Пътуване с куче, лаптоп, камери, колички и други машинарии

  • 3 601
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 434
Умря ми всичко детско ooooh!
 
Mcdirock, четох ги аз тия работи, тъкмо те ми докараха главоболията. Кимба си има паспорт и всички ваксинации, обаче нямам време да проверявам дали всички отговарят на изискванията на ЕС и на ветеринарните в България. Май ще отсвирим песа... При всяко пътуване имам повече главоболия с него, отколкото с Хана. Тя си седи кротко в столчето и пее, а оня се мята, повръща, скимти, абе въобще пълната програма. Май ще го пратя на бабата на беснее с нейния боксер. Дано да се съгласи.

Освен това, както Maisy поясни, ваксината против бяс трябва да не е слагана по-рано от един месец, а нея трябва да я направя следващата седмица. Мдаа newsm78

Кате, не съм се изразила правилно значи - или с чешките, или с немските авиолинии ще пътувам. Просто още не съм купила билета. Докато не организирам поне малко хаоса в главата си, нищо не купувам.

# 16
  • Мнения: 53
Mi6ka, ако са минали поне 2 седмици от слагането на тази ваксина, когато пътувате, предполагам че няма да ви правят проблеми - заяждат се ако ваксините са слагани преди повече от година. Има и случаи когато въобще не гледат документите на животното Simple Smile обаче зависи на какъв човек ще попаднеш на граничния контрол.

# 17
  • Мнения: 11 315


Кате, не съм се изразила правилно значи - или с чешките, или с немските авиолинии ще пътувам. Просто още не съм купила билета. Докато не организирам поне малко хаоса в главата си, нищо не купувам.
Така ме успокои, защото вече почвах да си представям хаоса.

# 18
  • Мнения: 2 427
 Мишка,и аз просто ти съчувствам за багажа Crazy...как ще се справиш с всичко това просто не ми се мисли.Куче,бебе под мишница,багаж лап топ и камера,колички,раници-столчета #Crazy.Кучо не можеш ли да го оставиш на пансион,докато ти си в бг?Аз разбирам да си сама,ама така с дете ще ти бъде много трудно.Иначе тези кутии представяват пластмасови клетки с плътен под и таван,в които слагаш кучето и по този начин пътува в багажното.За предпочитане е да си я купиш от магазин за домашни любимци отколкото да разчиташ че ще намериш нещо такова на летището,да не стане така да се замъкнеш до летище с целия амбарадан и да не намериш клетката и да се чудиш какво да го правиш горкото животно.
За техниката ще ти кажа само че аз преди три години само дето не се сбих с един на летището ,който ме караше да им плащам мито за камера и компютър,защото имах глупостта да попитам служитела дали не трябва да ги декларирам #Cussing out.След сучилото се ни питам ни нищо,минавам транзит през "нищо за деклариране"и си свиркам.Ако ме спрат и почнат да се дървят за нещо се казва че са на стойност по малка от 700 евро и така...
Има и готини хора ,но на летище София за съжаление работят и големи кучета.
Осведом се добре дали пасопра с имунизациите са достатъчни за да прекараш куче през бг граница,да не стане така че да ти го задържат в карантина,защото и  това се е случвало.Най добре звънни на митницата в бг и да питаш.. Peace

# 19
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
остави животинката у дома или на хотел....нали ще пьтувате бе3 татито, той не може ли да се грижи 3а него ? иначе 3а багажа-опаковай всичко, което можеш и в3еми само най-необходимото с теб в самолета...столче 3а кола можеш да купиш от Бг, струват 80 лв. в Метро....самарьт си го в3еми с теб, не можах да намеря в БГ....

# 20
  • Мнения: 434
Ех, мечти, мечти, amei.... Моят мъж вече четвърта година спасява капитализЪма по света, само не и там, където живеем. В момента е в Англия и може да се грижи единствено и само за себе си, останалото е моя отговорност. Казват му глобализация, аз го наричам семейство на хартия Cry Е, поне не си омръзваме. Но това е друга тема.
Някой има ли опит с вземане на детското столче в самолета? Преди Хана лежеше задължително в бебешкото столче, идея си нямам дали ще допуснат и голямото столче в самолета.
А животинката май ще отиде в хотел "Баба"...

