За децата, отговорностите и още нещо

  • 7 302
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 542
Аз също не съм съгласна с теорията за късмета и лотарията. Виждам как в началото на връзката се неглижират червените лампи - това не е толкова лошо, той ще се промени след детето, за всичко е виновна майка му, той иначе не е такъв и т.н. И след това - ох, нямах късмет, той не се пусна от полата на свекървата, не стана отдаден съпруг и баща.
Но дори когато някоя издърпа късата клечка по някаква причина - примерно временно ослепяване от любов, - това не е причина да продължава да тегли цял живот вместо да прекрати кофти брак или връзка.

# 76
  • Мнения: 3 887
Което пак е -отсъстващ мъжки модел.
Червените лампички ги има и при съвестните бащи/мъже.
Точно какъв баща ще е може да се прецени само ако е имал вече деца и се вижда отношението.
Защото аз познавам чудесен баща, с множество червени лампички, ако се огледа.
Ха, сега се сещам и за собствения ми баща. Прекрасен като баща (без ирония и съвсем сериозно). Алкохолик.

# 77
  • Мнения: 18 542
Чудесен баща с червени лампички за какво?

# 78
  • Мнения: 3 887
Ами ето-писах с личен пример. Баща-алкохолик.
А е присъствал в живота ми доста качествено като баща точно. Грижи, включително е оставал на почивка с деца сам, той да ги гледа. Гледане, хранене, водене, четене на книжки, в по-голяма възраст ме водеше на ски, на планина, готвеше основно той дори дълъг период от време. Имах чудесно детство и прекрасни спомени с него.

# 79
  • Мнения: 18 542
Дописвате и е доста некоректно след това да отговаряте "ами аз вече писах". Отговорила съм преди дописването на предишния пост.

Относно примера - не виждам някой да е писал, че алкохоликът когато е трезвен задължително е кофти баща.
За мен би бил неприемлив за партньор, от там и за баща на детето ми, но за друга жена ще е приемлив и ще си го харесва. Както в съседната тема - един иска да ревнува и да го ревнуват, друг не иска да живее така. За всеки има подходящ партньор, въпросът е човек да се познава - какво може да предложи и какво иска за себе си.

# 80
  • Мнения: 3 887
Не е вярно, дописах на секундата буквално. Защото са ми отправяли забележка за пореден пост. Правилото е такова-дописваш си поста, редактираш, а не пишеш нов веднага.
Ето, и сега ще допиша отново. Алкохолизмът е развит след брака, след появата на децата. Демек не е имало как жената (разбирай майка ми) да знае, да подозира и да го отхвърли като потенциален негоден за баща.
И последно дописване. Човек търпи промяна. Всеки се променя, всичко се променя. Няма как да се познаваш днес и утре да си същия.

# 81
  • Мнения: 18 542
Както  казах - отговорила съм преди дописването. Така че, кое точно не е вярно, не знам...

# 82
  • Мнения: 3 887
Както  казах - отговорила съм преди дописването. Така че, кое точно не е вярно, не знам...

Не е вярно, че не е коректно. Съвсем по правилата е. Отправяна ми е забележка от модератор. Аз не знам дали някой пише след мен на секундата и влизам да допиша. В противен случай се получават два поредни поста и ме грози бан.
Simple Smile

# 83
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сама си е виновна, че е спала, като е избирала с кого да създава дете.
Мъжът/бащата, не се падат на лотария, ние си ги избираме.
Това е така донякъде. В повечето случаи изборът на партньор е въпрос на късмет - виж съседната тема, в която се описва какъв е бил мъжът преди и какъв е станал след раждането. Специално за дете никой не може да знае какъв ще бъде партньорът му, докато детето не се появи. Тук не включвам видните сигнали и червените лампи, а и те в някои случаи се появяват, след като партньорът е вече "вързан".

# 84
  • Мнения: 18 542
Както  казах - отговорила съм преди дописването. Така че, кое точно не е вярно, не знам...

Не е вярно, че не е коректно. Съвсем по правилата е. Отправяна ми е забележка от модератор. Аз не знам дали някой пише след мен на секундата и влизам да допиша. В противен случай се получават два поредни поста и ме грози бан.
Simple Smile

Напротив, съвсем елементарно за съобразяване е, че когато някой е отговорил на поста ви преди да допишете, вметката "ами ето аз вече писах" нито е коректна, нито е етична. Дописването е по правилата на форума, но никой не е длъжен да пита "вече написахте ли достатъчно или още да чакам преди да започна моя отговор". Елементарни са тези логически връзки, но пък реакциите са показателни на способността за критично мислене.
Съвсем в темата сме - носи ли жената отговорност за действията си или все другите са й виновни.

# 85
  • Мнения: X
Понякога човекът си личи, друг път се променя на 180 градуса, дори след второ дете.
И не казвайте, че не е вярно, защото го виждам с очите си.

Като цяло мъжкото съсловие доста се изучи да бяга по тъча и да си гледа собствения кеф.
Няма вече ОФ и партийната организация да им набие обръчите, няма законови спирачки като в Западния свят, въобще у нас се шири една слободия и криво разбрана еманципация, пей сърце.
Да, има го тоя момент с правилното избиране, ама сякаш изборът става прекалено стеснен. Та от много избиране пак си остават доста жени самички - както биха били и с безотговорен мъж.

# 86
  • Мнения: X
Писах, но ми се изтри.
Точно лотария е.
И отговорността е точно избирателна много често.
Един е отговорен към родители. До толкова, че не откъсва и частица отговорност към личното му семейство-жена и дете. Аз имам такъв в родата-всяка събота и неделя при мама (мъж на 50 години вече).
Друг е отговорен към работата си. Не се прибира, вечно е изморен, все работи "да ви издържа" с натякване, не са една и две темите и тук по темата.
Трети е много отговорен, към риболова си, към компютъра. То тези неща не личат преди децата така фрапантно, често се задълбочават с децата, вместо да се тушират.
Въпрос на гледна точка... Simple Smile  За мен това са Егоисти, а не отговорни мъже. И нямат място около мен.

# 87
  • София
  • Мнения: 28 598
Жените имаме доста голяма вина, да.

"Нека да СИ гушна детето",
"Нека да СИ преобуя детето",
"... да СИ го изведа"...
Обсебват грижите около детето, без да отчитат факта, че това дете не е "СИ", а е "НИ" и другият родител има точно толкова право и задължение да си гледа детето.


при нас "НИ" това са мама и тъща и после глезльо бил. Мислех да пускам нова тема, но това е отговора които търсех.
Ограничете контактите с мама и тъща, така няма да имат голяма възможност да го разглезват.
Скрит текст:
В различните епохи двата пола са различно поставяни. Ние имаме щастието или пък не, да живеем в някакви времена, които по ред причини ни (нас, жените) позиционират в по-голямата ни част по такъв начин.
Да попаднеш на вече възпитан в отговорности и с чест мъж си е лотария. Но и да играеш вечно на тото и все да не печелиш също не си е работа.
Като цяло да, има мъже, които поемат отговорността, дори и при разпаднал се брачен съюз. Не са кой знае колко много обаче. Също е голям и процента съществуващи си в съюз нищоправещи мъже. Една жена, дори да е най-голямата никаквица (изключвам крайните случаи) си носи като цяло кръста на отглеждане и възпитание на детето. Колкото успее-толкова. Докато мъжката/бащината част от родителството и в брак и при разпада му липсват. Излиза, че възпитание на поколението в по-голямата му част се случва в модел при отсъстващ тяло или духом или или и двете баща. Този модел не е добър.
Защо е така?
Няма еднозначен отговор. Това си е тема за цял труд, дисертация Simple Smile
Но съм категорично против да се носи бремето и вината за това от жените общо. Прави впечатление тук как честичко при ситуации се сочи жената в стил-сама си си виновна.
И да попитам тогава - що ги възпитавате такива, а?
"Ние" ги възпитаваме? А вие къде блеете докато ги възпитаваме и защо не участвате наравно?
Скрит текст:
Аз също не съм съгласна с теорията за късмета и лотарията.
Виждам как в началото на връзката се неглижират червените лампи - това не е толкова лошо, той ще се промени след детето, за всичко е виновна майка му, той иначе не е такъв и т.н. И след това - ох, нямах късмет, той не се пусна от полата на свекървата, не стана отдаден съпруг и баща.
Скрит текст:
Но дори когато някоя издърпа късата клечка по някаква причина - примерно временно ослепяване от любов, - това не е причина да продължава да тегли цял живот вместо да прекрати кофти брак или връзка.
Точно.
"След подписа той ще се промени"
"След детето той ще се промени"
Пълни глупости са това. Сигналите са там, но много жени избират да си затворят очите.

# 88
  • Мнения: 18 542
Ама разбира се, че изборът става стеснен. Колкото повече се познаваш и колкото по-добре разбираш какво търсиш у другия - толкова повече се стеснява. Но пък отпадат най-неприемливите. Ако трябва да карам на принципа опит-грешка, дали ще ми стигне един живот...

Около себе си имам ярки примери за това, колко е важно човек да знае до къде може да приема чуждите особености. Жени, които смятат, че могат да направят компромис с импотентност, психически тормоз, липса на любов, нежелание за деца от мъжа - накрая откриват, че всъщност това им било важно и че искат той да стане друг човек, тъй като не им се занимава да търсят нов, все пак са инвестирали години във връзката. Обвиняват свекървата и готово.

# 89
  • Мнения: X
А какво да прави една жена, която знае какво иска, оглежда се, вижда червените светофари, но мъжете, които среща, са или заети, или със сфетофари, или не я забелязват, или ептен не стават?

Общи условия

Активация на акаунт