Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 63 156
  • 886
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 148
Здравейте!
Преди 1г. и 9м. родих със секцио при д-р Мая Василева. Тя се справи страхотно. Всичко мина леко. Въпросът ми е, някоя от вас случайно да е раждала нормално след секцио във Вита или при д-р Мая Василева? Просто ми е интересно да знам дали би подкрепила такова желание или не. Иначе ясно бях изразила желанието си следващото раждане да е нормално.
 Преди 8 месеца родих при д-р Василева. Бебето беше със седалищно предлежание и бяхме насрочили дата за секцио, но точно когато постъпих в болницата на прегледа се оказа, че Мадам се е обърнала с главата надолу. С д-р Василева обсъдихме нещата и решихме да изчакаме нормално раждане. До последно чакахме да тръгне, но преносих, водите намаляха и родих със секцио. Покрай колебанието нормално/оперативно раждане ми сподели, че има пациентка, която е родила със секцио първото си дете и сега ще ражда нормално (след това разбрах и че жената си е родила нормално второто дете както е пожелала). Така че нормално раждане след секцио е напълно възможно при д-р Василева, стига да няма противопоказания. Simple Smile

Благодаря за отговора и честит празник на всички дами!❤️🌷🌷

# 556
  • София
  • Мнения: 971
Скоро ще раждам там, моля кажете след постъпването и теста за корона кога/дали се носят маски в самата болница?

# 557
  • Мнения: 32
Не се носят маски. Също така настаняван самостоятелно в стая, т.е. не е нужно да плаща за самостоятелно настаняване...или поне януари беше така

Скоро ще раждам там, моля кажете след постъпването и теста за корона кога/дали се носят маски в самата болница?

# 558
  • Мнения: 624
Аз на 23.12.20 постъпих и си платих за самостоятелна стая.

# 559
  • Мнения: 2
Здравейте,

Извинявам се ако вече е имало подобни коментари, но прегледах темата и не намерих.
Края на май или началото на юни ми предстои раждане на Близнаци. Вита е една от двете болници м/у които се колебая. Като цяло отзивите са прекрасни, но все пак ще се радвам ако има някоя мама, раждала конкретно близнаци там, да сподели впечатленията си Simple Smile

# 560
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен. Аз наскоро раждах във Вита и бих искала да споделя моите впечатления с цел да помогна на някоя майка, както на мен ми бяха супер полезни всички коментари до момента.
Следях се при д-р Илиева, наистина прекрасен и много човечен лекар. През всички тези месеци разбрах, че тя е от лекарите, които наистина ги е грижа за пациента. Родих естествено въпреки че преносих няколко дни, тя се съобрази изцяло с желанието ми и за секцио изобщо не е ставало въпрос. Имах притеснения точно по този въпрос, но бяха напълно излишни. Моето раждане започна и завърши много бързо - общо взето за 1 час. Отидох в болницата с голямо разкритие, силни контракции и останах много доволна от организацията на лекарите, тяхната реакция и бързина, с която работеха. Преди това ми направиха един бърз антигенен тест и ме качиха в родилното. Накрая се наложи епизиотомия, но бях с 2-3 шева само, така че още на следващия ден се чувствах така сякаш не съм раждала. Отношението наистина е на ниво, нямам оплаквания към нито един от лекарите, сестрите, санитарите. Всички бяха много любезни, мили, учтиви. В стаите е приятно и чисто, храната на мен лично ми хареса, но аз не съм от претенциозните Simple Smile Съгласна съм с хората тук, че наистина не е най-подходящата за родилки, но като цяло не е лоша. Бебето може да е при майката, когато пожелае. Носят шишета с АМ, но не са ме задължавали да давам, а аз се опитвах да кърмя. Тук вече съм разочарована от тях, защото не получих нужната подкрепа и внимание за кърменето. Бях прочела и подготвена как да действам в началото, но имах нужда все пак да чуя тяхното мнение. Особено ако не попитате някого, никой няма се втурне да ви показва и помага. Д-р Илиева ме посещаваше редовно и тя ми даде няколко съвета за кърменето и главната сестра, която изрично помолих за помощ. Като цяло съм доволна, с добри впечатления, но има накъде да се развиват още. По отношение на кърмене болниците в България не са добри приятели на майките и това трябва да се промени.

# 561
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен, във форума чета отдавна, но вече се реших и да пиша. Родих през м.октомври във Вита, при д-р Кълвачева. При нея проследявах и бременността си. Тя е прекрасен лекар, много мила и внимателна, отличен специалист. От другите доктори в отделението също съм с отлични впечатления- д-р Дойчиновски, д-р Илиева, д-р Василева, независимо кой е вашия лекар, всеки един от тях се отнася много професионално и внимателно. Условията в болницата са прекрасни, храната е вкусна и разнообразна. Относно желанието за кърмене, аз имах желание за това, но в началото не бях подготвена, в смисъл че ми беше необходима помпа, а нямах, на бебка й беше трудно да засуче, защото гърдите бяха подути /което е разбираемо /но това че не можах да изцеждам първия ден малко ни забави с кърменето, но след като близките ми донесоха помпа, се регулираха нещата. Опитвахме, слагах я на гърда, въпреки че й даваха АМ по време на престоя в болницата, после вкъщи продължихме с кърмене. Съветът ми е да си носите помпа, в отделението има мисля че, само една, но нямало шишета, нещо такова и всъщност не можах да използвам оттам. Повечето сестри ще ви поощряват за опитите за кърмене, особено една младичка сестра от неонатология много ми помогна със съвети и поведение относно кърмене. При желание могат да оставят бебчовците в стаята на родилката и през целия ден, взимат ги за визитация, прегледите, къпане и евентуално за хранене /по желание може да ги оставят през нощта, но според мен за начало и само през деня е достатъчно, все пак първите нощи сме изтощени и имаме нужда от възстановяване. По отношение на грижата за бебетата, всичко е на ниво, неонатолозите са много добри, всеки ден минават в стаята и дават информация за бебчетата, как са изследванията им, за теглото, отговарят, ако майката има някакви въпроси. В стаята има всичко необходимо за тоалета на бебчето- памперси, качествена козметика. В единия от дните, в неонатологията ни показаха как се прави къпането и тоалета на бебчето/ беше много полезно/. Това е в общи линии, ако някой иска да попита още нещо съм насреща. На бъдещите мами успешно раждане, ако сте избрали да родите във Вита, супер, бъдете спокойни, в най-добрите ръце сте. P. S. Ще се радвам, с мами родили в болницата да си пишем.

Последна редакция: пт, 12 мар 2021, 13:15 от Mia05

# 562
  • Мнения: 1 428
Аз исках да попитам нещо,не за самото раждане,но дано има някой лойто знае..
Другата седмица съм на БХС при др Илиева,мамите които сте били на БХС при вашите си доктори,ходихте ли допълнително на фетална,те ли ви я правят (ранен скрининг ще е )

# 563
  • Мнения: 203
За кърменето , освен помпа и шише ( които може да помолите да ви ги стерилизират и ползвате. Взимате си накраиници за кърмене, понеже зърното е все още неподготвено и на моята беба и беше трудно. Плюс че първите дни ( при първо бебе) и вие не знаете какво да правите. Аз се следих и раждах(наложи се секцио) при д-р Николов , и дежурен беше д-р Дойчиновски. Доволна съм от всички лекари ,които са ме гледали през тези дни. От сестрите имаше няколко по- дръпнати , но се преживява.

# 564
  • Мнения: 5
Ранният скрининг, който включва БХС и ехография от наблюдаващия гинеколог. От показателите от тази ехография и резултата от изследването на кръв, гинеколога преценява дали е наложително провеждането на фетална ехография /тя е доста по-подробна, обикновено се прави от друг специалист, освен ако проследяващия гинеколог не е и специалист по ФМ. Аз правих отделно  и ФМ.

# 565
  • Мнения: 1 428
Благодаря,ами тогава ще ви мина при нея пък каквото каже ще направя и така Simple Smile

# 566
  • Мнения: 5
Може и по ваше желание да си я проведе те, самото изследване е много вълнуващо и приятно. Grinning Особено, ако правят и запис на диск на изследването е супер. Hug

# 567
  • Мнения: 203
Моя БХС и ФМ ги правих в Оскар клиник при д-р Стратиева. Много съм доволна от отношението и качеството на работа. Малко по-скъпо е,чака се и за час, и на място,  но определено е нещо много интересно и вълнуващо. Особено за татковците.

# 568
  • Мнения: 5
Аз правих ФМ при доц. Томова, много внимателна и подробно провежда изследването. Преглежда във Вита-база 2. Прави и запис на диск.

# 569
  • Мнения: 469
Момичета, дали може да се прави планово секцио в петък или събота? Казаха ми да си избера дата и се чудя ако се падне събота дали е ок, или ще ме отрежат 🙄

Общи условия

Активация на акаунт