Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 582
  • 727
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 40 737
Аз никога не съм имала такъв, но и никога не бих си го причинила:
- За да обира всичката пара/миризма като на снимката, трябва да се пуска на макс, а това значи много силен шум.
- Непрекъснато трябва да се сменят скъпи филтри с активен въглен - хем пари, хем занимавка.
- Трябва да се изхвърля водата от конденза, пак занимавка.
- Много висока цена.

Това според мен е за богаташки кухни, в които едва ли се готви кой знае колко и водещи са визията и дизайнът. О конкретно за плот на остров. Ако плотът е до стена е безсмислено.

# 586
  • Варна
  • Мнения: 926
Аз много ги харесвам, но не прежалих толкова пари за плот. Иначе мисля, че е прекрасно решение, особено за остров или кухня без горни шкафове.

# 587
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 009
И аз много ги харесвам. Ако мястото ми позволяваше сигурно бих си сложила такъв. Но и аз бих се радвала на реални отзиви.

# 588
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Имаше потребителка с такъв.Споделяла съм,че и аз съм закупила Elica Nikola Tesla One, но монтажът ще е в края на годината.Моят не е с филтър,а обикновен duct out.
Точно посоченият модел Prime e най-шумен 70 децибела при максималните му  430 м3.Малко подвеждащо са го дали в Бг описанието,защото само аспириращата версия е 600м3,филтърната с  посоченият ,по-малък дебит и с много шум.

# 589
  • Мнения: 40 737
Да, така става. За това не се бях сетила. При кухня до стена, но без горни шкафове, нещата се връзват - всичко излиза навън (предполагам е къща), няма филтри, няма шум, нищо не заема стената. И остава само цената, но това се преглъща.

# 590
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Именно поради липсата на горни шкафове го взех и то само защото беше на половин цена-разпродажба на фалирваща фирма.
Пак си заема място в долния шкаф,но да кажем ,че се преглъща.Основния ми довод обаче бе,че имаме и рекуперация с HRV  с извод за исмукване на тавана на кухнята и за да няма голям конфликт реших,че може би този вид няма да обърква въздушния поток много.
Често си мисля,ако се наложи подмяна на котлона , трябва да купя обикновен плот и  downdraft аспиратор(изтеглящ се от плота) или да си сложа горен в гипскартонена кутия.Дано до тогава този модел да поевтинее.

# 591
  • Мнения: 1 210
Някой ползва ли двойна фурна да даде отзив? Интересува ме какви са предимствата и минусите на такава...

# 592
  • Мнения: 879
Здравейте,
Някой сменял ли е крушка на фурна Електролукс eoc3430cox? Поръчват ли се отнякъде или може във всеки магзин за ел уреди да се намери? Лесно ли се сменява или си трябва квалифицирана ръка?

# 593
  • Мнения: 3 520
https://www.beko.com/gulf/ye-en/products/built-in-ovens/built-in … cm-71-l-bie24301b
От това Беко какво да очаквам като неприятни изненади, не търся много функции, има един телескопичен водач по средата.

# 594
  • Мнения: 2 737
Здравейте, ще обзавеждаме нова кухня и в момента избираме уредите.
За фурна се спрях на този модел-
 https://www.neff-home.com/bg/productlist/ovens-compact-ovens/ove … e-ovens/B3CCE4AN0

Може ли мнения?

Също ме интересува и функцията за почистването как ви се струва.

А за тройка котлони добра ли е тази марка и може ли да ми препоръчате модел, не от най-скъпите?
Важно е да ми върши работа най-вече.
Благодаря ви предварително.

# 595
  • Мнения: 3 157
Имам фурна на Бош с функция самопочистване.Голяма радост,докато не се наложи реално да я ползвам-нещо беше прекипяло и залепнало на дъното,пуснах цялата програма и резултата беше едно голямо нищо.После четох,че самопочистващи са само стените,не и дъното-него си го търкаш яко с обезмаслител.Не знам дали на всички фурни са така,но за мен тази функция е напълно безполезна.

# 596
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Подобно ми е мнението за самопочистването на Неф, вероятно става за леки замърсявания, аз не виждам голяма полза.

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Тези коментари за пиролитичното почистване ли се отнасят?Аз имам 2фурни Siemens(в 2жилища) и от двете фурни съм много доволна от пиролизата-почиствам на ръка само стъклото(от вътрешната страна) и пускам пиролиза,дори на най-ниска степен и за най-кратко време,няма нужда от максималните възможности на пиролизата.Всички замърсявания са ПЕРФЕКТНО отстранени,изчаквам фурната да е много мръсна,за да пусна самопочистване,т.е. пиролиза.Едната фурна е в употреба от 11г,а другата от 8г.

# 598
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Не, става дума за еко-клийн и другите форми леко самопочистване.
Пиролизата е друга опция, но посочената по-горе фурна не виждам да има такава.
Иначе моята е с пиролиза и разчитам на нея, другото почистване не работи добре.

# 599
  • София
  • Мнения: 8 552
А за тези пари може да си вземе човек висок клас уред с пиролиза. Просто пред невероятната опция с прибирането на вратата (казвали са ми познати, че е удобно с такава врата), бих предпочела пиролизата като екстра. Ето пак Neff, но с обикновена врата и с пиролиза https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-neff-b2ccg6an0 Така като ги гледам двата модела, май само вратата/пиролизата е разликата.

Общи условия

Активация на акаунт