Amymommy, ще се поуча от твоя опит с техниката.. благодаря за което Hug

# 21
  • Мнения: 11 315
Провери задължително в авиокомпанията. Все още не е приета практиката за столчета, но може и да кандисат

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ми6ка,колко килограма тежи твоята Хана?
Ако има 15 кг можеШ да вземеШ неЩо такова например



Дават го от 15 до 26 кг,малко е ,леко и не заема много място. Ако ли пък не:купувай стол4е в Бг. Ние така мислим да направим:стол и травел кот и после ги оставяме там. Peace

# 23
  • Мнения: 434
За тази седалка Хана колко кифли още трябва да изяде...... Тъкмо удари 11-те.
Обаче идеята за покупката от България не е зле. Защо не ми е хрумнало по-рано? Абе знам аз къде да питам, знам, че се разнежвам, обаче помощта ви е направо безценна, момичета Hug Hug Hug
Моя мозък го изпи жегата - днес се очертават 34 градуса при нас, усетени като 37 #Crazy

# 24
  • Мнения: 11 315

Моя мозък го изпи жегата - днес се очертават 34 градуса при нас, усетени като 37 #Crazy
Тц, тц, тц, хич не се жалвай! По нашия край 37 на въздуха, а колко са усетене, просто ще замълча Crazy Пак добре, че е останало някоя и друга гънка, та да мога да ти отговоря на питанките.
Но Амей е права за купуването на седалка оттам. Имай обаче предвид, че ще си като черна овца - почти никой не вози децата си в седалки.

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
.... Имай обаче предвид, че ще си като черна овца - почти никой не вози децата си в седалки.

Що бе,Кате,аз напоследък виждах много коли с бебеШки стол4ета вътре.Пък и какво зна4ение има дали другите ползват или не.Важното е на нея да и е спокойно и детето да е обезопасено,4е с тия отка4алки дето карат по българските пътиЩа:едни по_резки спира4ки и детето излита Crossing Arms.

# 26
  • Мнения: 434
Хи-хи, Кате, поне ми отпаднаха притесненията как Хана ще се аклиматизира Mr. Green Mr. Green.
За столчето - не мисля, че ще ме гледат като черна овца, пък и аз няма да карам кабрио я Mr. Green Струва ми се, че подценяваш незаслужено нивото на българските майки в това отношение - аз лично съм давала съвети на доста майки, когато са питали какво столче за кола да изберат. Някой ми каза още миналата година, че е приет закон за задължителното возене на бебе с кошче или столче, но mcdirock e права, че има достатъчно джигити, за които явно правила няма. Аз искам да съм спокойна, че съм направила най-доброто за сигурността на детето.

# 27
  • Мнения: 3 880
За седалката за колата да кажа (гледам, че останалите въпроси сте ги поразяснили Wink)
Седалката може да се вземе без проблем в багажното, като килограмите й не се приспадат от багажа на детето (същото е и с количката). Т.е. всяко бебе и малко дете има право освен на 20 кг багаж и на количката и столчето си. Някои компании разрешават седалката да се вземе и в салона и детето да си седи в нея, но само ако седалката е от моделите, разрешени от TÜV-a. (Кондор например разрешават само Römer King quickfix)

# 28
  • Мнения: 434
Мандалото хлопна!!!!!!!!!!!!

Билетите са купени, осигурихме на Кимба подслон, така че остават машинариите, детето и АЗ! В понеделник ще звънна да питам как стои въпроса със столчето в самолета, за останалото - благодаря преди всичко на вас - за информациите и съпричастието!  bouquet
Вдругиден ме чака много приятно задължение - купуването на подаръци, после обичайното стягане на багажа и в сряда, ако Господ каже, летим за България! newsm68 newsm68 newsm68

Най-удобен ми излезе полета с Чешките авиолинии, досега не съм имала проблеми с тях, надявам се и този път всичко да мине гладко. Е, имаме прехвърляне в Прага, но от Хамбург все още няма директни полети, а и престоят е около час - колкото да направим едно кръгче из летището и пак да литнем.

Пазя пристигането ни в тайна, единствено брат ми ще дойде да ни вземе и смятаме ей-така да цъфнем пред вратата на баба и дядо. Просто искам да им спестя чистенето дни наред и притесненията кога ще излетим и кога ще кацнем. Пък и, сигурна съм, ще ги изненадаме мнооооооооого приятно.


И нещо полезно за резервациите специално за ЧСА - имат много удобна навигация на сайта и при резервацията излиза календар с различните цени по дати. Това ми даде възможност да направя добър избор според възможностите си, без да се налага да налучквам и да си "играя" с различни дати.

Тъй - стискайте ни палци

# 29
  • Мнения: 11 315
Поздравления за куража!
Стискам палци да мине всичко по план, но не забравяй и закона за 5те Пта (правилната подготовка на представлението  предвижда и провала му)  Wink

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 12:28 от El lucero del alba

Общи условия

Активация на акаунт