Бившата му съпруга

  • 17 124
  • 412
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 510
Със сигурност няма да си натреса детето на някой, който няма все още свое собствено.
Бре, да му се не види. Това просветление свише от кораба-майка ли го получи?
Ми не, от мен самата си го знам. Никой на никой не е длъжен да гледа децата.

# 106
  • София
  • Мнения: 10 586
Blackbling, само не разбрах теб кой те е накарал да му гледаш децата?

# 107
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами не, не е длъжен. То не си длъжен никого да гледаш, дори себе си. Не си длъжен и да се събираш с никого, нито да градиш връзка и семейство.

# 108
  • Мнения: 3 510
Вадите ми думите от контекста. Ако проследите цялата хронология, ще видите какво точно имам в предвид.

# 109
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Каквото и да имаш предвид, изявлението ти е грозно и просташко. Така че, говори само от свое име, нещо като “не СЪМ длъжна да гледам ничии деца”, а не прави от тесногръдието си общовалидно твърдение.

# 110
  • Мнения: 788
В контекста на темата, да попитам за създала се ситуация при наше приятелско семейство.
Мъжа има дете от предишна връзка, сега настоящата му жена е бременна в 8 месец, тежка бременност.
Майката на детето го изпраща при бащата (живеят в различни държави) за един месец, при което БНД тръсва детето на грижите на новата си жена, която вече обясних в какво състояние е.
Тя е изключително мил човек и се грижи за детето без проблем, но споделя как точно в този момент и е изключително трудно, защото детето от бившата е на 4г, изпълнено с енергия и много палаво.
На 10тия ден жената заявява на мъжа, че не може повече и ако смята детето да остава при тях един месец, той да си взима отпуска и да си остава в къщи за да го гледа.
Мъжа обвинява жената, че тя не иска неговото дете от предишен брак.
Жената обвинява мъжа, че оставя на нейните грижи, предвид състоянието и детето, което не е лошо дете, но няма никакъв респект от нея (виждат се много рядко предвид обстоятелствата) и и се качва на главата.
Кой крив, кой прав в тая ситуация според вас?

# 111
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 332
Тя е права. Хваща си самолета и отива на гости при майка си за месец.

# 112
  • Мнения: 18 574
Мъжът ако няма майка наоколо, естествено, че на жена си ще остави детето, а ням да се занимава той самия. Жената да постъпи както намери за добре. В крайна сметка детето обичайно е в чужбина и не им пречи на семейната идилия. Може да го пращат през деня на целодневна занималня или частна ДГ, има такива за 4 годишни, и да си го гледа вечер баща му. Въобще - варианти много. Ама желание трябва наистина, без него за какво говорим въобще? И гледачки има между другото, и родителски кооперативи и т.н. Дори някоя пенсионирана съседка ще се навие да го гледа срещу заплащане.

На мен родното ми тригодишно ми се качва на главата. Бременната жена сигурно си мисли, че нейното ще е ангелче засмяно и послушно... По-добре да свиква отсега какви са дечицата Simple Smile

# 113
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Бианка, що за злостно изказване? Ти имала ли си тежка бременност? Втората си я изкарах 3 месеца на легло, родих в 7 месец. За собственото си дете не можех да се мръдна. Добре, че мъжът ми ( който не й е биологичен баща) и свекърва ми (която не й е биологична баба) поеха всичко. Иначе втората ми дъщеря нямаше да я има.
Какви дребни душички имало. Мъжът от историята е едно несъобразително лайно.

# 114
  • Мнения: 18 574
Ами защо пък злостно, съвсем си е реалистично? Имала съм тежка бременност и затова казвам - жената може да постъпи както желае. Детето е ангажимент на баща си, който явно няма как да го гледа денем, да си намират алтернатива и да си го гледа вечер поне. Жената като го е избирала, го е смятала за грижовен, ето сега нека той се прояви като такъв. Ако не е такъв, да качва детето на самолета с придружител стюардеса и ето ти семейна идилия отново Simple Smile

Някой очаква ли наистина мъжът да спре работа за 1 месец, за да си гледа детето, че не разбрах?

# 115
  • Мнения: X
Ами ако нямаше жена до него, как щеше да го гледа цял месец?

# 116
  • Мнения: 15 618
Това си е живо отмъщение на бившата съпруга към настоящата. Да пратиш дете на 4 г. за 1 месец при баща му, докато новата му жена е бременна и то в 8-я месец не е нормално, освен ако не държиш да й вгорчиш живота. Не на бащата, а на новата му жена. Защото е ясно, като бял ден, че бащата няма да го има, защото е на работа и новата любима ще трябва да се грижи за детето ти, което на 4 годинки нито се води, нито се кара. А още повече, че както се разбра е и доста буйно. Нещо от сорта на "Айде, като си толкова отворена да си вземеш мъж с дете, сега да му го погледаш малко, та да видиш какво те чака." Жената няма деца и понятие дори си няма какво да прави с детето, което е ясно, че не я познава добре и не я приема за авторитет. Тя от своя страна се старае, но е бременна и то почти накрая. С големия корем, бушуващите хормони, страха от предстоящата бременност само и малко дете, което не е нейно й липсва, и разправиите са в кърпа вързани - както и става.

# 117
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Продължаваш да повтаряш семейната идилия. В случая хората не са на курорт, а жената кара тежка  бременност. И да, той е мухъла, дето си тръсва ангажиментите на новата си жена в трудно положение, както вероятно е правел и в първото си семейство. Та явно вече е разбрала що е бивш.

# 118
  • Мнения: 15 618
Между другото да кажа - една моя приятелка постъпи по същия начин. Новата жена на бившия й мъж забременя и точно накрая /7-ми месец/ тя прати и двете деца /едното в бесен пубертет, а другото на 10 г./ при тях за лятната ваканция. И децата си "свършиха работата" - направо им сгадиха живота и на двамата. Новата жена три пъти влиза за задържане - от стрес получаваше контракции, мъжа се побърка с двете деца вкъщи по цял ден. Щоуто беше пълно. Е, устискаха де, обаче направо им се разказа играта. Майка им си ги прибра наесен доволна, че им е показала как се гледат деца

п.п. Подчертавам, че бившия й мъж я изгони с двете деца, след като срещна новата и се оказа безумно влюбен в нея. Та заради това не я обвинявам за това, което направи.

# 119
  • Мнения: 7 957
Абсолютна нетактичност и бягане от отговорност на мъжа, според мен. Че и с цялата си наглост се опитва да ѝ вмени чувство на вина в тази абсурдна ситуация. Майката на детето с какъв акъл го е пратила за цял месец при тези условия, не знам. И тя не е никак коректна и адекватна.

Общи условия

Активация на акаунт