Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 53 639
  • 800
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 550
И пак за девойките с мазна кожа или мазна Т зона!
Скрит текст:

Виж, Андреа по-може да я послушам за съвет. Мацката е гримьорка и си разбира от работата. Много я харесвам, да.
Благодаря за видео препоръката, точно това не бях го гледала. И за останалите препоръки за ФДТ.
Да, кожата ми е хидратирана добре и си е откровено мазна. Но това не означава да се използват от онези матиращи/пудрени ФДТ, които са тежки,  натрупват се по порите и мимическите линии и изглеждат ууужасно и на най-мазната кожа. Да ви предупредя с конкретен пример за два такива, за които да не си хабите парите. И двата са на Римел: Rimmel Stay Matte и Rimmel Lasting Matte.
Скрит текст:
Много пудра е сложена вътре, седят тежко, стават на петна. Твърдо Не и Не!
Много е тънък момента - хем да е озарена и свежа, хем да е матирана и не мазна.
Най-добрите съ-форумки! Благодаря отново, особено на Провокативната Агент-ка под прикритие Cupid

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 17:57 от HappyRSmile

# 151
  • Мнения: 2 809
*Serendipity*, може ли линк към СС крема? Благодаря!

Разбира се:

Няма ли я вече тази опция да укажеш връзка към даден линк с текст, а не да плескаш целия линк? Преди я имаше.

Пробвах DIOR BACKSTAGE и въобще не съм впечатлена. Много ми напомня на MAC Face and Body, а аз не съм му фен. Никога няма да си го купя повторно. За ФДТ без покритие, има много по-добри от този на MAC. Толкова отдавна не съм го ползвала, стои забутан някъде, че даже не мога да опиша какво точно ме дразни в него Smile
Освен утре да си го сложа, че да си припомня.

Много ми се иска да си купя фдт на Сенсей, но за съжаление нямат отделни тестери, а само в бурканче, в което що пръсти са бъркали не ми се мисли. А за такава цена на ФДТ ми се иска да го тествам. Преди някъде 3-4 години ме бяха гримирали с него и бях много впечатлена, но то бая вода изтече от тогава, а и кожата се променя.

# 152
  • Мнения: 2 259
Влизам да се докладвам за Beauty Blender Bounce, след известно време разносване.
Продължавам да харесвам този ФДТ.
Пробвах да го нанасям с BB, четка и пръсти. За моя вкус и кожа с пръсти е най-добре.
Забелязах някоя друга запушена пора, но скоро си смених гела за почистване, а и добавих нова бяла козметика, та не знам от кое е и не искам да го набеждавам него.
Издържа си цял ден, не се свлича. Следобяд вече съм леко озарена в лицето, в никакъв случай мазна, а един приятен блясък.

Много е приятен и лек, но все пак ще пробвам и Dior Undercover. Много ми беше харесал на проби, а и желанието за нови продукти  е много силно GrinGrinning

# 153
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
Благодаря отново, особено на Провокативната Агент-ка под прикритие Cupid
Няма за какво! Радвам се, че съм била полезна!
Не обичам и аз тежки ФДТ-та, а от годините на страшно мазна кожа помня и че сама се докарвах до бостанско плашило като се опитвах с пудра да туширам избилите сияния. Та се начих колко е важно да се "блотва" или казано на чист български език да се попива себума преди да "коригирам", ако изобщо реша да коригирам. Във всяка чанта и несесер имам попивателни и не, изобщо не са равностойни всичките. Но трикът с добра матираща пудра по Т-зоната ПОД ФДТ-то е бетонен, въпреки че и той само отлага момента на попиването.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 16:34 от Agent Provocateur

# 154
  • Мнения: X
Обожавам насипна пудра под ФДТ, дори и да не си с мазна кожа, като мен, ако приложа този трик първо се китосвам с много по-малко ФДТ отгоре и второ- на местата, на които не ми се задържа ФДТ като носа, държи до последно. Харесвам и пудра под кънсийлър, не знам защо спрях да го прилагам този трик.

# 155
  • Мнения: 1 550
Като стана дума за пудри, имам ваучер-подарък за Сефора и ми се иска нещо като Laura Mercier Transclusent Powder / Fenty Beauty Pro Filt’r Instant Retouch Setting Powder да си взема. Може и By Terry, но докато първите две са по 30гр, то последната е само 10гр...

Опит с такива, мнения, съвети?

