Канадски мами - /бъдещи и настоящи/ - 6

  • 13 190
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Каролина, вкл. се да ти кажа, 4е нищо от списъка не ми потрябва в болницата. Моят списък се състоеше от следните неща:
Нощница
Макси превръзки
Памперси
Вазелин (за бебето)
и др.ли4ни и хигиенни принадлежности.

Нощницата я облякох само защото я купих специално за там. Много моми4ета бяха с дрехи или болни4ни халати. Страхувах се да не си оцапам безвъзвратно дрехите (мислех си, 4е лохиите текат като из ведро  Crazy ), но в болницата дават едни специални... не знам как да го нарека (превръзки)... нищо не пропускат.

Превръзки, памперси и вазелин зареждат в шкаф4ето на всяка родилка. До моите не опрях. 4удя се защо изобщо дават този списък newsm78

Сигурна съм, 4е с празни ръце няма да тръгнеш, но не се притеснявай - обикновено в близост до болницата има аптеки. А и сестрите дават вси4ко, което си потърсиш. Аз нямах крем за зърната и веднага ми донесоха тестер докато мъжът ми купи на сутринта.

# 16
  • Мнения: 449
Гери, мерси за споделеното инфо. Аз съм малко объркана, защото преди няколко дни като попълвах документите за болницата накрая имаше един списък с неща като: малки и големи превръзки, памперси, мокри кърпички, шапка за бебето, пласмасова чаша за пиене  Shocked, молив и mesh underwear (какво ли е това бельо на дупки или аз правилно него превеждам?  #Crazy), за които пише че болницата ще ме чарджва $20. Това са може би тия неща, които пишеш че са ти дали в болницата.
Аз си мисля обаче, че трябва да има и някакъв друг списък с лични принадлежности, кар-сит, дрехи за бебето ... и т.н. #Crazy

Калида, обиколката на болницата е на 13 август.

Снежи, дали не е вече на канадска земя?  newsm78 До колкото си спомням полета и беше на 25.07.

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 02:27 от Каролина

# 17
  • Мнения: 636
Хм, вси4ко гореизброено дадоха, само 4е не са ме таксували  newsm78 Писанка ми споменаваше нещо за таксуване в нейната болница.
Облеклото за бебето, карсит и химикалка - от теб. Ще попълваш разни неща. Бебето го облякох в дрехи 4ак на изписването. Дотогава го омотавах в болни4ни пелени. Така се 4увстваше най-добре - увито като пашкул4е (но не стегнато). Вси4ки бебета бяха така.
Ха, ха, тези гащи са едни мрежести, еднократни, разтягат се за всеки размер  Joy Обуха ми ги след раждането. Аз реших, 4е е нещо свързано с прегледите и на другия ден си потърсих други  Embarassed А те ми отговориха, 4е само едни ми се полагат  Mr. Green Умрях от срам  ooooh! Аз си имах мои, де.
Освен това ми слагаха едни превръзки, пълни с лед (за шевовете), та аз мислех, 4е затова трябват мрежести гащи  ooooh!

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 07:39 от Gery R.

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте  Laughing

Gery R. за съжаление не ходя на работо и точно за това ми е вече зле Ходих само 3 дни преди 2 седмици тогава поразнообразих малко
Kalida Вече от 3 месеца сме тук и още не зная кога ще ми викнат за езика просто ужасно се дразня вече Сега започнах английски да търся че искам да ходя на TOEFL а за КОФИ-то вече почти не храня надежди да е в близките 2 месеца Tired
Кроко1 и Gery R честити 2 месеца на съкровищата ви Grinning

От градината още чакам да ми попълнят документа за прекратяване на взаимоотношениято ни Трябва да го занеса в новата градина а от старата се мотот и ми разправят да съм си помислела Абе какво да мисля те вчера ми го върнаха наакан Аз тек го свиквам да ходи в тоалетната а те там ми развалят режима #Cussing out

Дидка вие как сте Да знаеш как ми се е доходило до Б-я и на мен Blush . Не съм сигурна но ми се стори че видях твоя Вики на Кот де Неж вчера с една жена и още 2-3 дечица Може и да греша защото аз само на снимки съм го виждала  Grinning

Поздрави и приятни сънища

# 19
  • Мнения: 1 199

Щастливче, дано всеки ден и всяка седмица са Ти все така приятни и усмихнати, като тази.



Благодаря ти много Калидка, да ти се връща двойно Hug Понеже ме беше питала в предишната тема, децата ми се казват Ели и Любчо. А за това че се чувствам добре - ами наистина е така, но всъщност не винаги съм била така. Не знам, някак си с времето се научих да ценя това което имам. Преди си мислех че се разбира от само себе си като го имах, и се сещах колко ми е било хубаво само  при отрицателна промяна... Сега... не знам, някак си се промених и мисля че само съм спечелила от това. Иначе човекът е такова същество, че е способен и най-малката дреболия да я изживява като пълна трагедия (и аз съм го правила това Embarassed), както и в най-малката дреболия да намери на какво да се зарадва Grinning
Желая ви приятна вечер, момичета, и хубави сънища!

# 20
  • Мнения: 2 093
Здравейте мами, писах, писах и не знам какво стана, но натиснах някакв бутон и екрана се затвори и сега почвам пак Close. Днес беше много топло и с Криси бяхме на разходка рано. Като хитри хора си опанахме одялото за пикник под едно дарво с широка сянка и ни беше добре и прохладно. Като говорим за разходки, каде ходите с малките човечета през седмицата?
Kalida Ех, че добре го каза. Ти си толкова мил човек и каращ всеки да се усмихне. Голяма разлика е да даедеш готово пюре, имам предвид много по лесно, няма миене, баркане, т.н, но на мен ми е приятно да го правя ( без миенето на садовете). А вие как сте в далечна Алберта, как се разхлаждате от жегите.
Gery RМисля, че са правили тест на твоито бебче, взима се крав от петата. До миналата година проверяваха за 4 дефекта само, аз си спомням като сестрата взе крав от крака на Криси в болницата. Те тук не ти казват, ако няма проблем, така че щом ти не знаеш, трябва да е добар знак. А за регистрацията, аз си спомням че чаках много над 2 месеца, но родилния сартификат го получих за 3 дни. Аз подадох по интернет и те ти гарантират 5 дни.
Каролина За тестовете провери този сайт, там ще има подробна инфо
www.health.gov.om.ca/newbornscreening
А за болницата, ще ти трябват неща, защото те не ти дават много работи. Особено ако имаш с-сектион, ще бадеш поне 3 дни. Разбира се в района има магазини и аптеки, така че не е толкова фатално ако забравиш нещо.
Макси падс( дават ти само 2-3), дайпери, шапка за бебто, ще ти дадат като роди, но ти може да искаш и твои да имаш., Дрехи за бебето ( мисля че вазелин и йод ми дадоха от болницата),, Пижама,Халат, чехли/джапанки, козметични принадлежности ( четка, паста..........), малко радио/музика ( ако много се чака), топки за тенис ( сапруга да ти разтрива гарба като раждаш)
чудя се какво друго, но не се сещам. Ако ми дойде нещо на ум ще добавя.Аз имах една книжка, от болницата, но не знам каде е, там имаше списак. Ти кажи какво пакетираш. Междодругото, защо си в тази болница, не е ли много далече от кадето живееш.

# 21
  • Мнения: 398
Момичета,
няма как да пиша - имаме троянски кон. Голяма борба тези дни да го изчистим Close

Бебка има зъбче, но е малко нервничка заради това, предполагам. Все ми виси по ръцете, иска все да е в мен. Накой път не мога дори и яденето да й сложа. Като я оставя на земята - се дере здраво. Sad И по принцип е взела много да се сърди като я оставям в количката или високото столче - чак се изправя от гняв. Дали е нормално това за тая възраст и какво мога да правя - да я оставя ли да плаче или да й угодя Thinking

Йони и Калида, благодаря за съвета за хляба! Сега ви оставям, лека вечер.

# 22
  • Мнения: 636
Gery RМисля, че са правили тест на твоито бебче, взима се крав от петата. До миналата година проверяваха за 4 дефекта само, аз си спомням като сестрата взе крав от крака на Криси в болницата. Те тук не ти казват, ако няма проблем, така че щом ти не знаеш, трябва да е добар знак. А за регистрацията, аз си спомням че чаках много над 2 месеца, но родилния сартификат го получих за 3 дни. Аз подадох по интернет и те ти гарантират 5 дни.

А, да. Правиха такъв тест. Запълниха 4 кръг4ета с кръв от пети4ката - предполагам за 4 дефекта, като при теб  newsm78
На мен ми беше много жал за беб4ето, но сестрата ми каза да си пъхна малкия пръст в усти4ката - тя бясно засука и не плака. От тогава знам - моето пиле се успокоява като су4е. Затова е ве4но с бибка  Embarassed

Ох, колко ли още ще 4акам за регистрацията  #2gunfire Нова екскурзия се о4ертава през септември. Дано успеем до тогава с документацията. Не ми се иска да я изпуснем  Cry

# 23
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Вчера голям ужас с моя компютър. Уж съм онлайн във форума, а не мога да пиша. Защо? newsm78
Момичета благодаря за пожеланията за моята бебка.  bowuu bowuu
Гери, целуни Ивонка от нас с Мая. Вчера изобщо се бях нещо отнесла и съвсем забравих да й честитя *юбилея*. За ваксината - във вторник доктора се беше засилил да я слага, но Мая имаше температура и той я отложи за другата седмица. И на нас по същия начин ни взеха кръв от петичката в болницата, но никой не се е обаждал за да ни каже резултат. Според мъжът ми това било добре, защото, ако имало нещо веднага щели да се обадят. Дано е прав. А ние си подадохме документи за регистрация на Мая, но също нямаме нищо с изключение на здравната карта.
Мама на Криси, а в тази статия пишеше ли, ако някой вече е платил за регистрацията  ще му върнат парите?
Каролина, според това, което съм чувала - във всяка болница е различно. В моята стая имаше едно момиче, което беше раждало и преди и каза, че не си е носила нищо, защото при предишните й раждания са й давали всичко от болницата безплатно. Тя си купуваше някакви хипер големи превръзки от аптеката на болницата - 8 бройки за 20 долара.  #Crazy При мен в пакета с документи имаше списък за нещата, които ти трябват. Аз бих те посъветвала да си вземеш повече големи превръзки, пък и да не ги ползваш там - ще ги ползваш вкъщи. Момичетата са ти изброили разни неща, аз бих добавила - вазелин за устни (страшно много изсъхват преди и по време на раждането) и вазелин за зърна - аз ползвам Лансинох (мисля, че и Писанка преди беше писала за него).
Силви, аз не съм била на такъв пикник досега, но ми казаха, че се правело по случай Илинден - опъвали се маси, имало барбекю ...... е, за всичко се плаща - по 8 долара на човек или нещо такова.
Ния, да ти кажа и аз преди няколко дни се обаждах да си запазя час за гинеколог и той е  през септември.  Crossing ArmsАз дотогава ще забравя. Blush
Калида, ние и тримата имахме температура - установихме, ме е заради климатика. Sick Сега го регулирахме. Аз и Мая пихме Тайленол и вее нещата са ОК. Grinning

Наде, Гаргамелчо, Писанка, - къде изчезнахте?

Момичета, в този сайт четох в една статия да се дава плодов сок на двумесечно бебе. На мен това ми звучи малко  #Crazy. Вие какво мислите по въпроса? А какво става с нашите срещи? Защо никой не казва нищо по въпроса? newsm78

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:12 от croco1

# 24
  • Мнения: 919
Гери и Кроко, честити 2 месеца на малките ви сладурки.
За регистрацията при нас бяха объркали нещо и получихме документа чак когато буба беше на 5 месеца.. дано при вас да стане по-бързо

Кроко, просто нямам думи за твойте познати с тези коментари Sick

Каролина, не се тревожи за редките прегледи, разбирам защо се чувстваш така и аз бях като теб а и като гледаш в отчетните Rolling Eyes но истината е че ако доктора има и най-малко съмнение че нещо не е наред ще го провери. И като им казват колко тежат бебетата та поне да познаваха.. те в бг са малко като врачки тези докторици 'всичко разбиращи' и само стресират майките с измервания и изчисление мен ако питаш Joy
за списъка, на мен ми дадоха на посещението в болницата една книжка със списък една страница  #Crazy аз отидох с един огромен сак, които дори не отворих Confused най-важното нещо според мен е вазелин за устни (защото се напукват ужасно от всичкото това дишане през устата) и пролан кремче за гърдите. освен това ще ти трябват бельо и превръзки, тоалетно принадлежности.. ми това е

Poupon, честито ви зъбче Grinning
Аз не мога да издържа и две минути да реве госпожицата, дори когато знам че е просто от яд (като иска да стоя при нея, а тя да си играе) така че и угаждам, не ми тежи кой знае колко много, а ако трябва да свърша нещо просто я слагам в кенгуруто и така си мия чинийте докато не и омръзне и сама не поиска да я оставя да си играе.. единствения проблем с това е че тежи вече 8 кила Confused

rradost, стискам палци скоро да ти се обадят за френския, не се отчайвай, защо не започнеш безплатните курсове по френски които са 2-3 пъти седмично.. доста бавно вървят но поне ще си сред хора, а и до колкото си спомням предлагат безплатна детска градина докато си на курс.. това беше отдавна де, трябва да провериш дали още е така

не си спомням кой пита за филми на ужасите, но тука мъжа ми ме ръчка да ви препоръчам един такъв "Grudge", само да ви предупредя че явно е доста неприятен защото него май още го държи, макар и да не си признава Wink Laughing

Ние бяхме болни последните няколко дни с температура, даже ходихме на доктор но докторката едва ли не ми се скара че трябва да се науча да се науча да се справям с такива състояния сама.. буба имаше почти постоянно т за 2 дни когато я заведох, при това 38.5, което според мен никак не е малко #Cussing out но в интерес на истината не и личеше много много че е болна, занимаваше си се с нейните си бебешки работи както обикновено, хилеше ми се и си беше игрива и щастлива както обикновено, само дето спеше и мрънкаше повечко.. в крайна сметка се оправи без лекарства и съм доволна Mr. Green

от няколко дни гледаме един нов сериал, който май никак не е нов вече де.. 4400 се казва, голяма зарибявка, стояхме до 2 часа вчера да изгледаме 2ри сезон Crazy днес гледам че и 3ти вече върви и е до половината и си мисля че и таз нощ няма да се спи Joy

Кроко, никакъв сок на 2 месечно бебе Naughty моята лекарка каза ако давам сок да го дам след като съм въвела вече всички храни, но по-добре да не съм давала защото няма нищо полезно в него или да го бъркам с оризовата каша (след като съм вевела вече всичко) но на мен ми звучи доста гадно оризова каша със сок Sick

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 17:42 от Гаргамелчо

# 25
  • Мнения: 7 430

Кроко, никакъв сок на 2 месечно бебе Naughty моята лекарка каза ако давам сок да го дам след като съм въвела вече всички храни, но по-добре да не съм давала защото няма нищо полезно в него

Много добре ти е написала  Peace
Няма смисъл (поне за мен) от тези сокчета Naughty

...за кръвните резултати знам, че се обаждат само ако резултатите не са хубави - радвай се, че не са звънили Wink

Руронче, аз бях дала на ВикО хлебче - коричка, но се задави и прекратих.Внимавай много Peace

Лолитке, готова ли си за МечОто Hug

...моята Чочка се изгуби Cry

# 26
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Канадски Момичета!

Дивианка, благодаря за промяната. Направо си невероятна, как намираш време и сили да следиш всичко което става навсякъде и да подаваш рамо когато трябва. Това е за Теб.bouquet А Велинка и Татито не ревнуват ли от тази всепоглъщаша работа на Мама? newsm78

