Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 656
  • 727
  •   2
Отговори
# 555
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Здравейте! В процес на избиране съм на фурна и котлони. Тъй като в новата кухня не искам да имам микровълнова фурна, която до сега използвах само за затопляне на храна, се чудех дали има фурни с функция за претопляне на вече сготвена храна? Благодаря!

# 556
  • Мнения: 40 907
Здравейте! В процес на избиране съм на фурна и котлони. Тъй като в новата кухня не искам да имам микровълнова фурна, която до сега използвах само за затопляне на храна, се чудех дали има фурни с функция за претопляне на вече сготвена храна? Благодаря!

Не разбирам за какво питаш. Искаш фурната да е комбинирана с микровълнова или какво? Понеже иначе всяка фурна става и за стопляне, но става бавно и отвън на вътре с риск за изсушаване и загаряне.

# 557
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз имам функция претопляне.
Фурната е Уърлпул.

# 558
  • Мнения: 40 907
Аз имам функция претопляне.
Фурната е Уърлпул.

И аз имам, ама е малко по-различно - просто нагрява слабо:
"Претоплянето може да се използва, за да се поддържа топла вече сготвената храна. Изберете символа, за да зададете температурата, началния и крайния час на претоплянето."

# 559
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз имам функция претопляне.
Фурната е Уърлпул.

И аз имам, ама е малко по-различно - просто нагрява слабо:
"Претоплянето може да се използва, за да се поддържа топла вече сготвената храна. Изберете символа, за да зададете температурата, началния и крайния час на претоплянето."

Не знаех, не съм ползвала тази функция досега.

# 560
  • Мнения: 40 907
И аз не съм, нито пък размразяване. Но според мен въпросът беше за друго и затова попитах за уточнение. Понеже според мен не всичко се стопля във фурна.  Микровълновата затова е много удобна, защото не изсушава и не прегаря храната. Иначе много добре се топли и на пара.

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Фурна с микровълнова,не с функция за претопляне,имам,Сименс,води се мултифункционална,но е 42л или 45л(не помня точно),по-ниска е от стандартните фурни за 60л.Фурна и микровълнова заедно,2в1.

# 562
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Благодаря ви за отговорите. Нямах предвид комбинирана фурна с микровълнова. Ще погледна Уиърпул  , макар че се бях насочила към други марки.

# 563
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Моля някой да ми каже каква е разликата между фасетиран и заоблен ръб на стъкло керамика. Както и съвет, кой да избера. Благодаря.

# 564
  • Мнения: 40 907
Моля някой да ми каже каква е разликата между фасетиран и заоблен ръб на стъкло керамика. Както и съвет, кой да избера. Благодаря.

Единият е изпилен косо, а другият е с чело. Трудно е да се обясни, опитах да намеря картинки:

1. Заоблен ръб


2. Фасетиран ръб


Разликата е естетическа основно, аз предпочитам фасетирания ръб. Но пък другият е вероятно по-устойчив на отчупване на парченце от ръба.

# 565
  • Мнения: 72
Здравейте! Предстои ми да купувам уреди за новата ми кухня. Трябва ми аспиратор, фурна за вграждане и плот. Искам плота да е с 4 нагревателя. От кои марки сте доволни? За сега се чудя между Bosch, Electrolux и Gorenje. Кое е по-добре - каталитични панели или пиролитично почистване? Thinking

# 566
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз съм за пиролизата, идеално ми пасва на вродения мързел - включваш, то си се изчиства, забърсваш и готово... Simple Smile)) Фурната ми е Електролукс и съм супер доволна. Плота е AEG, но двойка, така че не мога да дам съвет. За аспиратор - моят е Тека 9610, без забележки, и мен се опитва да изсмуче на максимума си.

# 567
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Погледни и Neff за фурна, аз съм много доволна от начина, по който пече. Плотът ми е Бош, също доволна, но няма и година, та не мога да се изказвам категорично.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 926
И аз се присъединявам за Neff. Фурната е много добра, пече отлично и управлението е лесно. Плота ми е от тези с twistpad, супер удобно е, а и винаги можеш да го махнеш и да не ти се пречка.
Аспиратор Cata силен и тих е (аз много държа да е тих, иначе не го ползвам)

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Може ли да кажете с кои модели на фурните Neff сте? Както и тези на аспираторите. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт