Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 63 048
  • 886
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 428
Аз отидох при нея по препоръка и не съжелявам,обръща много внимание вече съм била на два прегледа за следене на бременност супер готин и добър човек и професионалист

# 541
  • Мнения: 171
Аз се следих при Богословова (безкрайно съм доволна), но другият ми избор щеше да е Гагова. Приятелка имаше добри впечатления от нея, на мен също ми направи добро впечатление на визитация, когато лежах в болницата заради гестационна хипертония. При Мая Василева роди моя колежка, доволна е. А когато аз родих за мен се грижи Ана Чорбова, защото беше прекарала ковид, а аз родих с ковид и пневмония - страхотна е. Всички са добри лекари,  която и да изберете от тези, за които питате или тези, които споменавам-  няма да съжалявате Simple Smile

# 542
  • Мнения: 56
Здравейте!
Благодарности за всички, които дават толкова изчерпателна информация от личен опит - много е важно, за да си свери човек часовника Simple Smile .
Аз съм в 14-а седмица и вече минахме доста от изследванията дотук (пренатален тест за Даун, ранна фетална морфология и т.н.), но трябва да се запиша при лекар, който да следи бременността до края и съответно да води раждането ми.
Имам препоръка от настоящия ми лекар за д-р Дойчиновски във Вита.
Може ли някой, който има впечатления да сподели мнение?
Знам, че не е от "най-големите" имена на болницата, тъй като е доста млад, но за мен леката комуникация с лекаря и достъпността по всяко време са много важни, а вярвам, че при него бих ги намерила.
Благодаря!

# 543
  • Мнения: 539
Здравейте!
Благодарности за всички, които дават толкова изчерпателна информация от личен опит - много е важно, за да си свери човек часовника Simple Smile .
Аз съм в 14-а седмица и вече минахме доста от изследванията дотук (пренатален тест за Даун, ранна фетална морфология и т.н.), но трябва да се запиша при лекар, който да следи бременността до края и съответно да води раждането ми.
Имам препоръка от настоящия ми лекар за д-р Дойчиновски във Вита.
Може ли някой, който има впечатления да сподели мнение?
Знам, че не е от "най-големите" имена на болницата, тъй като е доста млад, но за мен леката комуникация с лекаря и достъпността по всяко време са много важни, а вярвам, че при него бих ги намерила.
Благодаря!

Здравейте! Не съм се следила при него, но останах с много добри впечатления по време на всички визитации след моето раждане. Много заинтересован, откликва на всеки един въпрос, много ми допадна като отношение. От моите наблюдения почти няма с кого да сбъркате там, единствената лекарка, която не харесах, не й знам името, беше младичка. Не четеше картона ми, не знаеше през какви процедури съм преминала . Останах с прекрасни впечатления от д-р Мая Василева, д-р Илиева, д-р Чорбова, д-р Дойчиновски и не на последно място д-р Никола Николов. Успех, бъдете спокойна - в добри ръце сте. В тази болница работят професионалисти.

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 12:24 от 17154

# 544
  • Мнения: 56
Здравейте!
Благодарности за всички, които дават толкова изчерпателна информация от личен опит - много е важно, за да си свери човек часовника Simple Smile .
Аз съм в 14-а седмица и вече минахме доста от изследванията дотук (пренатален тест за Даун, ранна фетална морфология и т.н.), но трябва да се запиша при лекар, който да следи бременността до края и съответно да води раждането ми.
Имам препоръка от настоящия ми лекар за д-р Дойчиновски във Вита.
Може ли някой, който има впечатления да сподели мнение?
Знам, че не е от "най-големите" имена на болницата, тъй като е доста млад, но за мен леката комуникация с лекаря и достъпността по всяко време са много важни, а вярвам, че при него бих ги намерила.
Благодаря!

Здравейте! Не съм се следила при него, но останах с много добри впечатления по време на всички визитации след моето раждане. Много заинтересован, откликва на всеки един въпрос, много ми допадна като отношение. От моите наблюдения почти няма с кого да сбъркате там, единствената лекарка, която не харесах, не й знам името, беше младичка. Не четеше картона ми, не знаеше през какви процедури съм преминала . Останах с прекрасни впечатления от д-р Мая Василева, д-р Илиева, д-р Чорбова, д-р Дойчиновски и не на последно място д-р Никола Николов. Успех, бъдете спокойна - в добри ръце сте. В тази болница работят професионалисти.

Благодаря за окуражителните думи Simple Smile Ще му се обадя тези дни, за да се запознаем и дай боже да го добутаме до щастливия край заедно!

