Всички ме насилват да имам бебе.

  • 31 126
  • 1 156
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 622
Имам един въпрос към авторката, казвала ли си на съпругът ти е прав текст, че не искаш никога да имаш деца?

# 91
  • Paris, France
  • Мнения: 14 326
Изненадващо, но трите деца са идеално извинение за измъкване от досадни социални задължения.

А не е никаква изненада, че с две деца няма време и за приятни социални дейности. Мислех, че с възрастта става по-лесно, ама не. Едно време можех да изляза като заспят, а сега искат да се мъкнат с мене. В последно време само едното дете иска да дойде с мене, а другото не ще да седи само. Идилия, ахххх.

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Имам един въпрос към авторката, казвала ли си на съпругът ти е прав текст, че не искаш никога да имаш деца?
Това последното е много важно да се уточни преди брака.Познато семейство се разпадна именно заради това-жената не искала деца,щото щяла да прави кариера,а мъжът и искаше.Не са го уточнили това и след 5-6 години брака им се разпадна.Сега той е щастливо женен(само няколко месеца след развода)и вече чакат дете с новата си любов.А бившата му жена гради кариера,но сам сама...

# 93
  • Мнения: 10 925
Е, тези хора не си ли говорят преди да се оженят. Много ми е странно. Този мъж не видя ли, че жената иска да работи и не примира по деца... Жалко, че са си изгубили времето взаимно.

# 94
  • Мнения: X
А бившата му жена гради кариера,но сам сама...
Нима трябва да я съжаляваме или обвиняваме?
Още нещо, което не разбирам. Той искал деца - значи в реда на нещата, нормален е. Тя е искала кариера, значи не е нормална и той я е изоставил. И тя, горкичката, сам-сама. Двамата са си направили изборите. Аз лично изпитвам огромни съмнения в годността на мъж, който се разделя с дългогодишна любов и скоростно надува на друга корема. Това не е нормално, новата спи ли, или пърха от щастие колко е специална? За мен кариеристката е спечелила в тази ситуация, нищо, че голямата част ще я ожалят.

Последна редакция: вт, 31 дек 2019, 11:06 от Анонимен

# 95
  • Мнения: 30 802
Да, защото е в пъти по-трудно да се подкрепи една жена и за майчинство, и за кариера, отколкото да се намери сгодна, дето няма да прави такива проблеми.

Иначе на мен като все ми разправяха как за жената най-важната роля е да е майка, и как трябва да имам три деца - сега го използвам като коз. Ей на, нали това искахте? И оттам вече не си давам зор за други работи, освен за собствения си кеф. Щото е ясно, че тетките искат да те гледат главно как се гърчиш, на жената й е забранено да си прави кеф и да се разпуска. Та идеята е, че просто гледат сеир как се гърбиш и имат постоянен източник за захапвания и критики. А аз малко съм обърнала играта, правя си каквото си искам и ако на някой не му изнася - еми то е така с три деца, трудно е, още са малки, ами да, шумни са...

# 96
  • Мнения: 1 954
А бившата му жена гради кариера,но сам сама...
Нима трябва да я съжаляваме или обвиняваме?
Още нещо, което не разбирам. Той искал деца - значи в реда на нещата, нормален е. Тя е искала кариера, значи не е нормална и той я е изоставил. И тя, горкичката, сам-сама. Двамата са си направили изборите. Аз лично изпитвам огромни съмнения в годността на мъж, който се разделя с дългогодишна любов и скоростно надува на друга корема. Това не е нормално, новата спи ли, или пърха от щастие колко е специална? За мен кариеристката е спечелила в тази ситуация, нищо, че голямата част ще я ожалят.
Кой какво иска се уточнява преди брака,а не след дъжд качулка.

# 97
  • Мнения: 30 802
Всъщност бракът е затова, да се доуточнят някои неща в движение. Защото кариера и деца са си точно въпрос "в движение", който няма еднозначен отговор. Ми много ясно, че няма за принципа жената да набие спирачки точно когато й върви, защото е поела ангажимент да ражда. Мъжът ще поизчака, жената пък ще търси пролука в кариерата - щото това е успешен брак, с намиране на креативно решение според случая.

