Да се оплачем... 2020

  • 2 031 339
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 3 435
  • Мнения: 1 918
Рабит,пушачите излизат винаги с една и съща песен "щом е збаранено да пуша в затворено помещение,мога да излизам,когато ми се иска да пуша навън,щото иначе ще ти преча,нали?"
Половин работен ден може да изпушат!Слава Богу,вече не работя в колектив,ама само дето душата ми не отровиха!
Преди си пушеха и на закрито и пред големия ми корем!Слава Боге тези тъмни времена отминаха и ще си плащат за всяка цигара извън работно време!Както се разберат,естествено!Сега и пред държавата!
Признавам си без бой,че много им съм набрала на пушачите в офисите!
Не ми се сърдете,не знаете колко са ми осмърдили душата,аз съм счетоводителка!
Сега работя за семейната фирма,там си е спокойствие,даже за пушачите!
Дори не мога да възприема насериозно последните ти изказвания. Предизвикват смях.

# 3 436
  • Мнения: 35 110
Аууу, има счетоводители, чиито документи обработвам по най- бързия начин, защото документите им толкова смърдят на цигари, че умирам
 А ако трябва да отида при тях ,на работното им място, имам нужда от противогаз. Wink

# 3 437
  • Мнения: 2 751
Навремето са си пушели като комини на работните места. Представете си 10 човека в стая, барабар с началника пушач. Разказвали са ми колежки, че е било голям тормоз, сега с обособените места е добре. На старата ми работа едни така пафкаха в стаята си и осмърдяваха документите.

# 3 438
  • Мнения: 11 566
Куца ви нещо в яслата. Моето дете там за две седмици го научиха и махнаха памперса и го научиха на гърне.

# 3 439
  • Варна
  • Мнения: 10 547
Ето, че им се получава на тиквите в парламента. Всеки път, за да замажат нещо, в което ще сгафят "насъскват кучетата срещу котките. Толкова ли не ви светва лампичката? Няма да се оправим, щом само подадат кокалчето и вие/ние го захапете/ме.

# 3 440
  • Мнения: X
И до днес има хора, които си пушат на бюрото. Най-големият ми шок беше да видя как университетски преподаватели, учебен отдел, касиерки, портиери, си пушат по кабинетите. В такива лисичарници съм влизала, че не е за говорене, и съвсем не преувеличавам, даже не се и трогват като някой студент отиде при тях. И до днес нищо не се е променило.
Има една част от моя факултет, в която за нищо на света не стъпвам, мирише на джибри, пот и цигари, ансамбълът от аромати е впечатляващ. Имам чувството, че стените вече са пропити с тази миризма. 🤢

# 3 441
  • Мнения: 35 110
Куца ви нещо в яслата. Моето дете там за две седмици го научиха и махнаха памперса и го научиха на гърне.
Моето дете в научено на гърне. Дори не иска толкова на гърне , колкото да пиша прав. Но тази отказва с претекста , че няма кой да пере килима.

# 3 442
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И при мен пушат в кабинета на работа. Преди не ме дразнеше толкова, но като забременях беше мъка, макар че уж се мъчеха да се съобразяват. Да де, ама като застанеш да пушиш на касата на вратата (вътрешна), то все едно пак си в стаята. Та не си мислете, че всички работят на места със зони за пушене, зони за релакс и какво беше още...тинтири-минтири.

# 3 443
  • Мнения: 1 795
Ами то си е от началниците проблема... В моята последна месторабота бяхме 14 човека, от тях само 2 непушачки. Обаче си имахме регламентирани почивки и никой не си е позволявал да излиза през другото време. Пък и определена работа имаше за деня и ако не я свършим оставаме допълнително. Даже ако видим че работата се закучва се разделяхме по 2ма да почиваме (попринцип почивката беше на 2смени по 7) за да не спира никъде. Ама си е до организацията и правилата...
И вместо да се занимават с глупости да хванат да се оправят с това плащане под масата. Когато напуснах разбрах че съм работила няма и 5 месеца към тази фирма... А аз подписах договор на 4ти работен ден през Октомври и работих до края на Май.. Ми като почнат да ги глобяват и затварят как бързо ще се научат всички. Не да им гледам глупостите- 700лв глоба ако забременееш на трудов договор (ядосах се и не отворих статията, не съм сигурна много)