# 545
  • Мнения: 1 723
Аз родих без избор на екип и се паднах при Дойчиновски. Доволна съм!

# 546
  • Мнения: 148
Здравейте!
Преди 1г. и 9м. родих със секцио при д-р Мая Василева. Тя се справи страхотно. Всичко мина леко. Въпросът ми е, някоя от вас случайно да е раждала нормално след секцио във Вита или при д-р Мая Василева? Просто ми е интересно да знам дали би подкрепила такова желание или не. Иначе ясно бях изразила желанието си следващото раждане да е нормално.

# 547
  • София
  • Мнения: 1 369
И аз бих се включила с молба за инфо по въпроса. Някой въобще във Вита би ли подкрепил VBAC?

# 548
  • Мнения: 1 428
Аз искам да попитам някой бил ли е вече при д-р Мариана Мирчева по фетална морфология.Благодаря!

# 549
  • Мнения: 261
Привет, момичета Simple Smile На кого бихте се спряли за проследяване на бременност - Мая Василева или Албена Гагова?

# 550
  • Русе
  • Мнения: 100
Здравейте, аз също много се интересувам от темата за VBAC, но досега не съм срещала информация да се практикува/подкрепя във Вита.

Относно въпроса на lollytea мога да кажа, че аз се следях при д-р Василева и бях много доволна. Винаги е била усмихната, не ме е претупвала и е отговаряла на всички въпроси спокойно и с разбиране. Още на първия ми преглед ми даде телефонен номер, писала съм й във Вайбър, никакви проблеми. Единственият недостатък, който обаче за мен е съществен, е че е много натоварена (тя е и инвитро специалист, отделно от проследяването на бременности и ражданията) и пред кабинета й е лудница. Времето за изчакване винаги е около 60-90 мин, дори и с предварително записан час, но както казах, аз винаги съм била впечатлена от спокойствието, с което ме преглежда, въпреки че пред кабинета чакат толкова хора. С раждането също всичко мина гладко, до изписването е идвала да ме види в стаята всеки ден.

Последна редакция: ср, 03 мар 2021, 07:20 от ПортокаловоМомиче

# 551
  • Мнения: 539
Споделям горното мнение за д-р Мая Василева, единственият минус е, че се чака повече. Късно стигнах до нея и съжалявам, даже й казах, че с втора бременност ще съм при нея от самото начало. Винаги отговаря във вайбър, много мила, внимателна и усмихната. На първата ми среща с нея в 34 г.с. получих отговори на толкова много въпроси и отношение, което за почти цяла бременност не получих при следящия ме дотогава лекар в друга болница. И при него чаках понякога повече отколкото при д-р Василева, но чакането при него не си заслужаваше.
Много е важно лекарят да действа успокояващо на бъдещата родилка, да се отнася с разбиране и внимание.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 19:47 от 17154

# 552
  • Мнения: 47
Аз искам да попитам някой бил ли е вече при д-р Мариана Мирчева по фетална морфология.Благодаря!

Аз бях миналата седмица, супер обстоен преглед. Тя е прекрасен професионалист, аз си се следя при нея от преди това, преглеждаше в частен кабинет. Преди израждаше в Шейново и бях съгласна и там да рода, сега се премести във Вита и ще родя там само заради нея. Препоръчвам!

# 553
  • Мнения: 1 452
Доктор Богословова е вашия човек. Тя е противник на секциото и само в краен случай прибягва към него, дори вече да са ви рязали един път. Тя обаче само изражда във Вита, прегледите са в кабинета й, което пък е друг плюс.

# 554
  • Мнения: 23
Здравейте!
Преди 1г. и 9м. родих със секцио при д-р Мая Василева. Тя се справи страхотно. Всичко мина леко. Въпросът ми е, някоя от вас случайно да е раждала нормално след секцио във Вита или при д-р Мая Василева? Просто ми е интересно да знам дали би подкрепила такова желание или не. Иначе ясно бях изразила желанието си следващото раждане да е нормално.
 Преди 8 месеца родих при д-р Василева. Бебето беше със седалищно предлежание и бяхме насрочили дата за секцио, но точно когато постъпих в болницата на прегледа се оказа, че Мадам се е обърнала с главата надолу. С д-р Василева обсъдихме нещата и решихме да изчакаме нормално раждане. До последно чакахме да тръгне, но преносих, водите намаляха и родих със секцио. Покрай колебанието нормално/оперативно раждане ми сподели, че има пациентка, която е родила със секцио първото си дете и сега ще ражда нормално (след това разбрах и че жената си е родила нормално второто дете както е пожелала). Така че нормално раждане след секцио е напълно възможно при д-р Василева, стига да няма противопоказания. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт