Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 8

  • 63 023
  • 886
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 708
Трите фетални морфологии са ви реално трите най-важни прегледа. В Англия освен тях не правят други ехографии, ако бременността е нормално протичаща.
Съветвам ви да изберете специалист по ФМ, аз лично бях при доктор Сигридов и го препоръчвам с две ръце.
Успех!

# 571
  • Мнения: 5
Момичета, дали може да се прави планово секцио в петък или събота? Казаха ми да си избера дата и се чудя ако се падне събота дали е ок, или ще ме отрежат 🙄
Принципно да, стига лекаря, който сте си избрала да има възможност за конкретния ден, обсъдете го с него.

# 572
  • Мнения: 56
Здравейте!
Искам да попитам момичетата, които имат регулярни посещения във Вита през последните месец-два, какви са им впечатленията от спазването на Ковид мерките за сигурност? Питам тъй като при скорошен разговор с Др Дойчиновски разбрах, че е в болничен с Ковид и се изненадах, че 3 месеца след като започна ваксинацията на лекарите, лекар в непрекъснат контакт с бременни жени се оказва заразен.
Надявам се да не звуча нападателни, просто съм притеснена....

# 573
  • Мнения: 1 428
Ами мен ме прегледа на 2 март,Дойчиновски нв знам дали е бил болен... За сега нямам симптоми а вече 12 дни са минали
Иначе има хора но всички са с маски

# 574
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
Здравейте!
Искам да попитам момичетата, които имат регулярни посещения във Вита през последните месец-два, какви са им впечатленията от спазването на Ковид мерките за сигурност? Питам тъй като при скорошен разговор с Др Дойчиновски разбрах, че е в болничен с Ковид и се изненадах, че 3 месеца след като започна ваксинацията на лекарите, лекар в непрекъснат контакт с бременни жени се оказва заразен.
Надявам се да не звуча нападателни, просто съм притеснена....

Дойчиновски преглежда на 3 места и при условие, че е в непрекъснат контакт с пациенти е нормално като всеки лекар да има досег с вируса в някакъв момент.
Ваксинациите почнаха преди 3 месеца, обаче надали са успели да ваксинират всички и с двете необходими дози вече.
Не търсете под вола теле...

# 575
  • Мнения: X
А не ви ли минава през ума, че може да има хора със заболявания, които са посъветвани да изчакат с ваксинацията? АЗ СЪМ С ХАШИМОТО и още други заболявания и специалистите ме посъветваха да отложа ваксинацията. Може ли хората (та било то и лекари), сами да вземат решение дали да се ваксинират? Аз знам за бременна в карантина, която нарушавайки я, отиде на преглед ЗА ДА СИ ВИДИ БЕБЕТО (без да има проблем)... Това ми се струва по-малоумно, отколкото фактът, че лекар не е ваксиниран...Да не говорим, че вече лежат в болница, болни от Ковид, след ваксина...

# 576
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
Само за вметка, Хашимотото само по себе си не е причина за непоставяне на ваксини. В еутиреоидно състояние препоръките са да се прилага. Проблем ще е, ако има активен тиреоидит или друго заболяване в активна форма.

# 577
  • Мнения: 23
Ваксинирането не е задължително за никого. За лекарите също.

# 578
  • Мнения: 1 723
Като раждах на 8.02, докато си чаках разкритието, персонала обсъждаше ваксините. Дойчиновски беше категорично,, за,, ваксините. Всички бяха,, за,,, само една от възрастните лекарки каза че има антитела и няма да се ваксинира. Та тогава май правеха списъци за желаещи ваксина. После кой кога се е боцнал няма как да знаем.
А знаете ли до кога Дойчиновски е в карантина? Имам час за 26ти и се чудя дали ще е на работа.

# 579
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен! Очарована съм от отделението Акушерство и гинекология и изключително разочарована от отделението Неонатология. Преди месец родих във Вита база 2 при д-р Гагова. Невероятен човек и професионалист. Тя беше тази, която до последно настояваше да родя естествено (при плод главично предлежание, тесен таз, поднормено тегло и бебе 3.500кг) и така и стана. Вероятно на друго място нямаше и да стане въпрос за нормално раждане. През цялото време д-р Гагова беше до мен, не се отдели и за минута. Условията в болницата са добри, чисто е, храната е вкусна, въпреки, че не всичко става за родилка. Всичко откъм грижи за родилката беше на ниво, за разлика от тези за бебето. Неонатологията е под всяка критика. Персоналът е неучтив. Като за първо бебче имах въпроси, на които те с нежелание отговаряха лаконично. Показват поза за кърмене и смяна памперс по веднъж. Ако попиташ отново да покажат, отговарят "Нали ти е показано вече". Втората сутрин след като смених памперса, я взеха за ваксина и след час я доведоха с разранено петно на крачето. Най-любезно ми обясниха как да третирам раната, уверявайки ме, че се е получило от протриване в памперса, което повечето бебета имали. Как за 1 час се протрива кръгло оформено петно и ако е така защо крачето беше намазано с йодасепт и беше бинтовано до коляното? В последствие се оказа, че на още една майка детенцето има същото петно, като при нея обяснението беше "разраняване на крака от щипката на пъпа". Ако това беше наистина протрито от памперс дали щяха да идват толкова често различни доктори да гледат как е крачето и дали щяха да й отменят БЦЖ ваксината, която се бие дори детето да е на антибиотик и никъде няма практика да се отлага? Отделно къпането става в коридор, на отворени врати. Поисках да затворя вратата, отговориха ми "Спокойно майче, нищо му няма". И за капак на всичко 1 час преди да ни изпишат, д-р Гергинова дойде и с усмивка каза "детето ви има четирипръстна бразда, аа то и очичките са й леко дръпнати, ще я вземем да й направим генетични изследвания". Първо защо чак на 3тия ден, в последния момент се казва това нещо? Не го ли видяха за тези 3 дни престой? Второ никой не ми даде да подпиша информирано съгласие за такова изследване, детето директно се взе набързо. Никой не ме информира, че това нещо трябва да се заплати (цената не е никак малка 300лв). Никъде в епикризата не е упоменато, че е правено такова изследване. Да не говорим за стреса, който ми причиниха при подхвърляне на тази диагноза. Оказа се, че изобщо детето няма четирипръстна бразда и лекарите, които я гледаха след изписването, бяха потресени каква е тази докторка и то Началник Неонатология, която подхвърля разни неоснователни диагнози. Дори да се съмнява в нещо такова, не е това начина. Стреса, който тази жена ни причини е огромен. 2 седмици чакане на резултати, за нещо, което детето изобщо няма. Изключителен непрофесионалист!

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 23:45 от Radi_20

# 580
  • Мнения: 56
Като раждах на 8.02, докато си чаках разкритието, персонала обсъждаше ваксините. Дойчиновски беше категорично,, за,, ваксините. Всички бяха,, за,,, само една от възрастните лекарки каза че има антитела и няма да се ваксинира. Та тогава май правеха списъци за желаещи ваксина. После кой кога се е боцнал няма как да знаем.
А знаете ли до кога Дойчиновски е в карантина? Имам час за 26ти и се чудя дали ще е на работа.
Др. Дойчиновски е на работа на 22.03, т. е., не би трябвало да има проблем с прегледа на 26.03.

# 581
  • Мнения: 1 723
Благодаря!

# 582
  • Мнения: 148
Момичета, имам въпрос към тези от вас, които сега са бременни и ходят при д-р Мая Василева. Та, покрай тази пандемия и строги мерки, допускат ли татковците на прегледа, за да видят бебчето или не?
❤️

# 583
  • Мнения: 1 428
При никоя докторка не пускат вътре,даже ако си 14 кабинет изчакваш вътре в стъклената врата а таъкото отвън в коридора:) ...

# 584
  • Мнения: 469
Голяма мъка ми е Sad Следващата седмица трябва да правим планирано секцио и доколкото разбрах с мъжа до вратата на болницата... Оттам натам си сам войнът е войн. В най-важния ти момент да нямаш никой близък, който да те посети.

Общи условия

Активация на акаунт