СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 613
  • 772
  •   1
Отговори
# 150
  • sofia
  • Мнения: 8 937

Може ли помощ ? Бих искала да знам, къде да проверя:
1. С какви оценки са влезли децата в желаното от нас училище (НГПИ) ?
2. Къде мога да проверя, как се сформира бала в съответното у-ще - някъде има списък нали?

Благодаря отивам да чета... или пък да поспя Grinning
По т.1 зависи от специалността. В "по-популярните" (порстанствинея дизайн, графиката и модата) с петица мисля, че се случват нещата последните години.
По т.2 в училищата към министерство на културата балът е оценката по рисуване от изпита. Всяко училище си има отделен изпит.
Кандидатстване след седми клас с рисуване - част 5

# 151
  • София
  • Мнения: 3 457
Аз пък имам друга драма, свързана с неяснотата с оценките  до момента.В електронния дневник има едни, в хартиения- други,  в бележника-трети...И никой не знае кое е истината!!! Девойката се чуди на някои, аз  боб ли да хвърлям кое откъде е дошло.Абсурдно е това.Май ще ходя до директорката че взе да ми писва от цялата им мениджърска немощ.ДА вземат да изискат и контролират реално  спазването на някакви  правила   в тази дейност!Знам че не им се занимава и на учителите с  толкова  бумащини и дневници, ама и на мен ми се иска   да съм реално информирана , а не да гадая какво аджеба се случва в училище....Има ли  други училища в подобна абсурдна ситуация

# 152
  • Мнения: 5 001
И при нас при някои преподаватели се случва това.  В електронния дневник не се пише редовно. В бележниците класната нанася 2 пъти на срок не написаните оценки от хартиения дневник. Отделно имат и + - в тефтерите на учителите.... абе луд да станеш. Миналата година ме изненадаха 2 двойки по рисуване на родителската среща.

# 153
  • София
  • Мнения: 3 457
Е да де, ама  на кое да се доверя  и да приема за истинската информация? Абсурдно е!!! Бясна съм!

# 154
  • софия
  • Мнения: 25 459
И при нас е същата работа. Няма да се промени, докато не махнат хартиените.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас има само електронен дневник, оценки и забележки се нанасят редовно. Проблем се явява коригирането на грешни оценки - синът ми имаше 2 чужди двойки нанесени, едната я поправиха след моя намеса, другата си стои - уж работели по поправката, ама стана месец вече  Rolling Eyes
Класните са проверени - резултатите не ми харесват, но каквото - такова. Надявам се на подобрение през втория срок.

# 156
  • София
  • Мнения: 2 437
С електронен дневник сме само (без хартиен и без бележници) и съм много доволна. Оценките се нанасят веднага, съобщения похвали, забележки. Няма нищо скрито покрито.

# 157
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Браво на всички деца за положените усилия и търпението!

Ема ми се обади сега и я питам за класното по БЕЛ, тя "Ох, айде вкъщи да го обсъждаме,че ще се разплача!" Аз съответно Fearful
Казвам да ми каже, че вече ми се привижда 3-ка..Тя казва "Имам 5, въпреки, че имам най-много точки на преразказа от целия клас - 32, но имам  технически грешки при пренасянето на бланката и много ме е яд, не ми се говори.." Аз си отдъхнах, но й казах, че това трябва да го изчисти, защото на изпита никой няма да сверява в черновата какво е. Отделно е трябвало да попълни липсващи думи в "На прощаване" и познайте кой още не го е научил наизуст, а меля за това от 2 месеца сигурно.

# 158
  • Мнения: 569
И при нас е същата работа. Няма да се промени, докато не махнат хартиените.
Мечтай си Simple Smile Ние сме с електронен дневник и за всеки случай държат един на хартия Simple Smile
Всички нанасят освен г-жата по БЕЛ Simple Smile Голям стрес й било да го попълва Simple Smile

# 159
  • Мнения: 1 951
При нас няма хартиен бележник и дневник.
Аз, обаче, се чудя възможно ли е да няма нито една оценка по физика от началото на годината? Зеро. Другите от класа имат по една, от входното, а при Митко така и учителя не му намери работата, не му даде да прави отново и си остана без оценка. И реално е без оценки до момента.

# 160
  • София
  • Мнения: 1 531
Dodiela, кеф ми стана като прочетох колко е съвестна щерка ти.

Zazu, и аз разбрах от форума за домашното през ваканцията от Михайлова. Можеше да го направи тогава, а не тази седмица, когато имат контролни по разказвателните.

Класното по БЕЛ предстои и е важно,защото е между 5 и 6 засега.

# 161
  • Мнения: 3 049
Този форум е ужасен. Децата блажено забравили за домашното, а тук всичко развалихте. Grinning Joy

# 162
  • София
  • Мнения: 9 111
Е, те няма къде да избягат от домашните.
Викам - госпожата какво каза като и каза, че нямаш домашно?
Отговорът: " Ще те утрепя. Защо не го написа?" 😂

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 17:40 от zazu1

# 163
  • Мнения: 3 491
В школата на сина ми има правило, че при няколко неписани домашни, школата отказва обучение на детето:grinning:

# 164
  • София
  • Мнения: 6 363
Скоро,след РС, се скарах с дъщерята.Учителката по МАТ обяснявала на дълго и широко как не се справя с класа и нямала време да преподава.Ами като няма време и не се справя няма място и в у-ще.Питам аз как реагирахте вие,родителите, и щерката .....ами всички мълчат.Бясна бях - как пък не се намери един да изкаже мнение,как всички мълчаха ,защото децата им били "зле",защото щели да им пишат ниски оценки,а ще кандидатстват.

при нас не мълчахме. и знаеш ли какво стана - учителката, от която имаше масови оплаквания (тя даже не дойде на РС да ги чуе лично), на следващия ден вече знаеше точно кой родител на кое дете се е оплаквал и започна психически тормоз срещу децата в час, с ясни коментари защо го прави.

Общи условия

Активация на акаунт