Пак за свекървите и думичката „майка”

  • 3 759
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 446
Много добре те разбирам като казваш , че ти си дотук и просто думата "майко" ще е вече лицемерие. Аз след 1 годишни разправии и казах , че няма да и казвам майко по 3 причини:
1. Защото не заслужава да се обръщам към нея с тази свята дума(и тя много добре знае защо?)
2. Защото не я чувствам толкова близка за й кажа тази дума
3. Защото не искам да съм лицемерна
При мен започна по същия начин с ревове и тръшкания на съпруга ми , когато мен ме няма.
Мога да те посъветвам да поговорите и да й кажеш точно какво мислиш по въпроса и я попитай дали не се вживява много в ролята на героиня от повестта "Гераците".

# 16
  • Мнения: 4 324
Знам че скандал няма да реши нещата, но не знам един подобен разговор с нея до къде ще стигне. Ами ако вземе да ми развива разни си нейни теории ......
Ако това беше майка ми, щях да я поставя на мястото и бързо да си реша проблема, ама тук не искам да създавам излишни проблеми. Защо не мога и с нея да се оправя, както с майка ми?  

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Знам че скандал няма да реши нещата, но не знам един подобен разговор с нея до къде ще стигне. Ами ако вземе да ми развива разни си нейни теории ......
Ако това беше майка ми, щях да я поставя на мястото и бързо да си реша проблема, ама тук не искам да създавам излишни проблеми. Защо не мога и с нея да се оправя, както с майка ми?  

Защото не ти е майка, затова! Ако ще и майко, мамо, майче и както там да иска да и викаш.

# 18
  • Мнения: 2 274
    Според мен свекърва ти говори с мъжа ти, защото не иска да се конфронтира пряко с теб! Сигурно се е надявала, че сина и ще те "обработи" по някакъв начин, без да споменава, че майка му иска така! Според мен е по-лесно, ако поговориш с нея и и обясниш, че едно обръщение не е толкова важно, колкото уважението и това че я наричаш по име, не значи, че не я уважаваш, а обръщението за което тя така настоява, ще е чисто лицемерие! Остави я сама да избере - уважение или лицемерие!
    Аз не съм имала такъв проблем! Моята свеки също е млада и образована и искаше да я наричм по име, но на мен ми беше кофти! Трудно си пречупих езика, защото и аз като теб смятам, че имам една майка, но пък ние не живеем заедно и не се налага често да се обръщам към нея, а и след 8 г. брак вече свикнах и не ми прави впечатление!
   Дано с нещо съм ти помогнала! Надявам се един разговор с нея, без епитети и повишаване на тона да ти помогне!  Peace

# 19
  • Мнения: 819
Знам че скандал няма да реши нещата, но не знам един подобен разговор с нея до къде ще стигне. Ами ако вземе да ми развива разни си нейни теории ......
Ако това беше майка ми, щях да я поставя на мястото и бързо да си реша проблема, ама тук не искам да създавам излишни проблеми. Защо не мога и с нея да се оправя, както с майка ми? 


И да не знаеш до къде ще стигне, не ти пречи да пробваш-нищо не губиш! Явно от само себе си нещата няма да се оправят.Но задължително опитай със спокоен разговор-все пак сте големи хора,може пък и да помогне?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 241
и на мен сърце ми не позволява да викам на чуждата жена майка..!!!още повече, че тя не ме предразполага да я чувствам като едва ли не родна майка.
Не мога, не мога да и кажа "майко". Та ние с нея сме като далечни познати. Знам, че не й е приятно и сигурно подхвърля туй-онуй на мъжа ми, но немога. Пробвах един-два пъти така да я нарека, но ми прозвуча толкова фалшиво.....
Виж, другата снаха, ако трябва и на първата срещната на улицата ще каже "мамо". За нея това не е никакъв проблем и не влага никакви чувства. То затова и си живее живота и не му мисли.
Огромния ми късмет е, че не живеем заедно!!!!  Party
В твоя случай.... опитай се да поговориш, да й обясниш, че "много я уважаваш", но Майката е САМО ЕДНА.  Ама ако наистина на схване....  Confused
Успех!

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
При всички случаи докато не говори с теб, не трябва да показваш промяна в позициите си. Кажи на мъжа си, ако има някакви претенции, да ги сподели с теб, а не да го използва за посредник  Peace И по този въпрос трябва да бъдеш твърда. А на съпруга си кажи, че това са неуредици между теб и нея и е редно да прекъсва подобни разговори за трето лице, което не присъства на разговора. И тъй като ти нямаш проблем, не започвай разговора, нека свекървата поеме инициативата-който си има проблем, си търси начин за решаването му.
Пфуй, значи

# 22
  • Мнения: 4 324
При всички случаи докато не говори с теб, не трябва да показваш промяна в позициите си. Кажи на мъжа си, ако има някакви претенции, да ги сподели с теб, а не да го използва за посредник  Peace И по този въпрос трябва да бъдеш твърда. А на съпруга си кажи, че това са неуредици между теб и нея и е редно да прекъсва подобни разговори за трето лице, което не присъства на разговора. И тъй като ти нямаш проблем, не започвай разговора, нека свекървата поеме инициативата-който си има проблем, си търси начин за решаването му.
Пфуй, значи

Ей това много ми допада Simple Smile Simple Smile Simple Smile И наистина е така, аз проблем нямам, но ми е жал за милото Sad Той е по средата Sad

Ама сме големи хора и все трябва да се разберем някак си. Твоето предложение е добре като начало, първо разговор с него, а после ака се наложи и с нея.

