Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 32 586
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 777
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOD6P71X/p/707622
Моя мъж държи да вземем тази фурна. Не иска нито една от предните, за които писах. Вече не знам какво да взема. А трябва днес, най-късно утре да съм я взела. Вече 3 месеца сме в ремонт и е ужасно без кухня у дома.

# 661
  • София
  • Мнения: 10 302
https://www.technopolis.bg/bg/Furni-za-vgrazhdane/Furna-za-vgraz … EOD6P71X/p/707622
Моя мъж държи да вземем тази фурна. Не иска нито една от предните, за които писах. Вече не знам какво да взема. А трябва днес, най-късно утре да съм я взела. Вече 3 месеца сме в ремонт и е ужасно без кухня у дома.


Добре изглежда, само сонда и липсва, ако не ви трябва нагряване до 300С и сонда е супер.

# 662
  • София
  • Мнения: 250
И аз първоначално се бях спряла на същия Бош, но след доста умуване вчера взех Аег. За същата цена имам телескопичен водач, сонда за месо, плавно затваряне на вратата, готвене с пара, произведена е в Германия. Надявам се да не съжалявам за избора си. Утре ще пристигне и вече се чудя как да измисля начин да я ползвам преди да ми е готова кухнята, която дори не е поръчана 😋
Кое AEG взехте?
Аз се колебая между тези двете: BPE556320M и BPE742320M, в момента цените са им сходни.
Ако някой има впечатления, моля споделете.
Имате ли представа това готвене на пара дали е за сметка на "нормалните" функции долно и горно печене без вентилатор, държа да има не само варианти с вентилатор.

# 663
  • София
  • Мнения: 10 302
Няколко пъти вече писахме за BPE556320M, функцията пара е да изсипеш чаша вода на дъното, явно го нагрява повече и става на пара...
Както нееднократно писах, избрах я заради пиролизата и нагряването до 300С, другите масово бяха до 250 или 275С. Цената на първи април беше 950лв.

# 664
  • Мнения: 755
Koseвзех ето тази https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-aeg-bse577321m
Aeg BSE577321M и тук водата не се сипва на дъното, а отпред горе в специално отделение

# 665
  • София
  • Мнения: 250
Няколко пъти вече писахме за BPE556320M, функцията пара е да изсипеш чаша вода на дъното, явно го нагрява повече и става на пара...
Да, благодаря, това се вижда добре и на клипчетата им, моят въпрос всъщност е дали този тип фурни имат функция горно и долно печене без вентилатор (и без пара). При модела на inska_maslinka този въпрос не стои, тъй като изпарителят не е на дъното и явно парата се прави и пуска от горния ъгъл, където е резервоара за вода.
Прави ми впечатление, че при повечето модели преобладават функциите с вентилатор.

Намерих ръководството, има функция "традиционно печене".
Интересно, че всички препоръчителните функции са с температура не по-висока от 200 градуса, максималната температура, която видях в ръководството е 230C

Последна редакция: нд, 22 ное 2020, 12:49 от Kose

# 666
  • София
  • Мнения: 10 302
Няколко пъти вече писахме за BPE556320M, функцията пара е да изсипеш чаша вода на дъното, явно го нагрява повече и става на пара...
Да, благодаря, това се вижда добре и на клипчетата им, моят въпрос всъщност е дали този тип фурни имат функция горно и долно печене без вентилатор (и без пара). При модела на inska_maslinka този въпрос не стои, тъй като изпарителят не е на дъното и явно парата се прави и пуска от горния ъгъл, където е резервоара за вода.
Прави ми впечатление, че при повечето модели преобладават функциите с вентилатор.

Да, на предишната страница го писах имат долно и горно и само долно печене, без вентилатор, няма горно печене без, но има грил без и с вентилатор, парата е допълнителен бутон, който ако не го пуснеш работи без пара.

# 667
  • Мнения: 2 737
Здравейте, предстои ни да изберем котлони и се спряхме на тройка такива.
Ето това е модела http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=12&c=26&pid=3164.
Може ли  мнения на ползващите такъв?

# 668
  • Мнения: 755
Здравейте, предстои ни да изберем котлони и се спряхме на тройка такива.
Ето това е модела http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=12&c=26&pid=3164.
Може ли  мнения на ползващите такъв?
Бих ти препоръчала, щом ще сте с лъчист плот да видиш моделите с разширяема зона

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Може ли по - запознатите да споделят коя фурна е за предпочитане с пара или без? Никога не съм имала фурна с пара, а трябва да реша каква да взема. Знам само , че искам да има пиролитично почистване и марката съм избрала.Чуденката ми е обаче относно парата.

# 670
  • Варна
  • Мнения: 926
Вече четвърти месец използвам фурна с парогенератор и съм възхитена.
Да, скъпи са, но си заслужава!

# 671
  • София
  • Мнения: 10 302
Вече четвърти месец използвам фурна с парогенератор и съм възхитена.
Да, скъпи са, но си заслужава!

A какво печете с пара, то на моето АЕГ е леко измислена, но я има.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 926
Почти всичко вече готвя с пара, но хлябът,  месото и рибата са несравними. Като от рекламите на фурната са... цветове, текстура, вкус.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Вече четвърти месец използвам фурна с парогенератор и съм възхитена.
Да, скъпи са, но си заслужава!

А от къде се генерира парата - от специален резервоар или на дъното на фурната се излива вода?

# 674
  • Варна
  • Мнения: 926
Вече четвърти месец използвам фурна с парогенератор и съм възхитена.
Да, скъпи са, но си заслужава!

А от къде се генерира парата - от специален резервоар или на дъното на фурната се излива вода?

От парогенератор, чийто контейнер е извън камерата на фурната.


Това с водата на дъното, може да се постигне във всяка фурна, като се постави съд с вода, която да се изпари при нагряване.

Общи условия

Активация на акаунт