Въпрос за изваден мъдрец

  • 904
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте и весели празници на всички!

Надявам се тук да намеря отговор на едно нещо, което ме притеснява доста. На 23-ти отидох да ми извадят горен десен мъдрец (на хората, на които им е интересно защо преди празниците точно, ще кажа, че ми се отчупи малка частичка от него и прецених да го извадя преди да е станал по-голям проблем). Та, самото вадене мина безпроблемно, без цепене и такива неща. Първия ден, нормално да боли след упойката. Втория вече беше поносимо и на третия съвсем леко се усещаше. Да, ама от вчера започна страхотна болка в слепоочието от дясната страна. Усещам и пулсиране от изваденото място. Освен това усещам кътника до мъдреца някак слаб, сякаш ще пада. А видимо нищо му няма.

Много ще се зарадвам, ако ми кажете, че тези неща са нормални. Просто се притеснявам, че усещах, че тръгва да минава и в един момент това...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
Отиди на лекар, същия зъболекар който ти го е извадил най-добре.
Нормално е болката да радира, особенно при горните зъби, но все пак отиди да те погледнат.
П.с. може да намажеш мястото с пръсти с течен аналгин. Така локално ще облекчиш болката.

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 22:09 от skk007

# 2
  • Мнения: 107
Малка люспа да е останал от мъдреца е проблем излизането му накриво също отивай при същият да ти почисти мястото и да види причината за болката да не се прави на чукнат

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Възможно е да е и свързано със синусите.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 139
Консултирай се със специалиста, който ти извади мъдреца. Възможно е да се появи силна болка няколко дена след вадене на мъдрец, травмата за челюстта е сериозна.
Аз след едно вадене на мъдрец два дена бях добре, а на третия вдигнах сериозна температура, чувствах се ужасно отпаднала и понеже съм страшен хипохондрик, изпаднах в паника, че е някаква сериозна странична реакция от ваденето на зъба. Оказа се, че съм пипнала вирус и в съчетание с притесненията ме е ударил сериозно.
Говори с лекаря си, обясни подробно всички симптоми - той ще прецени какво е и как да реагирате.

# 5
  • Мнения: 4 518
Аз, доколкото знам, щом има пулсиране значи има инфекция. Отиди на лекар, междувременно може да жабуриш с ракия.
Аз това бих направила, не съм лекар и може и да не съм права.

Общи условия

Активация на акаунт