Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 63 150
  • 886
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 204
Скрит текст:
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

Пакетът е удобен, малко е като банкова сметка, от която ти теглят всеки път като си правиш изследвания и ходиш на прегледи. Тоест веднъж като го купиш после само ти вземат пари от там. Иначе не съм си правила много различни изследвания и не знам ако ти трябва нещо много специфично дали пак ще го покрие, може би да, но питай ако ти е важно. Също не знам ако останат пари какво става, но някой беше писал, че можеш да си ги ползваш за прегледи след раждането.
При мен (при друга лекарка съм) феталните ги плащам отделно понеже ги правя на друго място. Тоест имай го предвид това, че може да е допълнителна сума.
С пакета беше по-лесно да заявя частично възстановяване от допълнителната здравна осигуровка, която имам и това беше плюс, понеже ако бях искала преглед по преглед щеше да е по-неприятно.

Здравейте, ориентирала съм се към доктор Гагова, но първият ми преглед с нея предстои след като направя ФМ (на друго място). По отношение на пакета дали можете да споделите ориентировъчно каква част ви възстановиха по допълнителното здраво осигуряване (знам, че от дружество до дружество сигурно ще има разлика, но предполагам че и принципите им ще са сходни, аз съм към Дженерали). Чудя се дали има смисъл от пакета или да си плащам всичко поотделно, тъй като ще се следя и на друго място по НЗОК, така че това с ДЗО ще натежи. Доколкото разбирам сега това е единственият пакет при тях, а не предлагат различни опции както е било преди?
Да, няма други опции, поне преди няколко месеца беше само тази.
Иначе просто питай в Дженерали до каква сума възстановяват точно за следене на бременност. Ти и иначе можеш да се възползваш от нея, просто за всеки преглед и изследване трябва да им пращаш документите, а с пакета го правиш веднъж. Но пак зависи как точно е формулирано при теб, понеже може да не е една сума, а определени изследвания, много зависи от застрахователя. Да отбележа във Вита бяха много точни по отношение на всички необходими документи и ги осигуриха без проблем.
Ти ако ще се следиш и на друго място по НЗОК, реално може да ходиш и на по-малко женски консултации във Вита, ако те гледат на две места, сигурно няма нужда да повтаряш всяко изследване във Вита ако можеш да пуснеш нещо по НЗОК и може да не ти е нужен пакета. Понеже той е предвиден да включи доста изследвания.

# 406
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
Скрит текст:
Здравейте,

Този петък си направих тест за бременост и имам записан час утре при д-р Ана Чорбова във Вита. Препоръка ми е от приятелка, която е раждала там, ако може да споделите мнение ще се радвам Simple Smile

Също бих искала да попитам майките, които са раждали там, дали си заслужава да се закупи пакета за женска консултация, който е 1000 лв - https://www.vita.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8_3_253
тук можете да видите какво включва.

Благодаря предварително Simple Smile

Пакетът е удобен, малко е като банкова сметка, от която ти теглят всеки път като си правиш изследвания и ходиш на прегледи. Тоест веднъж като го купиш после само ти вземат пари от там. Иначе не съм си правила много различни изследвания и не знам ако ти трябва нещо много специфично дали пак ще го покрие, може би да, но питай ако ти е важно. Също не знам ако останат пари какво става, но някой беше писал, че можеш да си ги ползваш за прегледи след раждането.
При мен (при друга лекарка съм) феталните ги плащам отделно понеже ги правя на друго място. Тоест имай го предвид това, че може да е допълнителна сума.
С пакета беше по-лесно да заявя частично възстановяване от допълнителната здравна осигуровка, която имам и това беше плюс, понеже ако бях искала преглед по преглед щеше да е по-неприятно.

Здравейте, ориентирала съм се към доктор Гагова, но първият ми преглед с нея предстои след като направя ФМ (на друго място). По отношение на пакета дали можете да споделите ориентировъчно каква част ви възстановиха по допълнителното здраво осигуряване (знам, че от дружество до дружество сигурно ще има разлика, но предполагам че и принципите им ще са сходни, аз съм към Дженерали). Чудя се дали има смисъл от пакета или да си плащам всичко поотделно, тъй като ще се следя и на друго място по НЗОК, така че това с ДЗО ще натежи. Доколкото разбирам сега това е единственият пакет при тях, а не предлагат различни опции както е било преди?
Да, няма други опции, поне преди няколко месеца беше само тази.
Иначе просто питай в Дженерали до каква сума възстановяват точно за следене на бременност. Ти и иначе можеш да се възползваш от нея, просто за всеки преглед и изследване трябва да им пращаш документите, а с пакета го правиш веднъж. Но пак зависи как точно е формулирано при теб, понеже може да не е една сума, а определени изследвания, много зависи от застрахователя. Да отбележа във Вита бяха много точни по отношение на всички необходими документи и ги осигуриха без проблем.
Ти ако ще се следиш и на друго място по НЗОК, реално може да ходиш и на по-малко женски консултации във Вита, ако те гледат на две места, сигурно няма нужда да повтаряш всяко изследване във Вита ако можеш да пуснеш нещо по НЗОК и може да не ти е нужен пакета. Понеже той е предвиден да включи доста изследвания.

Много благодаря за инфото и съветите!

# 407
  • Мнения: 4
Здравейте. Във връзка с повишените мерки за безопасност в болница Вита, може ли някоя наскоро родила мама да разкаже какви са промените по отношение на прием и престой в болницата? 🙂

# 408
  • Мнения: 204
Здравейте, също да добавя към въпроса през Март и сега при новите мерки освен да говорите с лекаря, при който се следите ходили ли сте да попълвате някои от документите преди самото раждане във Вита?

