли е било при същия доктор?

# 394
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Има ли някоя раждала във Вита и съхранявала стволови клетки?

# 395
  • Мнения: 275
Здравейте, момичета! Има ли някоя раждала във Вита и съхранявала стволови клетки?
Да, аз. Ние направихме грешен избор, вероятно, с фирмата - Cryosave - те фалираха и ги купиха Famicord.

# 396
  • Мнения: 807
Да и при 2 раждания: 2014 (нормално), 2020 (спешно секцио)

# 397
  • Мнения: 204
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

Пакетът е удобен, малко е като банкова сметка, от която ти теглят всеки път като си правиш изследвания и ходиш на прегледи. Тоест веднъж като го купиш после само ти вземат пари от там. Иначе не съм си правила много различни изследвания и не знам ако ти трябва нещо много специфично дали пак ще го покрие, може би да, но питай ако ти е важно. Също не знам ако останат пари какво става, но някой беше писал, че можеш да си ги ползваш за прегледи след раждането.
При мен (при друга лекарка съм) феталните ги плащам отделно понеже ги правя на друго място. Тоест имай го предвид това, че може да е допълнителна сума.
С пакета беше по-лесно да заявя частично възстановяване от допълнителната здравна осигуровка, която имам и това беше плюс, понеже ако бях искала преглед по преглед щеше да е по-неприятно.

# 398
  • Мнения: 6
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

Пакетът е удобен, малко е като банкова сметка, от която ти теглят всеки път като си правиш изследвания и ходиш на прегледи. Тоест веднъж като го купиш после само ти вземат пари от там. Иначе не съм си правила много различни изследвания и не знам ако ти трябва нещо много специфично дали пак ще го покрие, може би да, но питай ако ти е важно. Също не знам ако останат пари какво става, но някой беше писал, че можеш да си ги ползваш за прегледи след раждането.
При мен (при друга лекарка съм) феталните ги плащам отделно понеже ги правя на друго място. Тоест имай го предвид това, че може да е допълнителна сума.
С пакета беше по-лесно да заявя частично възстановяване от допълнителната здравна осигуровка, която имам и това беше плюс, понеже ако бях искала преглед по преглед щеше да е по-неприятно.

Благодаря за отговора! Бях на преглед при Чорбова и понеже съм още в 5-тата седмица ми каза че било рано още за пакета. Другата седмица пак съм на лекар и ще я питам отново Simple Smile

# 399
  • Мнения: 16
Здравейте мами,
Има ли някоя от вас, която е раждала нормално при д-р Мая Василева и има желание да разкаже за преживяването си Simple Smile

Как смятате - като цяло тя е настроена по-скоро за нормално или за оперативно раждане?

Благодаря ви!

# 400
  • Мнения: 432
Здравейте,

Някой има ли наблюдения от доктор Петър Игнатов. Изражда във Вита, но има своя клиника - Ортогин.

Следя се при него от съвсем скоро, поради лични съображения от предходния ми лекар, засега съм много доволна.

Ще бъда благодарна на всяка, която ми даде някаква информация за него - проследяване, бременност, прегледи и т.н.

# 401
  • София
  • Мнения: 1 125
Здравейте,

Някой има ли наблюдения от доктор Петър Игнатов. Изражда във Вита, но има своя клиника - Ортогин.

Следя се при него от съвсем скоро, поради лични съображения от предходния ми лекар, засега съм много доволна.

Ще бъда благодарна на всяка, която ми даде някаква информация за него - проследяване, бременност, прегледи и т.н.


Ходих на морфологиите при него по препоръка на д-р Чорбова. Страхотен лекар, изключително внимателен и подробен, изчерпателен в обясненията и не се притесняваш да задаваш всякакви въпроси. Прегледите бяха доста продължителни 20-30 Мин на ехограф, но все пак бяха морфология. Не съм чакала повече от 5 Мин, много добър график си прави.

# 402
  • Мнения: 18
И аз съм ходила на ранен скрининг и фетални морфологии при него. Изключително възпитан и внимателен, даже мисля, че бих следила следваща бременност при него Simple Smile

# 403
  • Мнения: 807
Преглеждах сайта по друг повод, но ето една публикация, която отразява статуса в момента:

Повишени мерки за безопасност в МБАЛ ВИТА и ДКЦ ВИТА

https://www.vita.bg/повишени-мерки-за-безопасност-в-мбал-вита-и-дкц-вита~856

# 404
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 709
Скрит текст:
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

Пакетът е удобен, малко е като банкова сметка, от която ти теглят всеки път като си правиш изследвания и ходиш на прегледи. Тоест веднъж като го купиш после само ти вземат пари от там. Иначе не съм си правила много различни изследвания и не знам ако ти трябва нещо много специфично дали пак ще го покрие, може би да, но питай ако ти е важно. Също не знам ако останат пари какво става, но някой беше писал, че можеш да си ги ползваш за прегледи след раждането.
При мен (при друга лекарка съм) феталните ги плащам отделно понеже ги правя на друго място. Тоест имай го предвид това, че може да е допълнителна сума.
С пакета беше по-лесно да заявя частично възстановяване от допълнителната здравна осигуровка, която имам и това беше плюс, понеже ако бях искала преглед по преглед щеше да е по-неприятно.

Здравейте, ориентирала съм се към доктор Гагова, но първият ми преглед с нея предстои след като направя ФМ (на друго място). По отношение на пакета дали можете да споделите ориентировъчно каква част ви възстановиха по допълнителното здраво осигуряване (знам, че от дружество до дружество сигурно ще има разлика, но предполагам че и принципите им ще са сходни, аз съм към Дженерали). Чудя се дали има смисъл от пакета или да си плащам всичко поотделно, тъй като ще се следя и на друго място по НЗОК, така че това с ДЗО ще натежи. Доколкото разбирам сега това е единственият пакет при тях, а не предлагат различни опции както е било преди?

Общи условия

Активация на акаунт