С две бебета у дома.

  • 1 469
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
Не знам дали е тук мястото, но искам да запитам мамите, коитовеч имат две бебета:
1. Страшно ли е, че постоянно ми се налага да вдигам и нося 15-килограмовата си дъщеря, да мъкнапо 6 пъти на ден количката по стълбите, да изхвърлям водата от коритото и т.н., дейности все свързани със значителни усилия и неподходящи за една бременна жена? Вие как бяхте? (Аз по цял ден, а често и вечер съм сама.)
2. Ами  бебето може ли да спи с каката в една стая? Няма ли да я буди? Ама май нямам друга алтернатива.
Благодаря за отговорите.

# 16
  • Мнения: 3 360
Не е лесно-и с две бебета и с две деца,но пък е чудесно!Мойте деца са с почти 5 години разлика,но пак има много трудности.Особено като няма помощ отникъде Rolling Eyes
Страшно няма! HugНапротив-чудесно е!       

# 17
  • Мнения: 4 358
Моите са с почти три години разлика - баткото е на 3 годинки и 9 месеца, бебата е на 11 месеца. Строявам ги двамата в две редици и така се гледаме  Laughing Да е жив и здрав мъж ми, само той ми помага  Heart Eyes
Никога не съм разчитала, че ще е лесно. Не е лесно, особено понякога... обаче като ги погледна вечер заспали в креватчетата, сърцето ми ще се пръсне от щастие  Heart Eyes Hug

# 18
  • Мнения: 507
Evy - Не се притеснявай и аз постоянно си я повдигах и носех нашата кака докато бях бременна.
И аз си се оправям сама с двете ми бебчета ( мъжа ми много помага, ама рядко има време Laughing Mr. Green). Да кажа, че най-трудно като че ли ми беше в самото начало с двамата, но се свиква. И сега вече като дребния е по-голям си е направо лесно. Като са двамата се забавляват взаимно.

# 19
  • Мнения: 115
Еvy, през цялата си бременност съм гледала дъщеря си сама. Е, тати много помага, но количката съм я вдигала сама и малката постоянно ми беше в ръцете. Сега, като се замисля, може би е трябвало да се пазя повече, но когато нямаш друг избор... Всичко е Божа работа. Но все пак, съобразявай се, доколкото можеш. А относно спането в една стая - в началото спяха в отделни стаи, защото бебо много смущаваше съня на каката, но това продължи около месец. От тогава спят в една стая и няма проблем. (Е, понякога се случва някой, някого да събуди, но...) Желая ти лека бременност и едно здраво, хубаво бебче!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На съседката децата са с 1г.3м. разлика. Наистина е купон, който продължава и до наши дни. Сега децата са й на 8г.5м. и на 7г.2м. И все я питат близнаци ли са. ПО-интересното е, че мислят синът и за по-голям, а той е по-малкият на практика.

С две думи - ще имаш зор още 1-2г. и после децата сами ще си се гледат.

# 21
  • Мнения: 220
Благодаря ви. Такова щастие е да си родител, единствените ми опасения са, да не ощетя бебето-кака и дали ще успея да съм достатъчно добра майка предвид обстоятелствата. Но, сигурна съм, че всичко ще е наред. Поздрави на всички!

# 22
  • Мнения: 115
Evy, сигурна съм, че всеки на твоето място би имал същите опасения. Преди да се роди малкият си мислех, че няма да се справя, че ще ми бъде трудно да приема новото бебче, мислех си, че е невъзможно да обичаш еднакво и двете си бебчета, но още щом видиш очичките му всичко се променя. Неминуемо понякога се случва единият да бъде ощетен за сметка на другия. Може би в началото ще се чувстваш объркана, но постепенно всичко си идва на мястото. Убедена съм, че ще се справиш!

Общи условия

Активация на акаунт