Да се оплачем... 2020

  • 2 032 265
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 16 080
  • Мнения: 18 517
Като изключим, че на Теодора ѝ се е наложило да си плаща тестовете, аз не виждам кой знае какво безхаберие.

Понеже доста често чета как ИП пречи на хората да работят, ще внеса малко песимизъм, че ИП пречи само на моловете, заведенията и детските занимания. Всичко останало е в криза заради обстановката. И няма изгледи да се подобри с края на ИП. Даже и тези, които държат магазини в моловете, сега им е по-добре, че масово не плащат наеми. Като започнат всички разходи на 100%, а хората не смеят да стъпят там, пък и пари за харчене нямат, може и по-зле от сега да им дойде финансово. Това е положението - докато не се появи ваксина или лечение, никой няма да цъфне и върже, освен фирмите за дезинфектанти и подобни.

# 16 081
  • Мнения: 35 129
Аз чакам Теди да се похвали с бебче

# 16 082
  • Мнения: 11 569
Не ме впечатли историята.
Аз исках да й видя профила, взе си и тя 5- те минути слава.

Тото я цъкнах тия дни, като стана дума за нея- влизала е скоро, ама не й се пише на жената, сигурно.

# 16 083
  • ново
  • Мнения: 5 977
wild poppy, абсолютно съм съгласна с теб!
Някой напред беше писал да пускат хората да работят!? Кои хора да пуснат? Ето, в нашия град разпуснаха работниците от две големи дърводелски фабрики. Нямат работа, какво да произвеждат. Складовете са пълни, но работят за износ - Италия и Израел предимно. Сега никой не купува. В Италия мисля, маси и столове не са им сред най-необходимите. Да не говорим колко е затруднена логистиката. Другите фирми, които са на ръба да затворят произвеждат части за автомобили. На кого да ги продадат, като големите автомобилни заводи също затвориха. Примери бол. Единствено заведения за хранене, развлечения и хотели са принудени да не работят заради ИП. На всички други мисля, че е разрешено.

# 16 084
  • Мнения: 35 129
Оплаквам се , че пак ми се яде филия с течен шоколад. Всяка вечер по.това време Sad б@си, ще стана 300 кила Sad

# 16 085
  • Мнения: 12 043
Съгласна и аз с Попи. И да пуснат хората да работят,  то няма какво и за кого. Светът спря, та ние ли няма? Дърводелската фабрика какви столове да произвежда, като няма кой да ги купи? Пък и материал да си набави... няма как.

# 16 086
  • Мнения: 861
Аз последно не можах да разбера - защо хората трябва да си плащат сами тестовете? Не е ли покрито това от здравната каса?

# 16 087
  • София
  • Мнения: 28 647
Ако на своя глава решиш да отидеш да си правиш тест, защо ЗК да го покрива?

# 16 088
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 354
За Теодора от фейса, доколкото разбирам, случаят й е от зората на короната.
За историята на приятеля на мъж ми ще зачакам до утре. Човекът си е пуснал сигналите до всички възможни институции по надлежния ред, не искам да му навредя. В общи линии - престъпно нехайство на голяма софийска болница (може би най-финансираната)

# 16 089
  • Мнения: 4 350
За Теодора от фейса, доколкото разбирам, случаят й е от зората на короната.
За историята на приятеля на мъж ми ще зачакам до утре. Човекът си е пуснал сигналите до всички възможни институции по надлежния ред, не искам да му навредя. В общи линии - престъпно нехайство на голяма софийска болница (може би най-финансираната)
Изчакай колкото трябва.
Надявам се всичко да мине безпроблемно. Hands Clap

# 16 090
  • Мнения: 47 996
И все пак не мисля, че случилото се е редно. Явно РЗИ не работи както се тръби ( то аз си го знам от преди, ама се надявах при все брифингите и обещанията да са се размърда ли). Че то на фона на толкова малко болни поименно трябва да ги знаят! И РЗИ, и полиция, и доброволци да им пратят и т.н. Ми страшно е, ако ние се разболеем ще сме много осведомени и ще си се гътнем тихо и кротко, да не нарушим нечие спокойствие ли? Нормално е когато се разболееш да си уплашен и да очакваш помощ, особено ако се тръби за такава по всички медии!

# 16 091
  • Мнения: 861
Ако на своя глава решиш да отидеш да си правиш тест, защо ЗК да го покрива?
Защото съм здравноосигурена и съм болна.
Значи ако имам всички симптоми, обаче лл ме остави вкъщи, и никой не ми направи тест, то тогава аз няма да вляза в статистиката и съответно всички хора, с които съм контактувала няма да бъдат предупредени, карантинирани, изследвани и т.н.
Е питам аз, какви са тези измислени цифри, които слушаме всеки ден? Това са само доказани случаи на хора, които или са били хоспитализирани, или са си платили за тест. А всички останали? Те къде са в схемата?

# 16 092
  • София
  • Мнения: 618
Очаквах малко повече загриженост. Интересно ми е като има болен, всички от домакинството са поднкарантина, то тогава кой им купува храна, лекарства?

# 16 093
  • Мнения: 35 129
[Е питам аз, какви са тези измислени цифри, които слушаме всеки ден? Това са само доказани случаи на хора, които или са били хоспитализирани, или са си платили за тест. А всички останали? Те къде са в схемата?
Аз мисля, че статистиката въобще не е реална . Не вярвам в нашият град случаите да са само 3.

# 16 094
  • софия
  • Мнения: 4 180
Очаквах малко повече загриженост. Интересно ми е като има болен, всички от домакинството са поднкарантина, то тогава кой им купува храна, лекарства?
Може някой приятел или роднина да им пазарува и да ги оставя пред вратата им.

Общи условия

Активация на акаунт