Нстаняване в Хоспис

  • 7 102
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Искам за споделя прясно мнение. Не се доверявайте в никакъв случай на "Дом Св. Сава", Владая, София!
За съжаление след месец и няколко дни нашата баба почина, след което започнаха да изплуват безброй истини за това място. Оказа се, че има още починали, най-вероятно заразени с ковид, като информацията е прикрита и те са остаени да умрат...И не само, оказва се, че в дома има краста, въшки, възрастните хора отслабват там , поради липса на хранене, а дори и бъдат бити, за да не се оплакват на близките си по телефона...
И какво ли още не...
Много беше удобно просто по време на ковид, когато не ти позволяват да видиш близкия си, да видиш и условията, всичко да е лъжа и очите на човек да бъдат замазани.
Просто не оставяйте човек там.

# 16
  • Мнения: 744
Здравейте, ще събудя темата, но ме интересува дали някой има актуална информация за Дом Валис - старчески дом - област Стара Загора (село Ягода)- условия, цени, грижа за пациентите.

Благодаря😊!

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте имам спешно нужда от информация за качество на обслужване в хоспис Буона Вита-Горна Баня? Ако някой е имал контакт или опит ще ми бъде от голяма полза тъй като обмислям да настаня майка ми за дълъг престой? Благодаря

# 18
  • Мнения: 3
Искам да Ви разкажа за  хоспис Света Екатерина, и по точно как постъпиха там с майка ми.
Постъпи на 12.12.2022г. Настаниха я на първия етаж. Още същата вечер , през нощта, е станала от леглото и пада по голямата вита стълба, която води до фоайето долу до входа. Това ни го съобщи по телефона Д-р Нешо Велков - управител на хосписа, след като аз му се обадих да видя как е майка ми, като каза "Ох, тя падна и малко си сцепи веждата, но е добре, даже я изкъпахме и т.н...
Отивайки същия ден вечерта да я видим, видяхме сцепената вежда и синините по лицето,  НО и това, че левият и крак също е в синини. Задавайки въпрос защо, отговора беше "Ми малко се е натъртила" На другият ден, същото. И така до 19.12.2022, когато аз прецених, че нещо не е наред и поисках от Нешо Велков да повикаме стационарен рентген за крака и. Отговора беше, няма как, по добре повикайте частна линейка / аз ще ви препоръчам/, да и направят снимка.
И да дойде линейката, качиха я на СТОЛ, не на носилка и в болница Витоша се установи счупване на лява подбедрица.

Шест дни майка ми е лежала със счупен крак във въпросния хорър хоспис. Нито рехабилитатор, нито въпросния лекар са я прегледали, или поне да извикат ортопед за мнение. Шест дни !

При постъпването Нешо Велков и изписа лекарството хедонин, което в последствие прочитайки листовката, разбрах, че не се предписва на хора с деменция и диабет, а той много добре знаеше, че майка ми ги има и още куп други заболявания. Също така предизвиква халюцинации и сънливост. Извода си го направих сама...Да спи там по цял ден, да не притеснява персонала.
На въпроса ми защо го е изписал, отговора беше, че той е невролог и 1/2 хапче няма да и навреди.

Хигиена на хосписа нула. Пода мръсен с трохи. Баните и тоалетните са и мъжки и женски.... Кошчетата преливат от използвани памперси. Преградата и на леглото беше ръждясала тръба, за да не може вече да става, след като падна!
Мръсните чаршафи летят от парапетите на стълбите, за да паднат на пода във фоайето, защото санитарките ги мързи да ги носят по стълбите. Какво ли пък остава на един възрастен човек да слезе по тях... Представете си !

Последното и не маловажно е, че не получих и касов бон за парите които дадох на Нешо Велков, а една летяща квитанция от приходен касов ордер.

# 19
  • Мнения: 3
много е трагично положението с подписите и това , че се намира читав персонал. Но мога да помогна с това да дам телефон за рентгенови снимки на място без да е необходимо да се транспортира възрастния до определена болница и да му отнема време на близките. Те ходят след работа и са бързи и на момента им излизат образите. 0896759255 . имат възможност да изпратят рентгена и на мейла и на телефона и на диск. Най много ми направи впечатление , че им отнема най много с вниманието на пациента до 10 мин. Поне така беше при мен , защото си говорихме с тях и ги питах как да постъпя.

# 20
  • Мнения: 3
много е трагично положението с хосписите и това , че се намира читав персонал. Но мога да помогна с това да дам телефон за рентгенови снимки на място без да е необходимо да се транспортира възрастния до определена болница и да му отнема време на близките. Те ходят след работа и са бързи и на момента им излизат образите. 0896759255 . имат възможност да изпратят рентгена и на мейла и на телефона и на диск. Най много ми направи впечатление , че им отнема най много с вниманието на пациента до 10 мин. Поне така беше при мен , защото си говорихме с тях и ги питах как да постъпя.

# 21
  • Мнения: 3
много е трагично положението с хосписите и това , че се намира читав персонал. Но мога да помогна с това да дам телефон за рентгенови снимки на място без да е необходимо да се транспортира възрастния до определена болница и да му отнема време на близките. Те ходят след работа и са бързи и на момента им излизат образите. 0896759255 . имат възможност да изпратят рентгена и на мейла и на телефона и на диск. Най много ми направи впечатление , че им отнема най много с вниманието на пациента до 10 мин. Поне така беше при мен , защото си говорихме с тях и ги питах как да постъпя.

Общи условия

Активация на акаунт