Тоест мъжът малко се е държал прекалено категорично и явно не е държал толкова на жената. Ако държеше, щеше да я поизчака и току-виж след година-две стане готова. А не да изтресе въпроса и да почне да я натиска точно когато е случила на писта. Или да го поднесе това дете като край с мечтите. Детайли, детайли...те са трудните.

# 98
  • Мнения: 8 924
Още нещо, което не разбирам. Той искал деца - значи в реда на нещата, нормален е. Тя е искала кариера, значи не е нормална и той я е изоставил. И тя, горкичката, сам-сама. Двамата са си направили изборите. Аз лично изпитвам огромни съмнения в годността на мъж, който се разделя с дългогодишна любов и скоростно надува на друга корема. Това не е нормално, новата спи ли, или пърха от щастие колко е специална? За мен кариеристката е спечелила в тази ситуация, нищо, че голямата част ще я ожалят.
Седем години брак не означава седем години любов. Ако са мои познати, не ми пречи да се радвам и за двамата, ако и двамата са доволни и от изборите си. Не се споменава и на каква възраст са били, което от съществено значение.
Вресливото защитаване на личен избор за мен е лампичка, че не ти е било баш това избора.
Щом като биологичен вид ни е заложено желанието за възпроизводство, съвсем нормално е и стереотипите да са такива.

# 99
  • Мнения: X
Не говоря за избора на жената. Тя ще си го носи. Говоря за мъжа. Този човек много бърза да има дете и не го интересува нито как, нито от кого. Което у мъж е много силна червена лампа. То у жена, дето бременее и ражда, и фертилният й период е ограничен, е червена лампа, какво остава за мъж.

# 100
  • Мнения: 30 802
Именно - и пак опираме до това, че се изисква жената да скокне и да уреди цялата работа, да поеме всички негативи. После пък ще й сервират, че това е бил "неин личен избор" и "никой не я е натискал", което не е точно така. Освен това почти никоя жена не прави кариера самоцелно. Може пък да не се чувства уверена финансово и да не иска на тоя етап да е зависима. Или да не иска да кара с нула нови дрехи цяло десетилетие, примерно, ако нещата се закучат. Или наистина да е на някаква писта, която си заслужава и може да я улесни после и да донесе повече пари.

Обаче не, тя трябва само да мисли за майчинството. Мит е това, че няма подходящ момент за бебе. Напротив, има много криви моменти и много удобни такива. Следва да има емпатия и всички да го разбират това.

# 101
  • Мнения: 1 954
Не говоря за избора на жената. Тя ще си го носи. Говоря за мъжа. Този човек много бърза да има дете и не го интересува нито как, нито от кого. Което у мъж е много силна червена лампа. То у жена, дето бременее и ражда, и фертилният й период е ограничен, е червена лампа, какво остава за мъж.
Бързо ли са 5-6 г newsm78 Няма вечна любов,пък и не ти трябва много време,за да разбереш струва ли си да губиш време с някой,който не споделя ценностите ти.

# 102
  • Мнения: 30 802
5-6 г, ако има комуникация, си е съвсем нормален толеранс. Особено ако са се взели на по-малка възраст.

# 103
  • Мнения: X
Освен това почти никоя жена не прави кариера самоцелно. Може пък да не се чувства уверена финансово и да не иска на тоя етап да е зависима. Или да не иска да кара с нула нови дрехи цяло десетилетие, примерно, ако нещата се закучат.
А, точно. Ми човекът нямаше заделени пари. Не изкарваше много пари. И най-важното - нямаше това мислене, че някой зависи от него. Точно той от типа, мислещ само за собствения г*з. И тъжното беше, че като характер всъщност не беше егоцентрик. Животът се случва около него, той си живее без грижи. Мисълта, че не просто трябва да се погрижи сам за себе си, ами и за дете, му беше чистак нова и даде заден ход. Иначе иска дете, принципно, с правилните ценности е. Е, добре, аз също искам дете, а някакви по-, така, ясни планове откъде дрешки, количка, кошарка - има ли? Имаше - бабите и дядовците. Ами мерси.

Бързо ли са 5-6 г newsm78 Няма вечна любов,пък и не ти трябва много време,за да разбереш струва ли си да губиш време с някой,който не споделя ценностите ти.
Абсолютно. Но не се споменава наистина в историята кога са се взели. Повечето проблемни теми тук, които чета, говорят за връзка, започнала на 18-20. В тази връзка, след тези 'дълги' 5-6 години, жената е завършила 4-5 години висше, тъкмо си е стъпила на краката, дори не е сигурно, че има и 2 год стаж за майчинство. Нямаме други данни. Тя може да иска
-да си направи поне двете години
-да направи 3-5 години, защото така ще взима по-голямо майчинство поне през първата
-да спести пари.
Тя не иска да си вее г*за по екскурзийки, иска кариера, демек да се юрка. Н мен това ми говори, че първо - финансите им не са съвсем блестящи, второ - не могат да ги преразпределят от двама за трима, трето - мъжът е инертен и не е наясно с разходите за едно семейство.
При всички положения, това, че тя уж е 'кариеристка' за мен не оправдава този Спиди Гонзалес, който много спешно желае дете.
Да, отстрани звучи като оправдания. На мен пък идеята, че желанието за деца е някакъв атестат за интелект, адекватност и авторитет, ми е неадекватна. То и аз искам деца, е, и?

# 104
  • Мнения: 1 954
Освен това почти никоя жена не прави кариера самоцелно. Може пък да не се чувства уверена финансово и да не иска на тоя етап да е зависима. Или да не иска да кара с нула нови дрехи цяло десетилетие, примерно, ако нещата се закучат.
А, точно. Ми човекът нямаше заделени пари. Не изкарваше много пари. И най-важното - нямаше това мислене, че някой зависи от него. Точно той от типа, мислещ само за собствения г*з. И тъжното беше, че като характер всъщност не беше егоцентрик. Животът се случва около него, той си живее без грижи. Мисълта, че не просто трябва да се погрижи сам за себе си, ами и за дете, му беше чистак нова и даде заден ход. Иначе иска дете, принципно, с правилните ценности е. Е, добре, аз също искам дете, а някакви по-, така, ясни планове откъде дрешки, количка, кошарка - има ли? Имаше - бабите и дядовците. Ами мерси.

Бързо ли са 5-6 г newsm78 Няма вечна любов,пък и не ти трябва много време,за да разбереш струва ли си да губиш време с някой,който не споделя ценностите ти.
Абсолютно. Но не се споменава наистина в историята кога са се взели. Повечето проблемни теми тук, които чета, говорят за връзка, започнала на 18-20. В тази връзка, след тези 'дълги' 5-6 години, жената е завършила 4-5 години висше, тъкмо си е стъпила на краката, дори не е сигурно, че има и 2 год стаж за майчинство. Нямаме други данни. Тя може да иска
-да си направи поне двете години
-да направи 3-5 години, защото така ще взима по-голямо майчинство поне през първата
-да спести пари.
Тя не иска да си вее г*за по екскурзийки, иска кариера, демек да се юрка. Н мен това ми говори, че първо - финансите им не са съвсем блестящи, второ - не могат да ги преразпределят от двама за трима, трето - мъжът е инертен и не е наясно с разходите за едно семейство.
При всички положения, това, че тя уж е 'кариеристка' за мен не оправдава този Спиди Гонзалес, който много спешно желае дете.
Да, отстрани звучи като оправдания. На мен пък идеята, че желанието за деца е някакъв атестат за интелект, адекватност и авторитет, ми е неадекватна. То и аз искам деца, е, и?
Търсите човек,който ще отговаря на изискванията ви и действате.Всичко друго е губене на време и нерви.

Общи условия

Активация на акаунт