Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 236
  • 800
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 330
Seeflower - сигурна ли си, че ФДТ е първопричината за изсушаването и лишеите? Не студа, не зимата, не парното, не хормонални промени, не сменена грижа за кожата отдолу под фдт?

А какви кремове и праймъри слагаш под 24-matte infallible?
Ами така си мисля🤔.Като крем ползвам това
Съответно и околоочния от серията, а нощен на Нивея, забравих кой точно, но е много мазен.Не слагам друго освен крем сутринта, но нямах лишеите преди😔.А, след като сложа фон дьо тена буквално чувствам как ми се опва кожата.

# 301
  • Мнения: 4 415
Аз съм писала за него, че според мен е много сух. Даже и трудно го нанасях.  Пробвах Тру мач (пак Лореал), по-добре е, по-лек, но мисля, че и с по-ниска покривност. Към момента г/д става Хелти микс на Буржоа. Може би е това, което наричате ''сатенен'' финиш.

# 302
  • Бостън
  • Мнения: 13 520
Попитах, защото при мен след 40 със смяната на сезоните сериозно почна да се променя кожата, но аз лично не мисля, че всяка година ставам суха благодарение на сух ФДТ или друг продукт. Ако съм ползвала сериозно покривен и матиращ продукт през лятото/ранна есен минавам задължително на овлажняващи през късна есен/зима/ранна пролет. И почвам да ползвам такова количество серуми и тонери и овлажняващи продукти, кото и през ум не би ми минало да ползвам през лятото.

Та разбира се, ако е сух си вземете друг, в темата много момичета споделят и за дрогерийни и за по-висок клас продукти, подходящи за нормална към суха кожа. Или го смесете с олио за лице или овлажнаващ праймър.

Исках на още някой да отговоря...
Скрит текст:
И понеже заговорихме за мат вс. сатен вс. озаряващ ФДТ поствам едно видео . Днес ми попадна - според мен много добре илюстрира как текстурата на кожата се подчертава от лъскави и рефлективни ФДТ и не се подчертава от матови такива. И защо Т-зона с разширени пори трябва да се матира.



А, и тук Андреа казва, че ФДТ с пълно покритие не изглеждат добре върху акне, текстура и разширени пори!


Аз това не го разбрах, първото и второто според мен си противоречат Rolling Eyes  
Принципно матовите ФДТ са с по-силно покритие от сатенени, озаряващи, хидратиращи и прочие.
Според мен не си противоречат и не съм съгласна, че матовите задължително са с по-високо покритие. Има всякакви продукти със всякакви покрития и финиши. Принципно често в матиращите има повече пудри за да има нещо което да попие отделящата се мазнина.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 06:56 от Agent Provocateur

# 303
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Какво олио да си взема за смесване с фдт?? Маслата от жожоба, авокадо, шипково стават ли?? Или трябва нещо по-различно? Извинявам се за глупавия въпрос, ама никога не съм смесвала, а много искам да пробвам

# 304
  • Бостън
  • Мнения: 13 520
Ани, аз винаги съм имала подръка някакво за лице от типа Nuxe oil - страшно обичам миризмата му, но не виждам защо да не стане с жожобата.... чакай да пусна едно търсене. Ето идеи, става и с жожоба:
https://www.bustle.com/articles/170309-the-11-best-beauty-oils-t … x-with-foundation

   

В момента ползвам това и доизразходвам Nuxe на косата си, че излиза от срок на годност.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 23:07 от Agent Provocateur

# 305
  • Мнения: 2 588
Аз много харесах матиращия Infallible, но го носих с хубав плътен крем и не ми е правил лишеи.
За съжаление и аз споделям лошия опит на Ния с Fresh wear. Мнението ми съвпада абсолютно с нейното. Хубав, издръжлив, но ми направи подкожни пъпки.

# 306
  • Мнения: X
Хелия, не е честно- а е такова дрогерийно бижу!
Serendipity номерът с пудрата под ФДТна става с повечето фино смляни, насипни- с Лора нямаш проблем, пробвай. Виж Уейн Гос, за когото беше писала, че харесваш по-назад (дали не бъркам...), има видео за тази техника.

# 307
  • * Under the stars *
  • Мнения: 408
Благодаря Agent Provocateur и NiaV . Явно ще трябва да се пробва , че в друга тема няколко момичета ми казаха , че на тях доста им изсушавал и не са доволни . Ще го мисля на място като отида какво да купя .

# 308
  • Мнения: 2 777
Seeflower - сигурна ли си, че ФДТ е първопричината за изсушаването и лишеите? Не студа, не зимата, не парното, не хормонални промени, не сменена грижа за кожата отдолу под фдт?

А какви кремове и праймъри слагаш под 24-matte infallible?
Ами така си мисля🤔.
Януари - март е най-мъчителния период за по-сухата кожа. Не съм си сменяла ФДТ от няколко месеца, но страдам от същите симптоми въпреки, че всичко ми е хидратиращо, подхранвашо, озаряващо,... Извадих "най-тежката" козметика, плескам здраво и чакам пролетта Grinning

# 309
  • Мнения: 44
Искам да похваля MAC Face and Body, чудесна хидратация през времето, в което го нося и страхотен финиш. Нямам нужда от строуб крема, който обожавам
и винаги слагах под фдт, за да не изглежда сухо и на люспи. Ако ми потрябва малко повече  покритие смесвам. Невероятен е просто и стои толкова естествено, нито се набива в порите, нито изглежда зле в сухите участъци.

# 310
  • Мнения: X
Факт- а смесен с любимия ми Ланком Ултра, запечатан с by Terry е жесток. Но нещо кожата ми не харесва съставките на F&B напоследък, така че ще пробвам и Ланком с олио тези дни.

# 311
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Агент, много благодаря, точно същото на Нюкс имам, ще пробвам, че нещо напоследък ДУ ми идва много сух, а много го харесвам завечерно излизане, че ми издържа без да мръдне.
Някой има ли отзиви за новия ФДТ на Есте Лаудер

# 312
  • Мнения: 31 212
Да, аз го пробвам от три дни. Харесва ми. Лъсвам чак към края на деня, но нося винаги пудра отгоре. Не се напуква, свлича и стои чудесно.Кожата ми е като полирана, озарена и свежа. Много е скъп, обаче си е грижа за кожата.

# 313
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Този фдт изглежда жестоко.

# 314
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 490
Да, аз го пробвам от три дни. Харесва ми. Лъсвам чак към края на деня, но нося винаги пудра отгоре. Не се напуква, свлича и стои чудесно.Кожата ми е като полирана, озарена и свежа. Много е скъп, обаче си е грижа за кожата.
Каква му е цената, Денси??

Общи условия

Активация на акаунт