Звънкат коледни звънчета и ДЕКЕМВРИйски бебешки гласчета! 🔔🎅👼

  • 16 766
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 270
Привет и честита нова темичка ⭐

Ние се завърнахме от пътешествието. Бебка се държа фантастично по време на пътуването. Малко зор видя от много внимание на различни роднини, но всичко е ок вече...спокойствие си е вкъщи сега.

Симка, честит ти юнак! ❤

И моето бебе е на АМ, водя се по килограмите, 4кг и 200 г беше преди 1 седмица , а от 3 седмици сме на 130 мл мляко. Наддава добре, но още няма 6 часа нощна пауза, най-много 5 часа. Още си връща по малко мляко плюс засиленото слюноотделяне и постоянно се преобличаме...много досадно. Иначе е спокойно бебе, колики почти няма вече, плаче само преди сън или като е гладна пупупу. Има си режим и се храни на 3-4 часа, спинка поне 1,5 часа между храненията. Облечена е винаги еднопластово и вирее на 24-23 градуса, ако я облека повече почва да се нерви. Още не си държи главата стабилно изправена, заглежда се и си пее понякога.

Бебето се буди на 3 часа само през първия месец, защото основно спи, след това би трябвало само да си регулира режима...

Ваня Бу, по колко капки еспумизан даваш? Аз по 20 , но не всеки ден.

За погачата - освен сладки неща  при нас сервирахме и солени мезета, имаше и алкохолни коктейли за пиене, много вкусна торта от Орсетти. Украсата беше семпла от няколко цветни хартиени топки окачени на полюлея 😀 и салфетки в розово и златно. Освен разчупването на погачата и събирането на пари в кърпата, както и пожелания на орисниците друго не се сещам. А и не трябва да се изнася нищо от къщата.

# 61
  • Мнения: 347
Марти и моят е така...направо не знам не ми се струва нормално и на мен, апък не употребявам кофеинови работи, не знам защо така, просто явно са по-активни децата, но пък и вечер не му с есъбира много сън , защото коликите обърнаха режима, преди бяха повече през деня , по-малко през нощта, сега обратното и през нощта много плаче ..милоото..дано скоро да свършат тези колики🙏😕
ние ще почваме абоколикен, по предписание на педи, защото не го успокояват вече боботика с лефкаса, ше продължа лефакс с абоколикен да видим, но някоя мама , която дава абоколикен, ще ми каже ли как се дават, на нас ни каза преди всяко хранене, но не чух по колко капки май 3 ..дано да помогнат

# 62
  • Мнения: 196
Irmir, давам в момента 15 капки на всяко хранене. Максималната доза е 25 капки на всяко хранене. Само 2 пъти ми се наложи да дам 20 капки, защото бяха силни коликите. Гледам да не стигам максимума, че като привикне и към тази доза няма да има накъде повече да увеличавам. Започнахме с по 5 капки само при нужда, но докторът каза, че Еспумизан са капки с натрупване и увеличи дозата, като предупреди, че за да има ефект трябва да давам всеки път преди хранене.

# 63
  • Мнения: 444
Гледам, говорите за колики.
На моята дама ѝ давам Colief от няколко дни и е много спокойна. Те са и с ензим лактоза и след всяко хранене памперсът е пълен. Не знам до колко е нормално и ще питам педиатърката след нова година.
Да попитам дали има някой с посечено дупе? Мажа след всяко сменяне на памперса с крем за подсичане, но подобрение не виждам. Майка ми е днес на гости и като видя дупето на детето се разтревожи, а мен изнерви, защото за 3 часа ми направи хиляда забележки за какво ли не. За капак сега ми каза, че на мен едно време ми мазала дупето със заешка мас. Да съм мажела и аз. Аз като избухнах... Сега го играе на сърдита. Да съм мажела с химии тогава 🙄

# 64
  • Мнения: 882
Д.к аз имам на мустела и судокрем но педиатърката ми направи забележка да не го мажа защото не е подсечен  тези кремчета били изсушавали  кожата  и ми каза да го мажа със  студено пресован чист зехтин . Ами почнах и да ти кажа ни е добре кожата  нямам проблем с подсичане както и понеже мн ни се белеше  и с това няма проблем вече .

