СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 8

  • 29 564
  • 772
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 609
Подписах я. Изключително точна и обоснована е аргументацията по исканията. Дано обърнат внимание...ама надали

# 496
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Относно петицията, напълно съм съгласна с текста, даже копирах в частта за коментар следното, пък дано ни обърнат внимание:

"Предложените два варианта за промяна на изпитния формат по математика ще осигурят на учениците достатъчно време за обмисляне, решаване и проверка на задачите, което ще им даде възможност да покажат в максимална степен знанията си."

# 497
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Моето е точно от наказаните,за да е без телефон-в 4 кл за 6 месеца счупи един тел 1 му счупиха,1 загуби и 1 му откраднаха..последното ми дойде в повечеи и му казах,че ще му купя телефон какъвто си избере,ако стане по-отговорен към вещите си...ми още не е станал-последния месец е загубил суитчър,шапка,ръкавици и безброй линии и моливи и прочие-за тях даже и не разбирам,защэто отдавна съм отказала да финансирам това перо и си ги купува от джобните. В 4 кл му бях връчила  моя стара нокиа,но  я носи само когато е на екскурзия. Моето е от устатите-на една екскурзия дете му се беше подиграло за тел,а той му беше казал,че майка му и баща му изкарват предостатъчно пари да му купят нов,ама неговите колкото и да изкарват , акъл и възпитание няма как да му купят- та така,аз направо бях шокирана като ми развазваше,защото и аз не бих се сетила да отговоря така. Телевизия също не гледа-няма в детската, телевизор -като се сети си тегли филмчета от интернет и си гледа на лаптопа,но не се сеща често...Обаче да не го ожалите сега-има си комп,на който ако зависи от мен няма да прекарва и една трета от времето,но те играе си игрички с др безсъвестни и безотговорни към впемето си  в мрежа и  поне успокоението ми е,че  си упражнява английския език.
В интерес на истината аз свикнах по-трудно от него да нямам връзка,но той и като имаше тел рядко ме отразяваше да  отговори...

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 01:03 от svetlaem

# 498
  • Мнения: 3 491
И аз я подписах, защото детето каза, че предпочита да няма разделяне на модули. Аз обаче не съм много убедена, че една промяна няма малко да ги обърка, а и леко ме е страх да не почне да се размотава на по- лесните задачи и да не му остане достатъчно време да мисли по трудните. Но все пак се съобразих с неговото мнение.

# 499
  • София
  • Мнения: 7 190
И аз подписах.
Много голяма част от децата не са състезатели и не може да се очаква като машинки да цъкат задача за 3 минути.

# 500
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Подписах и аз..даже съм "за" и да няма модули...

# 501
  • София
  • Мнения: 2 848
И аз я подписах, ще видим, дано има резултат.

# 502
  • Мнения: 8 228
И аз подписах.
Моят син днес беше на ПИ и резултатът е, че има  5 сбъркани или нерешени задачи от първи модул, а от втори модул е решил почти всичко, според черновата, и излезе 30 минути по-рано.
И аз не разбирам кому е нужно това бързане да решиш 20 разнообразни задачи за 60 минути. Няма време да помислиш, да провериш. Трябва да се действа много бързо, а това неминуемо води до грешки.
Чудя се как от МОН още не са се усетили, че ако няма разделение по модули, ще има по-високи резултати и съответно ще могат да си пишат точки за повишена успеваемост и прочие. Всички всъщност ще са доволни.

# 503
  • Мнения: 24 467
Също подписах. Текстът е добре изготвен. Изцяло поддържам идеята.

# 504
  • Варна
  • Мнения: 78
И аз се подписах, дано има положителен резултат.

# 505
  • Мнения: 6 925
Първо да си кажа, че категорично съм ЗА една обща част на нво математика. Но да си кажа притеснението, което дано да е неоснователно. МОН са си взели решение, не вярвам да го променят, дано, но не вярвам. Страх ме е само да не вземат да се доказват как не сме прави и как децата ще се справят и да дадат ултралесно нво и да стане едно стълпотворение във високия регистър. И да се отсяваме с училищни оценки, което ще е много нечестно.

# 506
  • София
  • Мнения: 6 360
Колкото повече мисля, толкова повече стигам до извода, че да опитваш да ползваш един и същи изпит за национално оценяване и за класиране в разнопосочни училища с лимитиран ресурс е нещо като вълкът да е сит и агнето да е цяло.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 107
Да, и аз мисля, че е късно за тази година да го променят. Другата могат да го направят, че те всички вече преполовиха подготовката си по сегашния вариант на разделение.

# 508
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз също подписах, както и близките ми. Честно казано, не вярвам, че МОН ще промени нещо, поне не и тази година.  Благодаря на организаторите все пак, трябва да се опитва, все някога ще има резултат Simple Smile

# 509
  • Мнения: 11 662
Аз се чудя защо никой не пише, пък аз съм изпуснала темата 😂
Вкъщи даже не се споменават матурите, такова спокойствие ни е налегнало, че се чудя дали е за добро Whistling

Беше се записала за олимпиадата по математика, но не можа да се яви. Въпреки всичко в протокола има нанесени 2 точки.
Представям си, ако все пак беше отишла - щеше да ги разбие сигурно 😂😂😂
(направо не смея да си помисля за организацията, щом допускат такъв гаф)
Иначе се е класирала на областното по физика.

Колкото до подписката. За тази година каквото и да е, все е късно. Отделно, докато форматът е един за всички училища, без значение от тяхната насоченост, все ще е проблем. Дали времето, трудността или пък някакъв друг критерий, все нещо трябва да има, за да отсее децата.
В момента според мен водещият критерий е късмета. Което е повече от ужасно за вас софианките.
Ние в провинцията един път да сме по-добре 😊

Общи условия

Активация на акаунт