# 409
  • Мнения: 62
Здравейте! Моля за информация пакетът за проследяване на бременност включва ли прегледите, или се плащат отделно?
Също и дали включва ФМ?

# 410
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Искам да ви попитам имате ли представа защо при раждане в частна болница се изисква направление за хоспитализация №7 по клинична пътека №5 + Амбулаторен лист от личен лекар/ гинеколог?

# 411
  • Мнения: 788
Предполагам защото така се приспада дължимото по касата (примерно ще платиш 1600 за нормално раждане, вместо 2000- цените са примерни като стойности, но по принцип в сайта има 2 стойности за здравноосигурени /без осигуровки)

# 412
  • Мнения: 38
Здравейте,

Някой има ли наблюдения от доктор Петър Игнатов. Изражда във Вита, но има своя клиника - Ортогин.

Следя се при него от съвсем скоро, поради лични съображения от предходния ми лекар, засега съм много доволна.

Ще бъда благодарна на всяка, която ми даде някаква информация за него - проследяване, бременност, прегледи и т.н.
Следях се и раждах с него – страхотен, адекватен човек и много добър професионалист, определено е глътка свеж въздух в сравнение с много други лекари. С две ръце го препоръчвам за проследяване на бременност и извършване на феталните морфологии – специализира в тях, обяснява всичко спокойно, държи се възпитано и внимателно. Кабинетът му е отличен, спазват стриктни мерки, записваш си час онлайн, всичко е на ниво. По всяка вероятност обаче не бих го избрала отново за самото раждане. Комуникацията между лекарите във Вита и него беше доста тромава, имаше неща, които или не стигаха до мен, или пък имах усещането, че аз трябва да предавам. Не намерих особена стойност в това, че избрах него, така или иначе акушерката имаше по-голяма роля по време на раждането, а после пък все ме преглеждаха дежурните лекари. Вероятно това е така независимо от избора, но си мисля, че нещата щяха да вървят по-гладко с лекар от екипа.

По препоръка на други момичета тук обмислях д-р Гагова, но на мен лично не ми допадна като характер. Готина, пуска разни майтапи, но ми дойде твърде припряна. Няколко пъти тоновете на бебето бяха високи и тя видимо се стресна, започна директно да говори за секцио и доста ме наплаши, а прегледите се случваха в разгара на пандемията март месец и при първа бременност – така или иначе бях притеснена, определено не ми беше до това.

Иначе целият персонал в болницата беше отличен по време на престоя ми, не мога да се изкажа достатъчно добре за тях. Страхотно отношение от всички, от хигиенисти до неонатология. По време на самото раждане присъстваше и д-р Илиева, която много ме насърчи (за което съм безкрайно благодарна); останах с добро впечатление и от д-р Чорбова, но не съм общувала достатъчно с тях, за да дам по-адекватно мнение.

# 413
  • Мнения: 57
Има ли проблеми при допускане на екип за съхраняване на стволови клетки предвид обстановката?

# 414
  • Мнения: 788
не..а и това са мед лица, които мн добре знаят как да спазват мерки

# 415
  • Мнения: 63
Здравейте, момичета! Дали някой може да ми даде отзиви какво би било отношението към мен, ако родя във Вита, но съм се следила другаде? Предполагам ще трябва преди раждането да си направя консултации с избраната от мен лекарка ( Гагова), за да се запознае с моя случай. Сестра ми роди при нея и аз исках да се следя при нея, но открих че вече не е в Шейново, а аз не мога да си позволя да се следя във Вита по финансови причини Sad

# 416
  • Мнения: 1 726
И аз това си мисля, скоро ще трябва да се обадя и да попитам как точно става. Следя се в близкото дкц, но искам да родя във Вита. 27 седмица съм.
И аз се чудя какво ще е отношението в този случай.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 122
Отношение като отношение. Моя позната роди там без да се е следила - супер нормално раждане, не е имало лошо отношение и тн. В крайна сметка най-малкото си плащаш... не съм чула някой да е направил проблем. Мисля, че трябва да се срещнете с Чорбова, понеже е началник на отделението.

# 418
  • Мнения: 539
Няма никакъв проблем да родите там и да сте се следила на друго място. Аз отидох  в 34-та седмица на преглед за първи път, запазих си час в супердок при избраната от мен лекарка. Беше дълъг преглед - опознавателен. Занесох всичките си изследвания до този момент, както и епикризи от предишни гинекологични манипулации. Обсъдихме всичко, продължих да ходя на тонове в другата болница, в която се следих, защото имах заплатен пакет там - всеки път снимах тоновете и ги изпращах на избраната от мен лекарка във вайбър и до няколко часа получавах отговор от нея. Не съм се срещала преди да постъпя в болницата със завеждащата отделението д-р  Чорбова, с нея се видях, когато постъпих в болницата. Бях за планово секцио и минах на преглед при нея ден преди операцията. Отношението беше перфектно, назад в темата съм писала. Не се притеснявайте и бъдете спокойна. Пожелавам Ви успех и леко раждане Simple Smile

# 419
  • Мнения: 469
Здравейте момичета Simple Smile Следя се при Гагова, малко ми е странно защото съм ходила веднъж в 16 седмица, каза ми после си на фетална в 22 и чак след това ела. Не знам заради Ковида ли не искат да ходим често, или как?! Снощи се тръшнах с главоболие, хрема и болки в гърлото. Притеснена съм и сега се чудя как да се свържа с нея, доколкото знам тя е само вт и чт в болницата, а днес е петък и тя не ми е дала никакви лични координати. Как сте процедирали вие, или който се е следил при нея може ли някакво инфо. Благодаря ❤️

Общи условия

Активация на акаунт