...някак си с времето се научих да ценя това което имам... както и в най-малката дреболия да намери на какво да се зарадва ...
Щастливче, едва ли някой по- добре би написал "метода да преоткриеш себе си и да се научиш да бъдеш щастлив с малкото което имаш" от Теб. Целувки за Любо и Елито! Heart Eyes

Радостче, а Ти защо всъщност искаш да сменяш сегашната градинка на Ален, заради възпитателката ли, или защото на новата имат повече активис? Hug

...с Криси бяхме на разходка рано. Като хитри хора си опанахме одялото за пикник под едно дарво с широка сянка и ни беше добре и прохладно. ..
Крисимам, ето къде се губите с Криската през деня. Приятно Ви изкарване и днес. А даде ли котидж чийз с плодче на бебчо? Аз давах само чист котидж чийз, нещо немога да приема смесването на сладко и солено все още. Ако е плод е в чистият му вариант, ако е сиренце- чист cottage cheese, да е! Peace

Пупонка, честито Ви зъбче. Дано скоро се преборите окончателно с Троянският кон, много е коварно, наистина. А за угаждането, и аз като Гаргамелчо, не бих я оставила да се дере за дълго. Наистина има моменти, когато си плаче от гняв или от отегчение, тогава малко я оставям да пореве, но при другият плач, никога, предпочитам да я гушна. А дечицата винаги откликват на любовта с любов. Напрадвате ли с търсенето на апартамента, видяхте ли се пак с приятелчето? Hug

Гери, успех с регистрацията и дано да се осъществи мечтаната екскурзия да Флорида! Hug

Кроко1, а Ти мина ли регулярния гинекол. преглед на 6 седмици, та следващият е чак септември? А за плодовият сок, Дана още не е опитвала друга течност освен кърма и вода. Целувки за Сладката Мая! Heart Eyes

Гаргамелчо, вече нали всичко е наред с Викторийка? Нямате температура, нали? Вирусче ли някакво сте имали, какво Ти каза лекарката, освен че Ти се скарала да се оправяш сама/ а каква е нейната роля като лекар, се чудя newsm78, но както и да е!/? Hug

Дидолинке, как сте днес с двамата юнака? Заведе ли баткото на градинка, започна ли да му харесва там? А малкият Ти човек как е днес, по спокоен ли е? Hug

Лолитке, лек и безпроблемен полет желая на твоето Мъжко Геройче- Ерик! Hug

Йони, ка сте днес с малката Ти Звездичка, адаптира ли се в новата градинка? Hug

Лек и приятен ден Ви желая!

# 27
  • Мнения: 2 959
Дидка, а Ти сега всъщност не му ли даваш на Викито хляб? Аз на Дана и давам вечерно време, по 1препечена кора от пълнозърнест, която тя доста осмуква и част от нея изяжда, а другата е по пода. Peace

Каролинка, лек и хубав бременен ден Ти желая! Хапваш ли пак диничка? Hug

# 28
  • Мнения: 398
Кроко, това за соковете е по руската педиатрична система, която все още се препоръчва от някои педиатри в България. И на мене тука ми казаха, да не давам на малката сокр чак сега на скоро й дадох да опита. Но най-добре кърма и вода, за да не се и запича. Като почнат твърдите храни е добре да се дава и вода.

Калида, намерихме апартамент, подписахме байла още миналата събота. Цената е добра, в 3-етажен блок и най-важното е тихо. сега съм вече по-спокойна. Мъгът ми ще мести багажа на 1 септември, докато съм в БГ, но няма друг начин, не мога да помогна Sad Вие с Дана как сте и ходите ли по разходки редовно.

Поздрави и приятен ден на всички

# 29
  • Мнения: 7 430
Дидка, а Ти сега всъщност не му ли даваш на Викито хляб? Аз на Дана и давам вечерно време, по 1препечена кора от пълнозърнест, която тя доста осмуква и част от нея изяжда, а другата е по пода. Peace

Давам аз Wink но слагам в манджичките и супичките на обяд и вечеря, които давам Wink както понякога и само хлебче - много му харесва Peace

Мишо от няклко дни няма колики и не смея да се похваля - дано се задържи така милото ми Praynig Praynig Praynig

Целувки на Даничка Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт