Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 7

  • 71 357
  • 767
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 111
Сигурно, ще имам предупреждение от модератор, но искам да задам въпроси, които нямат връзка с предния ми пост.

1.Някой има ли инфромация дали ще се предприемат някакви допълнителни мерки във връзка с корона вируса? Отняма на прегледни или нещо друго ? Имам преглед другата седмица и сигурно ще звъна понеделник да видя какво е положението.

2.Отделно искам да попитам раждалите вече в комплекса, дали се прави задължително проследяване на бебебнцата дали развиват следродилна (неонтологична) жълтеница? Изследват ли нивата на билирубина на детето стандартно или само ако майката желае или има съмнения?

Благодаря предварително !

# 241
  • Мнения: 776
Здравейте, още съм в процес на търсене на лекар, който да следи бременността ми. Имам записан час за д-р Коновалова. Искам да попитам дали е склонна да дава болнични? Работота ми е много натоварена, свързана с много хора и не се чувствам добре, а сега и с тези епидемии Sad

# 242
  • Мнения: 290
Здравейте, още съм в процес на търсене на лекар, който да следи бременността ми. Имам записан час за д-р Коновалова. Искам да попитам дали е склонна да дава болнични? Работота ми е много натоварена, свързана с много хора и не се чувствам добре, а сега и с тези епидемии Sad
Като пациент на Д-р Коновалова никога не ми е отказвала да ми даде болничен.

# 243
  • София
  • Мнения: 11 764
Про болнични е др.Коновалова

# 244
  • Мнения: 127
Д-р Коновалова всеки път ме питаше дали искам болничен докато бях бременна. За жалост загубих бебето в 10 седмица. Нямах проблеми и не съм ползвала.

# 245
  • Мнения: 776
Много ви благодаря, момичета:)

# 246
  • Мнения: 189
Вчера бях на преглед, необходим-не бяха отменени, но като цяло имаше доста малко хора - дори при предната епидемиябяха повече.
Бебетата се следят за жълтеница - колко често изследват билирубин не знам, моето понеже имаше инфекция предадена от мен например, му изследваха црп и кръвна картина всеки ден

Сигурно, ще имам предупреждение от модератор, но искам да задам въпроси, които нямат връзка с предния ми пост.

1.Някой има ли инфромация дали ще се предприемат някакви допълнителни мерки във връзка с корона вируса? Отняма на прегледни или нещо друго ? Имам преглед другата седмица и сигурно ще звъна понеделник да видя какво е положението.

2.Отделно искам да попитам раждалите вече в комплекса, дали се прави задължително проследяване на бебебнцата дали развиват следродилна (неонтологична) жълтеница? Изследват ли нивата на билирубина на детето стандартно или само ако майката желае или има съмнения?

Благодаря предварително !

# 247
  • София
  • Мнения: 92
Момичета много внимавайте с тази болница! Не им се доверявайте напълно, защото аз си изпатих доста. След два аборта при тях и уж всичко е добре и нормално, но явно не е. За капак на втори контролен преглед след първия ми цикъл след абразио се оказва, че не са ме изчистили добре и сега ми обясняват как сме щели да изчакаме и да видим дали организъма сам няма да изхвърли остатъците, после сме щели с хапчета да пробвам, после ако не станело евентуално ще трябва второ абразио. Дори на първия преглед след абразиото не ми и беше споменато, че има някакви остатъци... Там всичко е като някаква лотария. Да не говорим за причините, които ми разтягат за абортите. Повече няма и да стъпя в тази болница! Явно само си събират парите и неадекватността им се крие зад "лукса" им, ако може да се нарече такъв.

# 248
  • София
  • Мнения: 231
В неонатологията са много добри лекарите и правят проследяване за жълтеница. Ние я изкарахме там и докато нивата на билирубина не бяха добри не ни изписаха, даже правихме няколко курса фототерапия.
Сигурно, ще имам предупреждение от модератор, но искам да задам въпроси, които нямат връзка с предния ми пост.

1.Някой има ли инфромация дали ще се предприемат някакви допълнителни мерки във връзка с корона вируса? Отняма на прегледни или нещо друго ? Имам преглед другата седмица и сигурно ще звъна понеделник да видя какво е положението.

2.Отделно искам да попитам раждалите вече в комплекса, дали се прави задължително проследяване на бебебнцата дали развиват следродилна (неонтологична) жълтеница? Изследват ли нивата на билирубина на детето стандартно или само ако майката желае или има съмнения?

Благодаря предварително !

