СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 589
  • 772
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 001
При нас класните са утре и другата сряда.
Разказвателните предмети им идват в повече тази година. Аз не съм от родителите дето все оправдават децата, но да се подготвяш по два предмета за изпит и да учиш биология, химия, физика, история и география..... а пък и 4ките по физическо и рисуване, съвсем вече изплискаха легена.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 229
Едва ли в СМГ идеята е да запазят ученици. Има достатъчно кандидати за там.
Иначе за друго училище знам, че има подобна тенденция - много желано до 7 клас и след това не толкова. Там има определен учител по мат, който силно мачка децата в 7 клас.
Може би става въпрос за 125-то? Имам приятелка, която имаше близнаци там. Момчето беше от състезателите и след като заради незаписването на първо място на 125-то в списъка с желанията, при уговорено участие на състезание по мат в чужбина учителката го отписа от отбора и той и родителите се вбесиха и премахнаха 125-то изцяло от списъка с желания. Детето беше прието и в СМГ, но предпочете ПЧМГ.
Иначе като цяло дотогава приятелката ми беше доволна от училището, макар че имаше неприятно отношение към момичето, влязло с брат си. Бих казала, че в СМГ при нас макар да е подобна ситуацията и да и е много трудно на Ваня и да е имало коментари, как това е СМГ и който не иска да се премести, няма толкова открити коментари насочени към нея както е имало в 125-то по разкази на майката.
По отношение на натовареността при нас не виждам особено по-сериозно натоварване, но може би просто защото децата не си дават зор особено. Аз съм се примирила и колкото толкова, искам да го избутаме този седми клас възможно най-спокойни. Сменихме учителката в школата по БЕЛ сега децата са по-доволни и надявам се да приключи оплакването и мрънкането насочено срещу мен заради предишният учител.
Единствено чакам с нетърпение да видя с втори срок как ще успеят да се организират с втората смяна и най-вероятно ще спра частните уроци по английски и немски за втори срок, макар че те са само веднъж седмично по час и не им отнемат сериозно от времето за почивка и подготовка. Ще говоря с тях и те ще преценят най-вероятно.
Успеха тази година при едната е една идея по-нисък по някои разказвателни, но по останалите си е с шест като цяло пак, другата бих казала, че си е все така с ниски оценки както и предните години, тоест и там няма промяна. На последното контролно по физика има шест и имам подозрения, че е преписвала от някъде, защото ме съмнява с подготовката преди това толкова добре да е разбрала задачите. Затова уикенда ще и дам теста вкъщи и ще видя какво ще сътвори.
Моите не са от споделящите и много рядко се оплакват от коментари от учителите. По този начин и аз не се ядосвам излишно, така или иначе не мога да направя нищо по въпроса.

# 107
  • Мнения: 6 925
В СМГ имат интерес да си запазят децата. Няма какво да се лъжем, седмокласниците на смг са доста напред с познанията по математика. Повечето нови деца ще има много да наваксат, което не виждам да е в интерес на училището, но все тая, тяхна си работа. Може наистина пък да са ни зле децата. А може само на мен да ми е криво, като ми смазват детето, за другите може това да е мотивация. Все пак повечето искат да си останат в смг.

# 108
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Като изключим приказките как образованието в София е на нивото на образованието в с. Сурсулево (примерно) и знаете ли колко е тежко да се пътува всеки ден до София, най-много ме тормозят 4-те по физическо. Едно, че моята девойка никак, ама никак не е спортна натура; друго, че нямат условия за спорт в нашето училище. Но учителката им е решила, че трябва да покрият всички нормативи. Как до миналата година нямаха проблеми с оценките по ФВС, а тази година всички седмокласници са много зле?

# 109
  • Мнения: 47 981
В училището на другото дете масово се освободиха...смешното е, че национални състезатели се освобождават от физическо...ама... каквото повикало,такова се обадило

# 110
  • София
  • Мнения: 8 932
И при моята има спад в успеха. Но им дойде много амбициозна учителка по химия и физика и масово ги реже. Добре, че девойката не гони общ успех.

# 111
  • Мнения: 3 491
Повече от 30 минути учене на ден не му се събира, айде може би понякога час. Ако не бях аз да го тормозя да решава задачи, съвсем лежерно щеше да си живурка.
И при нас същото положение. Учи максимум един час на ден и това винаги е било така - от първи клас насам. Тази година е в кварталното училище - сменихме училището от едно от водещите се за най-елитни в София с кварталното. Причините бяха много, но една от най-важните е, че ще бъде само първа смяна и няма да се прибира по нощите.  Оценките са абсолютно същите. Детето даже твърди, че учителите в кварталното училище се стараят повече да обясняват. В другото се разчиташе на това, че от пети клас ходят по курсове и уроци.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 12:21 от Amanda.D

# 112
  • София
  • Мнения: 3 457
Вчера са върнали класното по БЕЛ.Има петица.Само тя и още една девойка са" отличници".Останалите са  все около тройката.Ама що ли не изпадам в екстаз...... Притеснявам се че все нещо не й достига да   повиши .Ето- днес в школата са  правили разбор на  пробния изпит , който правиха по Коледа.Ами- там вместо да надгражда, спада.Предишният път имаше 77 точки, сега е със 72.Което пак около петицата върти.На преразказа има 26 точки.Трябва да отворя правилата за оценяване и да видя как се разпределяха нещата, за да съм по-обективна.Чудя се  как да я напъна че да се оттласне от оценка много добър.Математиката й е   слабата част, та разчитаме  на БЕЛ уж.Ама така като гледам......