# 3 444
  • Мнения: 427
Ами то си е от началниците проблема... В моята последна месторабота бяхме 14 човека, от тях само 2 непушачки. Обаче си имахме регламентирани почивки и никой не си е позволявал да излиза през другото време. Пък и определена работа имаше за деня и ако не я свършим оставаме допълнително. Даже ако видим че работата се закучва се разделяхме по 2ма да почиваме (попринцип почивката беше на 2смени по 7) за да не спира никъде. Ама си е до организацията и правилата...
И вместо да се занимават с глупости да хванат да се оправят с това плащане под масата. Когато напуснах разбрах че съм работила няма и 5 месеца към тази фирма... А аз подписах договор на 4ти работен ден през Октомври и работих до края на Май.. Ми като почнат да ги глобяват и затварят как бързо ще се научат всички. Не да им гледам глупостите- 700лв глоба ако забременееш на трудов договор (ядосах се и не отворих статията, не съм сигурна много)

На това му се вика чиста проба експлотация. Ако работата е толкова много, че не може да се свърши в работно време, значи  трябва да се назначат още хора, а не да се броят цигарите или  почивките за тоалетна...В сегашната ми работа си има регламентирани почивки - обедна почивка и две по 15 минути. Гледам, че на повечето пушачи им стига. Виж за непушачите забелязвам едни разтегливи престои в кухнята за закуска, после пак заакуска, следобедно хапване...Работила и на места където регламентирана почивка няма - като успееш да намериш 2 минути свободни да няма  клиенти, тогава отиваш до тоалетна, пушиш, ядеш. Тогава съм била млада и не съм си давала сметка каква експлотация е това, но всъщност ... Нормално ли е да очакваш някой са работи 8 или 12 часа без откат? Дори да не си пушач е нормално да излезеш за пет минути, да се раздвижиш, да глътнеш въздух...

# 3 445
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ако работодателя цака работника и работника ще гледа да го прецака, дори да е съвестен човек по принцип. И разбира се ще напусне, ако има алтернатива.

Това с пушачите е тъпо, защото свършената работа си е до човек, а не до това дали пуши или не. Казвам го като непушач. Непушачите могат да си бъркат в носа и да гледат клипчета в тубата и така да откарат половин ден и да свършат минимум работа. После да се оплачат, коооолко са работили, все едно са копали Суецкия канал. Та същата работа, ама си натискат парцала за пред ръководството.

Тия заигравки с болнични и майчинство писнАха на всички и разбира се супер ББ "да спасява" онеправданите. Аман, как има хора да се връзват не знам.

# 3 446
  • софия
  • Мнения: 1 245
В момента нямаме вода , живеем в къща и до нас един турчин строи блок, лятото разкопаха пред къщата да правят водопровода, защото този на къщата минава над този на блока ( не можело) разкопаваха и закопаваха половин лято, някъде около 3-4 пъти защото все не го правеха като хората, направят го, той се счупи и дойдат софийска вода да спрат водата...та сега настръхвам като си помисля, че пак там може да е проблема...заради тях като завали дъжд ходим в калчища, писахме жалба до общината, отговора беше да си чакаме...нали те не крачат из калчищата!

# 3 447
  • Мнения: 1 700
Ох, ако пушачите си пушат навън за мен не е никакъв проблем колко време и къде висят. Имаме си ясно разписани правила за работното време, проверяват ни за отработени часове и всеки си прави сметката. Обаче имам един колега, който ОТКАЗВА да се съобрази и пуши непрестанно в стаята. Шест човека сме в стая. Трима пушачи и трима непушачи. С него излизане на глава няма. Как ли не е говорено, забранявано, скандали, молби... Един ден ако изкара и на следващия вече е забравил. Вбесявам се, той го знае, но...
Ако пък знаете къде работя съвсем ще ви скандализирам 😅

# 3 448
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Ами ще му взема цигарата и ще му я завра.... шефове няма ли? Правя му клип и го пращам в ТВ. Все нещо трябва да го засрами.

# 3 449
  • Мнения: X
Днес на излизане от подлеза на метро Опълченска ме спря младеж. Държи лична карта, документи някакви, представи се и... като ми поиска пари да си купи лекарства за епилепсия, почти побягнах. Той ми се моли, аз му казвам 'не, съжалявам' 15 пъти, а той ме гледа в очите с един отчаян поглед...
Сега ми е чоглаво.
Лекарствата за епилепсия се поемат от здравната каса, така, че не си го слагай на сърце, бил е измамник.
А за отпуската за непушачи не искам да коментирам. Сега очаквам да чуя, какво искат да заметат под килима с тази новина.

Общи условия

Активация на акаунт