Да се оплачем... 2020

  • 2 033 691
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 3 120
  • Мнения: 69 201
Влизам..гледам 100 и кусур отговори. Викам някой е умрял, или някой се е родил.😆

А вие за любимата ми тема говорите...и то без мен. Joy
Много неуважително значи..тц..тц..

Моята философия е следната: Гледам аз и детето да сме добре. Как-аз си знам. Акъл там не ща. Сульо и Пена може и два пъти да карат грипа...аз съм ок, не ми пречи, не го мисля, не се ядосвам.
На мен не ща да ми се месят. Аз също не се меся. Всеки в купанката и в кочинката си да гледа...

Вицът е трепач !!!! За мантата и мойте Ора...😃😃😃😆

# 3 121
  • Мнения: X
Вервам, ако майката на бебето още не е отменила гостито, едва ли чете темата, така че дишай спокойно.
В аналогични ситуации, ако съм хремава, кашляща, или с херпес- винаги предупреждавам за състоянието си. Без да изпадам в обяснителни режими защо, какво и как, нищо , че първите два симптома при мен обикновено са следствие от алергия, а третият- от нерви.

Да се чуди човек как оцеляват.

Защото са калени. Защото не стоят от ноември до април вкъщи, за да им е топло и да не настинат. Защото имат изграден имунитет, който едно кихане няма да го събори. Но това е въпрос на разбирания и култури, различни от балканските.

# 3 122
  • sofia
  • Мнения: 8 954
Има деца, които от "нищото" ловят всякакви болести, а ги карат и тежко, на всичкото от горе.
На една позната детето ни на детска ходеше, нито го водеше по разни "сборища" и милото все болно и то от раз бронхит, пневмония или нещо подобно с екстри.
Нормално е тези родители да са изнервени до крайна степен, щото знаят какво ги чака. Както е и нормално другите изобщо да не знаят за какво става въпрос, защото не са го преживявали.

# 3 123
  • Мнения: 69 201
Вервам, ако майката на бебето още не е отменила гостито, едва ли чете темата, така че дишай спокойно.
В аналогични ситуации, ако съм хремава, кашляща, или с херпес- винаги предупреждавам за състоянието си. Без да изпадам в обяснителни режими защо, какво и как, нищо , че първите два симптома при мен обикновено са следствие от алергия, а третият- от нерви.

Да се чуди човек как оцеляват.

Защото са калени. Защото не стоят от ноември до април вкъщи, за да им е топло и да не настинат. Защото имат изграден имунитет, който едно кихане няма да го събори. Но това е въпрос на разбирания и култури, различни от балканските.

Да ти продължа изреждането че не е изчерпателно

...защото имат хронични заболявания
....защото имат генетични заболявания...

И това няма общо с културата.

# 3 124
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да се чуди човек как оцеляват.

Защото са калени. Защото не стоят от ноември до април вкъщи, за да им е топло и да не настинат. Защото имат изграден имунитет, който едно кихане няма да го събори. Но това е въпрос на разбирания и култури, различни от балканските.
Там за един сопол или кашлица никой не дава болничен или спира детето от училище. От 3-4 годишни са в училищната система и не може да се отсъства без основателна причина. Казват, че уж децата растат по-здрави и стават по-устойчиви на вируси.
Но пък тяхната система хич не ми харесва - това да ти дават час за преглед след седмици, да ти обясняват, че нищо ти няма и да висиш в спешното, защото ЛЛ е мираж, хич не е ОК.

# 3 125
  • Мнения: X
Синът ми от 5месечен, до 11 навършени беше нон- стоп болен. Просто имаше сестра, която ходи на градина и беше вирусоносител без да боледува. Да я бях изгонила от вкъщи ли? Или пък да спра да го извеждам, при положение че на чист и свеж въздух спеше непробудно по 3- 4 часа- нещо, което вкъщи никога не се е случвало през деня? Еми- израстна го, изгради имунитет и откак тръгна на ясла/ градина е подсмърчал и покашлюквал точно два пъти. А, да- кара Варицела (слава Богу).

Но- да. Съгласна съм с Тета, сега я прочетох. Всеки си гледа децата както си прецени, стига да не се меси на другите, без да му е поискано мнението.

Иначе- ясно, че когато говорим за по- субективни състояния, обстоятелствата и респективно грижите съответно са различни. Мислих, че това се подразбира.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 12:37 от Анонимен

# 3 126
  • Мнения: 48 071
На мен щото ми беше много твърда главата и разправях тия простотии,па имах и вече едно дете без алергии и сериозни здравословни проблеми и се имах за много умна, се наложи много уважавани тук лекари лично твърдо да ми обяснят как трябва да си пазя детето, да го спра от градина и много други неща. И представете си, имаха ефект. Разбира се,баналната приказка за опита и т.н. са верни.
Затова ви пожелах да не натрупвате този опит.

# 3 127
  • Мнения: 14 840
Сега за ЛЛ във Франция, поне личният на дъщеря ми проблем не е имало. Да обикновено преглежда с часове, но три пъти в седмицата /единият ден е събота през деня/от 17 до 20 работи без предварителни часове. Така че няма начин да останеш не прегледам. Към неговата практика има още 4 лекари които работят на същият принцип и също могат да те приемат

# 3 128
  • Мнения: 69 201
Синът ми от 5месечен, до 11 навършени беше нон- стоп болен. Просто имаше сестра, която ходи на градина и беше вирусоносител без да боледува. Да я бях изгонила от вкъщи ли? Или пък да спра да го извеждам, при положение че на чист и свеж въздух спеше непробудно по 3- 4 часа- нещо, което вкъщи никога не се е случвало през деня? Еми- израстна го, изгради имунитет и откак тръгна на ясла/ градина е подсмърчал и покашлюквал точно два пъти. А, да- кара Варицела (слава Богу).

Както казах - всеки да си гледа в неговата купанка.
 И да не квалифицира като некултурен другият, който има злощастен опит.

# 3 129
  • София
  • Мнения: 11 532
Какво общо има болна сестра с болни гости?
Чудите се от къде да ги изсмучете.

# 3 130
  • Мнения: 6 697
Нищо общо няма това с културата.

Какво общо има болна сестра с болни гости?
Чудите се от къде да ги изсмучете.
Абсолютно!

# 3 131
  • Мнения: X
И да не квалифицира като некултурен другият, който има злощастен опит.

Ти пък чак лично го прие.


Какво общо има болна сестра с болни гости?

А, нищо. Темата не е само за евентуалното гостуване на Вервам, ако не се лъжа. В случая- споделям някакъв опит по темата за болестите.

Ето- оплаквам се от дребнавост. Grinning

# 3 132
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 107
Защото са калени. Защото не стоят от ноември до април вкъщи, за да им е топло и да не настинат. Защото имат изграден имунитет, който едно кихане няма да го събори. Но това е въпрос на разбирания и култури, различни от балканските.

  Колко да са  калени? Моето го къпех с хладка вода, че се оказа, че е с атопична кожа, спеше, и спим на около 20-21 градуса, зимата в шейната, на - 14 навън. Дългокърмено, късно захранено...До двегодишна възраст здраво. И в момента в който тръгна на ясла се отвориха портите адови - бронхоспазъм, алергичен ринит, чак след четири годишна възраст  се освести, две години не знаехме с баща му на кой свят сме от септември до май, сополи, кашлици, чак повръща секрети ... Чудно.

# 3 133
  • Мнения: 18 746
Колко да е калено горкото на 40 дни?...

# 3 134
  • Мнения: 6 697
Ситият на гладния не вярва.  Това май важи и за здравия и болния....😣

Общи условия

Активация на акаунт