Печка - керамична или комбинирана ток и газ!?!

  • 5 980
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 190
Нашата е комбинирана, като ми свърши газта имам на ток и обратното, но основно ползвам газта, мнооого рядко керамиката.

Така че съм за комбинираната Peace

# 16
  • Мнения: 2 495
Комбинирана-на ток и газ Peace

# 17
  • Мнения: 201
Виждам че доста от Вас са за комбинираните, а не ви ли е страх от газта - белята става веднъж в живота, достатъчно ли са защитени тези печки?

# 18
  • София
  • Мнения: 974
Виждам че доста от Вас са за комбинираните, а не ви ли е страх от газта - белята става веднъж в живота, достатъчно ли са защитени тези печки?

Аз също имам комбинирана ток+газ Gorenje с вентилатор....много съм доволна  Simple Smile
Защити срещу изтичането на газ винаги е имало....сега са може би по-сериозни от тези, които са слагали на времето. При моята печка, за да използваш газта трябва едновременно да натиснеш и тогава да завъртиш ключа (това по повод, ако питаш за защита при малки деца). Правила съм си и експеримент ...загасих котлона без да използвам ключа...демек беше си завъртян на max ....газ не изтичаше.
Освен това съм се подсигурила да прибера бутилката в шкаф недостъпен за малката, както и да изключвам вентила след като съм приключила с готвенето. Правя и профилактиката на маркуча и вентила през някакъв период.

Но все пак ,ако имате някакви съмнения по отношение на безопасността или до сега не сте ползвали газ...по-добрият вариант е керамиката.
Аз откакто се помня само на газ готвя и ми е по-лесно Hug

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами и аз имах страх от газа, но бързо привикнах да готвя. А ако се колебаеш между комбинирана и керамична има едни малки печки на Дипломат с един газов и един керамичен плот и готово, дилемата ти е решена.

# 20
  • Мнения: 867
   Аз имам керамичен плот и печка отделно. И двете са на "Gorejie".Просто са невероятни. Никога не съм предполагала че може толкова бързо да се готви на плота.-Еднакво бързо колкото и на газ. Много са икономични-още първия месец сметката на тока го доказа.Печката избирайте задължително да е с вентилатор, както и нагревателя да има самостоятелни функции-само отдолу и само отгоре и комбинирано.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз също бих предпочела керамиката.
А някой има ли информация за индукционните котлони? Почнаха ли да ги внасят или засега още ги няма newsm78

# 22
  • Мнения: 949
Аз определено съм за комбинираната: лесно, бързо и удобно е!

# 23
  • в баира
  • Мнения: 861
Не четох мненията до тук, но ще споделя, че миналата година, когато трябваше да купуваме котлони за вграждане, ни убедиха, че стъклокерамичните много по-бързо нагряват дори от газта. За 6 секунди котлона се нагрява до max. Тогава няма смисъл от газ. А има значение и какъв клас котлони купуваш. Ние избрахме най-икономичния - Клас А.

# 24
  • Мнения: 1 190
Виждам че доста от Вас са за комбинираните, а не ви ли е страх от газта - белята става веднъж в живота, достатъчно ли са защитени тези печки?

... При моята печка, за да използваш газта трябва едновременно да натиснеш и тогава да завъртиш ключа (това по повод, ако питаш за защита при малки деца). Правила съм си и експеримент ...загасих котлона без да използвам ключа...демек беше си завъртян на max ....газ не изтичаше.
Освен това съм се подсигурила да прибера бутилката в шкаф недостъпен за малката, както и да изключвам вентила след като съм приключила с готвенето. Правя и профилактиката на маркуча и вентила през някакъв период.
...

Абсолютно! И аз Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 546
аз съм за комбинирана. есента си купихме на Gorenje K 772 W. Клас А. 2 газови и 2 електрически котлона. Единия е бързонагряващ. Взех си модела с 8 функции на фурната, но честно казано не ги ползвам всички. Можех да мина и с по-прости я  Laughing
 Много съм доволна и гласувам с 2 ръце за такава печка.  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 818
Благодаря Ви още веднъж. И аз май повече клонях към комбинираната, но сега вече съм сигурна - такава ще е. Аз лично си бях харесала една Gorenje с вентилатор, с две тави и терморегулатор, в Технополиса струваше около 520 лв.

Ние сме с точно такава от 3 месеца. Перфектна е  Peace

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Моята е KORTING комбинирана ток плюс газ,фурна с вентилатор,клас А.Две години я ползвам -чудесна е.

# 28
  • Мнения: 134
аз съм за комбинирана. есента си купихме на Gorenje K 772 W. Клас А. 2 газови и 2 електрически котлона. Единия е бързонагряващ. Взех си модела с 8 функции на фурната, но честно казано не ги ползвам всички. Можех да мина и с по-прости я  Laughing
 Много съм доволна и гласувам с 2 ръце за такава печка.  Grinning

Нашата е абсолютно същата, имаме я от 2 месеца, но още не съм използвала газовите котлони само фурната. С каква газова бутилка сте?Колко голяма?

Общи условия

Активация на акаунт