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 17:18 от HappyRSmile

# 156
  • Бостън
  • Мнения: 13 737
Happy, точно обяснявах на Ния в съседната тема, че няма справедливост на този свят - точно като си намеря съвършената за мен пудра се оказва, че гадовете слагат по 3 гр в кутията, а цената е като за 2 прилични пудри Grinning

Какво търсиш като ефект и какво имаш вече налично? С твоята кожа една ли ще искаш много озаряващи. Виж дали можеш да тестваш GIVENCHY Prisme Libre Loose Powder - хем матира доста силно, хем блърва/фотошопва порите, хем има и малко цветокорекция - може да се окаже добра за теб, и не е 10 грама, а цели 20 Simple Smile! Но пробвай, не се доверявай сляпо на ничии думи!

# 157
  • Мнения: X
Happy, виж компактната пудра на MUFE, наистина е много добра. И тя свършва бързичко, но поне ценово е по-поносима, а самата пудра е страхотна.

# 158
  • Мнения: 1 550
Пудра за матиране и евентуално блърване, дълготрайна. В момента ползвам тази, Корейска е, с мента, страхотна. С две ръце препоръчвам. Наистина има разлика и не лъщя след половин час.
Иска ми се нещо от високия клас да си имам. Малко лукс всеки ден.

# 159
  • Мнения: 31 430
Пудрата на Анастасия е страхотна и няма мирис. Свободната. Преди нея ползвах Фенти, обичам я, но мирише и то силно.

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Скрит текст:
Пудра за матиране и евентуално блърване, дълготрайна. В момента ползвам тази, Корейска е, с мента, страхотна. С две ръце препоръчвам. Наистина има разлика и не лъщя след половин час.
Иска ми се нещо от високия клас да си имам. Малко лукс всеки ден.

Плюс за тази, също я ползвам и много си я харесвам.
Минус е, че много я ям, бързо я приключвам, ама е перфектна за много мазната ми кожа. Joy

# 161
  • Мнения: 1 550
Скрит текст:
Пудра за матиране и евентуално блърване, дълготрайна. В момента ползвам тази, Корейска е, с мента, страхотна. С две ръце препоръчвам. Наистина има разлика и не лъщя след половин час.
Иска ми се нещо от високия клас да си имам. Малко лукс всеки ден.
Плюс за тази, също я ползвам и много си я харесвам.
Минус е, че много я ям, бързо я приключвам, ама е перфектна за много мазната ми кожа. Joy
Само 5гр е. Бързо свършва, направооо... че и от Кореа. Поръчвам по няколко наведнъж.
На Фенти пудрата е 30гр за сравнение. Шест пъти повече. Като калкулирам цената на грам, на Фенти всъщност е по-евтина!
Чакам отзиви за добри пудри...

Та, на друга вълна - Тати току-що пусна нов продукт, който е за разнасяне на продукти по лицето (ФДТ, Пудра, Озарител). Казва се Блендфул и изглежда ето така. Комплект от 2 размера, едното е много сладко сърчице.
Вкъщи си имам подобно луксозно пухче. Не съм го пробвала с ФДТ, но ще се опитам утре и ще докладвам. А и вероятно нейното е малко по-различно като власинки... Интересна работа.

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 19:10 от HappyRSmile

# 162
  • Мнения: 155
Здравейте, момичета! Може ли да ми препоръчате фон дьо тен, подходящ за суха към смесена, чувствителна кожа (сухи бузи и леко омазняваща се Т-зона). Търся нещо дълготрайно, със средно до пълно покритие, сатенен финиш и задължително без алкохол и парфюм, никак не ми понасят. Има ли такова животно? Blush

# 163
  • Мнения: X
Бих погледнала Vichy Dermablend (не 3D, a флуида, нанесен пестеливо с пръсти е страхотен), It cosmetics cc cream и nars sheer glow. Последните 2 за съжаление не са налични на родния пазар, но могат лесно да се поръчат.

# 164
  • Мнения: 2 284
Момичета,има ли значение колко дълго ще блендвам/надявам се е точната дума-разнасям фдт-а с четка с кръгообразни движения/?В смисъл за по-добър ефект?
Много съм доволна от Худа Бюти,цял ден не мърда,голяма покривност,но нали е гъст и почнах да се изнервям с нанасянето:)
Също и за сенките?

Общи условия

Активация на акаунт