Баклавата ми се захароса....има ли спасение? 😔

  • 2 198
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте ,
Както е видно от заглавието на темата, баклавата ми се захароса....
Читаво обяснение нямам, правя баклава от поне 20г./с повод или без /, но тази изненада напарво ми скапа празника!
Моля за съвет-има ли спасение?
Честита Нова Година на всички!

Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 17:39 от Bubeto

# 1
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Слага се малко лимонов сок в сиропа

# 2
  • София
  • Мнения: 626
Слага се малко лимонов сок в сиропа
Сложен! Това е странното...

# 3
  • Мнения: X
Ако я затоплиш леко дали няма да се отпусне?
Иначе фалшива захар е причината според мен. Аз така вчера не можах да карамелизирам ядки, стана един лигав мек карамел, а съм ги правила поне сто пъти.

# 4
  • Мнения: 1 603
Ако се затопли ще прокисне.  Гъст е сиропа. И при мен се получи

# 5
  • София
  • Мнения: 626
Направо съм бясна,момичета!
И аз мислех да я стопля,обаче после?
Отново ли ще се захароса....оффф....
Чувствам се кофти...цялото семейство я чакаше,  а тя ....😔! Лошото е,че я напрявих на 26-ти, да си престои, да си стане разкошотия.Да АМА Не!!! Сиропа при нас се вари 15 мин.Огромна рода сме и всеки я прави от както баба  ни научи.
И огромнааааа тавааа...туууууууууу.

# 6
  • Мнения: 3 922
С какво съотношение вода захар я правиш? И каква е водата, която си използвала? В някои части на страната водата е по-твърда и за да омекне, трябва да поври, преди да се сложи захарта.

# 7
  • София
  • Мнения: 626
Съотношението е 1:1, в София съм,водата е мека.

# 8
  • Мнения: X
Днес случайно видях в друг форум, че дават съвет при захаросване да се залее с още сироп в съотношение 2 ч.вода/1ч. и 1пръст захар.

# 9
  • София
  • Мнения: 626
Момичета...изхвърлих цялата тава!
Заливах отново,притоплях една част, но не е същото....Ми,живи и здрави да сме!
Хубава година на всички и благодаря за съветите!

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 26
Здравейте ,
Както е видно от заглавието на темата, баклавата ми се захароса....
Читаво обяснение нямам, правя баклава от поне 20г./с повод или без /, но тази изненада напарво ми скапа празника!
Моля за съвет-има ли спасение?
Честита Нова Година на всички!
И при мен се получи този проблем за първи път след 35 години правене на баклава. Може наистина да е имало проблем със захарта, но:
Забелязах на другия ден след Коледа начало на захаросване и стана ясно какво се случва. Пренесох внимателно парченцата баклава в друга чиста и суха тава. Подредих ги красиво плътно едно до друго.
Прецедих сиропа.
В суха тенджера направих нов сироп от 1 ч.ч. захар и 1 ч.ч. вода. Като завря и се разтопи всичката захар прибавих прецедения сироп, даже сложих още 1-2 пръчки канела. Оставих да поври 10 минути и добавих около 1/5 ч.л. лимонтозу /трябва да се има предвид големината на лъжичката - не премерих с кантарче/. Отстраних от котлона и оставих сиропа да се охлади до степен както трябва да бъде за баклава /даже една идея по-топъл го оставих/.
Залях баклавата и въпросът беше решен. Даже стана още по-хубава. Остана и до след Нова година. Така че има начин да се оправи, но трябва да се действа веднага.
Честита Нова година на всички!

Общи условия

Активация на акаунт