# 249
  • Мнения: 111
Много благодаря за отговора!
Свекърва ми ме наплаши, че с нашите кръвни групи бебето е много вероятно да развие жълтеница. Аз съм 0+, мъжа ми А. При нейните раждания било така ..
Мерси, че спомена и фото терапията. Четох за нея и се чудих дали се практикува там. Доста се успокоих от твоите думи Hug
Далече ми е раждането, но не се знае. Не вярвам само кръвните крупи да са причина.

В неонатологията са много добри лекарите и правят проследяване за жълтеница. Ние я изкарахме там и докато нивата на билирубина не бяха добри не ни изписаха, даже правихме няколко курса фототерапия.
Сигурно, ще имам предупреждение от модератор, но искам да задам въпроси, които нямат връзка с предния ми пост.

1.Някой има ли инфромация дали ще се предприемат някакви допълнителни мерки във връзка с корона вируса? Отняма на прегледни или нещо друго ? Имам преглед другата седмица и сигурно ще звъна понеделник да видя какво е положението.

2.Отделно искам да попитам раждалите вече в комплекса, дали се прави задължително проследяване на бебебнцата дали развиват следродилна (неонтологична) жълтеница? Изследват ли нивата на билирубина на детето стандартно или само ако майката желае или има съмнения?

Благодаря предварително !

# 250
  • София
  • Мнения: 231
Много са компетентни всички лекари, знаят какво правят имат хубави кувьози така, че няма от какво да се притесняваш. Ако вече се роди преди 36 седмица първо няма да ти разрешат да е там, но ако е след това и има нужда от кувьоз могат да реагират и да направят всичко което се налага.
Много благодаря за отговора!
Свекърва ми ме наплаши, че с нашите кръвни групи бебето е много вероятно да развие жълтеница. Аз съм 0+, мъжа ми А. При нейните раждания било така ..
Мерси, че спомена и фото терапията. Четох за нея и се чудих дали се практикува там. Доста се успокоих от твоите думи Hug
Далече ми е раждането, но не се знае. Не вярвам само кръвните крупи да са причина.

В неонатологията са много добри лекарите и правят проследяване за жълтеница. Ние я изкарахме там и докато нивата на билирубина не бяха добри не ни изписаха, даже правихме няколко курса фототерапия.
Сигурно, ще имам предупреждение от модератор, но искам да задам въпроси, които нямат връзка с предния ми пост.

1.Някой има ли инфромация дали ще се предприемат някакви допълнителни мерки във връзка с корона вируса? Отняма на прегледни или нещо друго ? Имам преглед другата седмица и сигурно ще звъна понеделник да видя какво е положението.

2.Отделно искам да попитам раждалите вече в комплекса, дали се прави задължително проследяване на бебебнцата дали развиват следродилна (неонтологична) жълтеница? Изследват ли нивата на билирубина на детето стандартно или само ако майката желае или има съмнения?

Благодаря предварително !

# 251
  • Мнения: 37
Момичета, като ни изписваха с бебо в Щерев при подписването на документите показаха едно картонче, в което записаха адреса на който ще се гледа. В това каттонче доколкото разбрах е скринингово генетично изследване ли? Те казаха, че се изпраща до Майчин Дом, за да се направи отново изследване и вече при някакъв проблем се свързват с нас. Правилно ли съм разбрала и от нас не се изисква да се прави нещо?

# 252
  • Мнения: 42
Може ли да обясниш по-подробно, защото поне аз не разбрах, а ми е интересно какво е това генетично изследване...

# 253
  • Мнения: 37
Може ли да обясниш по-подробно, защото поне аз не разбрах, а ми е интересно какво е това генетично изследване...

Не съм и аз много наясно, в пакета за раждане пишеше, че влиза.

# 254
  • Мнения: 92
Знам, че правят скрининг на новородените за вродени заболявания като хипотиреоидизъм, фенилкетонурия и надбъбречна хиперплазия. Нас ни изписаха в началото на декември и в началото на януари ни звъннаха от педиатрията (до болница Св. Иван Рилски) да ни съобщят, че бебето ни има повишен прогестерон (симптом за надбъбречна хиперплазия) и трябва да отидем там, за да го прегледат. Отидохме на следващия ден, взеха му кръв, прегледаха го, казаха, че всичко е наред. На следващия ден излязоха и резултатите-бяха в норма, всичко се дължало на адаптационния процес, нашето бебе се роди и малко по-рано- в началото на  36 г. с., а аз ползвах до последно Утрогестан, което може да има общо.

Общи условия

Активация на акаунт