# 113
  • Мнения: 47 981
Еми моя син по бел в училището си е за около 5, въпреки очевидния напредък и увереност, които добива. За изпита дори не мисля, а милия искал бил в туес....каквото стане...на мен взе да ми писва от тия изпити, представям си на децата...

# 114
  • София
  • Мнения: 7 190
Sssani, нещо подобно е положението с дъщеря ми.
Аз просто съм на ръба на отчаянието вече.
Просто я кара някак по повърхността. Някъде другаде му е акъла на това дете. Напоследък ѝ се получават тезите, но винаги има супер тъпи грешки в част граматика.

# 115
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И на мен вече ми писна от това напрежение и стрес, така че...не я натискам толкова. Успехът тази година е общо взето като миналата, но сега определено не смогва да се подготвя по всичко заради допълнителните школи, които й изяждат доста време.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 13:17 от gadamer

# 116
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
В Аркус В.Търново искат успех за първия срок над 4,50 като условие за кандидатстване; утре ще я записвам на тридневния курс, който организират през февруари
 Защо пък точно тази година, пусто, започнаха да пишат 3-ки и 4-ки по музика и физическо, че и по рисуване?! То не бяха писмени тестове по физическо, то не бяха светци и нам какви си по рисуване, и оттам общият успех пада. Защото София има напр.3, 6,6 по музика и трябва да я изпитват, за да има 6 за срока, или 5,5,6 по физическо/и то 5-ците са най-високата оценка в класа, заради някакви непокриваеми нормативи в началото на учебната година/, независимо от факта, че ходи и на пустия му модул, и тренира отделно карате няколко години - не че заради това трябва да има 6-ци, а защото е спортна натура и няма никакви затруднения по дисциплината. Ама не, сега да му мислим, ще ли изкара 6-ци по тези предмети, или ще намалят общия успех за първия срок...
В сравнение с миналата година, успехът й е паднал поне с 25 стотни.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Еми моя син по бел в училището си е за около 5, въпреки очевидния напредък и увереност, които добива. За изпита дори не мисля, а милия искал бил в туес....каквото стане...на мен взе да ми писва от тия изпити, представям си на децата...

И моя по БЕЛ се е бетонирал на 5. Няма различна оценка там, само петици. Миналата година също завърши с 5 и се надявах тази да я поиши, но няма да я бъде. Поне първия срок със сигурност.

# 118
  • Мнения: 8 228
Моят бетонира шестиците по БЕЛ, математика, физика и ИТ. Предметите, които му трябват. Всъщност оценката по БЕЛ няма да му е нужна, но нали изпит ще държи, трябва да знае.
За мое неудоволствие днес е бетонирал и петицата по английски. На устните изпитвания изкарва 6, но на тестовете прави такива тъпи грешки, че чак на себе си се чуди после и не може да повярва. Правят ги на лаптопи в Moodle платформата. Много въпроси са. Има за писане, четене с разбиране, граматика, лексика. Свободни отговори, падащи менюта. Доста интересни са като цяло и  определено хич не са лесни. Веднъж на въпроси към текст трябваше да се отговаря с Т и F. Нашият отговорил принципно правилно, но така и не забелязал, че вместо едната буква натиска съседен клавиш. Колко заблеян трябва да си, за да не забележиш какво излиза на екрана? Системата обаче си брои грешките. И ей такива тъпи неща прави и после все на някоя и друга точка под шестицата. Не че се е трогнал, де. Пет по английски му стигало, супер било.

# 119
  • Мнения: 1 951
В нашето училище определено демотивацията е в ход. Още от миналата година. Добре, че Димитър е толкова позитивен, че няма накъде повече, и психиката му е непоклатима. Вчера ми пристига съобщение в Школо за оценката от контролното по математика, за която той, с характерния си оптимизъм, твърдеше, че ще е топ. Чак не повярвах на очите си като я видях. Покъртително ниска. Той, знаейки, че вече ми е сигнализирал телефона и без да кажа нищо, защото така или иначе е на училище, ми изпраща съобщение на месинджър -
Скрит текст:
Satisfied Не знам какъв му беше плана и програмата, защото реших, че няма отново да водим тези разговори, които очевидно не водят до нищо освен да се караме, но днес има шестица. Дано му работи и за напред Smiley  Радвам му се за това, че не се отчайва. Такъв е във всяко едно направление. В това отношение ядовете ги бера с брат му. И отсега знам, че след три години ще мина в пъти по-тежко през НВО отколкото сега. Пазя си силите и нервите.

Общи условия

Активация на акаунт