# 65
  • Мнения: 489
Здравейте момичета!
Аз давам абоколикен по 5 капки.
За подсичане слагам Судокрем-за 1-2 дни минава.
Ние пък сме с обрив по лицето. Лекарката каза,че съм яла нещо което не понася на бебчо. С червени пъпчици с бели връхчета. Много е жален миличкия,а аз се чувствам доста виновно. Дори не знам от какво се е изприщил. Доста се съобразявам какво ям. Сега го мажа с чай от лайка и чакаме да мине. Поне е спокоен.
А относно изхождането след всяко хранене-ние сме така от както се е родил. Аз до сега не съм сменила не наакан памперс и до колкото знам е съвсем нормално.

# 66
  • Мнения: 354
Здравейте,
За количеството ядене аз се водя от бебето като иска повече, стига да не е мн повече не бих го ограничила, но до колкото знам е хубаво да се прави пауза поне 3часа при ам. Аз не бързам да махам нощното ядене, понеже е хубаво за лактацията. Иначе Калоян яде мн различно 90-150 на контролното замерване като когато изяде 150 повърна 4 пъти 😅
За подсичане при каката мн ми помагаше бани със смрадлика.
Иначе и бебо е с обрив по лицето като пубер- малки, червени с бели връхчета, но си мислех, че се чисти просто... ако някоя има решение да споделя 😬

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 15:43 от Rammzes

# 67
  • Мнения: 5 325
За коликите давам Лефакс и пробиотик Пробиен бебе. Ми какво да ви кажа, има си ги още. Чудех се дали да не добавя и Еспумизан, ама май докато не минат от само себе си, няма файда от нищо..

# 68
  • Мнения: 444
monikrisi, Nedavl, ползвам Судокрем и ефект няма. Имам на Юриаж против подсичане, но не знам дали действа при вече подсечено дупе.
Чудя се дали да не сложа и пудра. Някои категорично отричат пудрата, а други пък я хвалят...
При 1-вото посещение, педиатърката ми каза да не ползвам, но тя тогава си беше ок и сега се колебая.

# 69
  • Мнения: 2 170
Цоп и аз в новата тема!🙂
Страхотна както винаги❤
Благодарности, Беърче😘

Марти, ама много е сладка малката Катлея😍
Да ѝ намачкаш сладките бузки❤

Мами, тук има едни компресчета за гърди и помагат супер много! Ако искате мога да ви пиша как се казват после🙂

Аз ползвам протектори на Медела и крем на Лансинох. Кърмим се на поискване през повечето време, ако се онесе прекалено дълго - я будя. Цедя се после, но не много, за да не си докарам хиперлактация.

Излизаме на разходки всеки ден. Гледаме да не сме на много оживени места. Много близо до нас има парк и горска тип пътечка.
Бебка обикновено е с боди, гащеризонче, шапчица и с одеяло плътничко. Отгоре количката си има покривало за коша и като дръпна сенника на макс е доста закътанко. Мисля, че ѝ е добре.

Коликите са доста неприятни , знам. Ние се справяме с Лефакс и възглавничка с костилки.

Погачата все още не знам как ще я правя. Вероятно тогава ще дойдат роднините ни от Нова Зеландия и 😩 не знам. Всичко мисля да ни е домашно. Ще поръчам единствено една торта и някакви по-засукани сладки неща. Питка, кексчета, соленки...
Може да се замисля и за кетаринг, но някак си не съм сигурна. Имам още малко време да го измисля. Знам, че ще сме вкъщи. Мъжете ще ги пратим на ресторант.

# 70
  • Мнения: 3 788
За подсичане ни помогна Бепантен, по препоръка на педиатърката, въпреки че нямаше подсичане, а леко зачервяване само. След като изразходихме 1 тубичка, ползвам крема на Хипп.

Пудра не бих използвала. Пъпки по лицето имаше по едно време. Мазах няколко пъти с Нахткерцен и също я чистя всеки ден по 2-3 пъти с мицеларна бебешка вода на Биодерма и се оправи за няколко дни. Казаха че било бебешко акне. Ако е от храна, няма да е само по лицето, а и по тялото.

За колики давам превантивно Биогаята. Да чукам на дърво, 24 дни след раждането й още няма. Пръцка, ака, но не се свива и не реве. Не знам дали си е от нея или тоя пробиотик дава ефект, ама пупу засега е ок.

# 71
  • Мнения: 482
Симка, честито бебе! Беър мерси за новата тема Simple Smile

Нощното хранене е хубаво да го има до 40я ден, през нощта наддават и растат и в началото си имат нужда.

Моето момче още засуква само когато е в настроение. Поне като е на цедена кърма и шише успя да изгради връзка и с баща си. И аз пробвах с протекторите на Авент, но много падат, като са сухи повече устискват сякаш.

# 72
  • Мнения: 230
Оф...здравейте. Идвам да мрънкам. Изтощена съм от опити за кърмене. Милото го уморих от глад цяла сутрин, за да ми виси на циците. Измъчих и него и себе си и не знам какво да правя. Ще продължавам да се мъча за сега, поръпах чая на Лактеса да видим. Моят юнак от глад и яд будува и се притеснявам и аз, че не спи. А е само на 6 дена! Днес от сутринта чак сега заспа за повече от 15 мин и то защото го нахраних с АМ и най-накрая не е гладен. Успокои се и дори си се гледсхме спокойничко за някакво общуване  Звънях на консултанти по кърмене и такива неподходящи съвети ми даваха за моя случай, че чак се ядосвам....и все пак последната консултантка сякаш влезе в положение и утре ще дойде до вкъщи. Дано ни се случат нещата. Иначе вече не мога да дишам от ядене на жито, боза айрян, тиква, сокове и вода Weary бляааа. . Падна ми се активно бебе Simple Smile, което не спи. Да ми е жив и здрав, всичко друго ще изтърпя де. Относно подсичането- нашата педиатърка ми каза да мажа крем за подсичане на всяка смяна на памперс на дебел бял слой. Струва ми се не особено добър съвет предвид, че дупето не е подсечено, а кремовете съдържат цинк. Обаче съм толкова ошашавена, че слушам и мажа за сега

# 73
  • Германия
  • Мнения: 73
Здравейте мили мами! Записвам се и аз, но все още в очакване😊

Симка, честито бебче! Да е живо и здраво и много да ви радва☘️🌺☘️

За разранени зърна с две ръце препоръчвам Multi-Mam компреси, малко са скъпи, но облекчават мигновено. Аз  вече се запасих за всеки случай 🤞🤞🤞

За АМ при положение, че е PRE- може да се дава на поискване. То е предназначено до шестия месец, но нашия педиатър ни го препоръча да годинка, след като видяхме, че с кърменето няма да се получи. Първо дохранвахме, а след третия месец изцяло на АМ минахме.

Мони, само да питам, за забелване то не е ли отживелица. Аз си мислех, че не се практикува вече. Именно тази кожичка предпазва от навлизане на бактерии, фекалии и мъхчета, особено докато са с памперс. Препоръките са да не се пипа, а при прегледи се проверява и има време до петата годинка да си се оформи сама. 🤔 Тя има предпазна функция.

Тиква, как си? И при мен околоплодните води са намалели, понякога се вкарвам във филми, но моя е много активен и като ме подритне се успокоява. Но от време на време, и това не ми е достатъчно... много рита, това добре ли е, да не би да му има нещо... после, ама малко рита, има ли му нещо... нямам търпение вече😜.

# 74
  • Мнения: 800
Ахх ами не съм компетентна да кажа дали е подходящо да се дава вода или чай при събуждане през нощта, за да се махне нощното хранене. Това е практикувано от мой близки и познати, както ми го каза и акушерка и личния лекар. Моето бебе де буди през нощта на всеки 2 и 40 мин или 3 и20 мин  и това е няма така дълга пауза, за която говорите. Ще го водя и в Селена на педиатър други ден та ще питам и там доктора. Но да след месеца си мисля, че по някакъв начин трябва да се махне нощното хранене, а той самичък да го направи ми се струва нееъзможно.
Аз правя 100мл АМ и повече не предлагам.
При неподсепено дупе ми се струва излишно да се маже с судокрем или друго подобно. Аз ползвам направен крем от аптеката с витамини и т.н след баня и понякога след като измия от наакан памперс.
Давах лефакс, но май го запича, от вчера почнах абоколин и след всяко хранене ака малко и ми се струва, че го разхлабва - не знам какво да правя. Какво мислите може ли да се комбинира абоколин с лефакс?

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 17:09 от edelvais0404

Общи условия

Активация на акаунт