Да се оплачем... 2020

  • 2 031 312
  • 42 098
  •   1
Отговори
# 16 095
  • София
  • Мнения: 5 959
Случаите са между 8 и 10 пъти повече от обявените, т.е. при обявени ок 600 най-вероятно са ок. 4800. Просто такъв е математическият модел на разпространението.

# 16 096
  • Мнения: 861
[Е питам аз, какви са тези измислени цифри, които слушаме всеки ден? Това са само доказани случаи на хора, които или са били хоспитализирани, или са си платили за тест. А всички останали? Те къде са в схемата?
Аз мисля, че статистиката въобще не е реална . Не вярвам в нашият град случаите да са само 3.
Аз съм от същия град. Мъжа ми има колега със всички симптоми, включително е бил и на работа, контактен с много хора. Не се е изследвал, вкъщи си стои. Личния лекар го лекувал по телефона, че не е и млад, има си опасност за неговата възраст над 60.
Сега стоя и се чудя дали мъжа ми не е заразен и дали няма да се разболее, та покрай него и всички ние. Кой знае колко хилади случаи такива знайни и незнайни има.

# 16 097
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
[Е питам аз, какви са тези измислени цифри, които слушаме всеки ден? Това са само доказани случаи на хора, които или са били хоспитализирани, или са си платили за тест. А всички останали? Те къде са в схемата?
Аз мисля, че статистиката въобще не е реална . Не вярвам в нашият град случаите да са само 3.
И аз така си мисля, макар и конспиративно да звучи. Не много случаи=мерките са правилни и работят.

# 16 098
  • Мнения: 500
Е добре де моя въпрос беше реторичен. Ясно ми е , че никой не ни кара да се тестваме. Обаче статистиката ни е просто жалка. На тази база никакви заключенич не може да се направят, а смъртните случаи и жертви са толкова малко.....че за какви тежки карантини и още по-силни мерки говорим.... просто е налудничаво.
И в момента всеки си ходи където иска.
Вече сме наистина стигнали момента -Какво изби динозаврите? Ко Вид 19 с придружаващи симптоми :метеорит взривил половината планета...

# 16 099
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес видях, че Дайхман работи, фризьорницата работи, КФС продава на драйв, железарията също работи. Още не е минал 1ят месец от ИП, а вторият как ще го бъде?
Не че не искам да пулсира животът. Искам и още кааааааак.

# 16 100
  • София
  • Мнения: 24 839
Може би социалните и разните организирани доброволци поемат снабдяването.

# 16 101
  • ново
  • Мнения: 5 961
Оплаквам се, че всички (дори и президентът) повтарят постоянно, че сме под карантина. Не, не сме! Под карантина са само хората със симптоми, излекувани и изписани, контактни лица или такива, които идват от чужбина. Извънредно положение не е равно на карантина.

# 16 102
  • Мнения: 35 110
Днес видях, че Дайхман работи, фризьорницата работи, КФС продава на драйв, железарията също работи. Още не е минал 1ят месец от ИП, а вторият как ще го бъде?
Мисля, че ще ни олабят след Великден.

# 16 103
  • Мнения: 12 004
Мигла, работят, защото никой не им е забранил. Друг въпрос е кой колко се чувства безсмъртен.
Аз до фризьор скоро няма да стигна...

# 16 104
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Ще ни "олабят" и после сами ще се затегнем!

Сега не излизаме,че не може и тук-там е забранено,а после сами няма да излизаме.

Много ме е яд за църквите!Как не могат да ги затворят тия тунеядци лицемерни и лъжливи?!
Ще пламнем след Великден!Две седмици след празника заради простотията на хората!

# 16 105
  • София
  • Мнения: 28 559
Ако на своя глава решиш да отидеш да си правиш тест, защо ЗК да го покрива?
Защото съм здравноосигурена и съм болна.
Значи ако имам всички симптоми, обаче лл ме остави вкъщи, и никой не ми направи тест,...
Да си здравноосигурена и болна не е достатъчно. Освен това трябва да минеш и по официален канал. Ако си пропуснала последното, си плащаш теста.
Ако имаш всички симптоми и ЛЛ те остави вкъщи (предполагам имаш предвид да не те прати на тест), вината е изцяло негова, а не на ЗК.

# 16 106
  • ново
  • Мнения: 5 961
Пийк, на кое казваш да ни олабят?

# 16 107
  • Мнения: 35 110
Пийк, на кое казваш да ни олабят?
Ами, ще ни пускат по паркове, площадки. За КПП не знам. Така мисля аз

# 16 108
  • ново
  • Мнения: 5 961
Честно казано, не вярвам да има ентусиасти да се тъпчат по площадки. Че то докато дезинфекцираш люлката, пързалката и т.н ще ти се отще да ги ползва детето ти. За КПП съм със смесени чувства.

# 16 109
  • София
  • Мнения: 28 559
Не всички ги е страх толкова.

Общи условия

Активация на акаунт