# 23
  • Мнения: 5 713
В крайна сметка милото и той е голям 4овек. Тя пък му е майка. Да се оправя сам, за да не е в кофти ситуация. Вярвам, 4е може да я постави на място.
Калина е много права.

# 24
  • София
  • Мнения: 8 282
Верити,
според мен е добра идеята да говориш с нея, но съвет ами е това да стане в присъствието на мъжа ти.
Относно лицемерието, може да де е така може просто да не смее да се изправи пред теб с изисквания
и й е по-лесно да намила на сина си.

Аз казвам майко, но не я чувствам такава.
Аз имам една майка и тя е "мама/мамо", тъй като обръщението "майко" не съм ползвала и се примирих
някак си. Обаче избягвам обръщенията "майко/татко", ако мога без тях.

# 25
  • Мнения: 487
Аз много добре разбирам Верити - моята свекърва е най-подмолното и лицемерно същество на света Направо се чудя как е отгледала толкова добро дете. ПРед мен - мили очи. Зад гърба ми - змии и огън... И понеже знае обаче, че при мен няма 6-5 и не може да ми се противопостави открито, пили на сина си (съпруга ми) и му внушава, че идеите са негови...След което ми трябват дни наред да се боря с него да му обяснявам, че това е безумно или глупаво или без никаква стойност за нашето семейство... Не стига това, ами и звъни през ден на мен, на него, на моята майка, за да разпитва за бебето и да проверява информацията - да не би някой да я излъже или да скрие нещо.

С такива жени оправия няма - това е моето мнение. Те от дипломация не разбират и съм почти убедена, че ефект от разговора няма да има. Ние затова с моята не си викаме нищо - ако искаме да си кажем нещо, чакаме да се погледнем. Малко изнервящо на моменти, но се свиква след време. Тъпото при теб е, че живеете заедно...

Стискам ти палци да се справиш - какъвто и подход да избереш...

# 26
  • Мнения: 4 324
Имам усещането, че моята свекърва се влия от комшийките с които вечер излизат на лаф.

Преди да се оженим, се смеехме на тази тема, че сме щели по имена да си викаме, а сега каква стана тя ...... Sad

Чак не ми се прибира след работа, а сутрин гледам да изляза по-бързо Sad

# 27
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
И защо трябва да го коментираме талкова , в този смисъл всички свекита са минали през това и вече са  забравили какво е. Моята се опита веднъж , но като не мина номера спря да напира , и аз мисля че тази думичка не е за всеки, нали си имаме и ние майки на който да си викаме мамо.

# 28
  • Мнения: 4 451
И аз на моята не мога да и кажа "майко". Ами това си е толкова лично и мило обръщение, как да наречеш с него чужд човек. И аз в началото се опитах и дори на няколко пъти го казах, обаче звучеше толкова лицемерно, че чак ме беше срам. И ние до скоро живеехме заедно и това, че липсваше обръщение си беше голям проблем. Но колкото повече я опознавах, толкова повече разбирах, че тя изобщо не заслужава да я наричам "майко". Вече 7-8 месеца не живеем заедно (изнесохме се на квартира, че то не се издържа с нея под един покрив) и ми е супер. По-рядко се виждаме и вече това, че не я наричам "майко" не ми се вижда проблем.

# 29
  • Мнения: 197
И моето свекървище е такова - подмолно, лицемерно, а как лъже, ама това май е по наследство при тях. "Майко" не и казвам и няма да и кажа, което и го казах, а тя след това и майка ми обработваше, че и нейната свекърва ми се обажда. Много ме дразни тая подмолна тактика с тръшкането пред мъжа ми и за сега не предприемам мерки, че нали пред мен е "примерна". На последната ни среща ходихме на кафе и аз бях там само за украса, като някакава непотребна мебел. Е, не издържах да им слушам простотиите (всеки път едни и същи т.е. колко сме прости) и си тръгнах. Само не позволявай да се трупа напрежение между теб и съпругът ти, че при нас това стана и вече като си помисля за секс с него се сещам за всички обиди, лъжи, за това, че се държат с него като, че ли е на 15 год. и ми се отщява. Имаше една поговорка, според която трябва да гледаш не за кого се жениш, а какви са му родителите и май има нещо вярно в това. А като не ти дава сърце да и казваш "майко" не го прави, че един живот живеем и той си е наш, не на някоя свекърва, комшийка и т.н. Може и да не съм права, но това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт