Бързи здравословни въпроси и отговори – 24

  • 25 528
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 189
Orhideq23, не е до модерност и в никакъв случай критиките ми, а предполагам - и тези на останалите потребители, не са били злонамерени.
Просто това, което споделяш, е много притеснително от медицинска, а и от чисто човешка гледна точка. Жената е диагностицирана със сериозно хронично заболяване, няма никакво значение, че налице не са оплаквания. А е възможно и само да е смятала, че не са.
20 години без никаква терапия, при вече ясно дефинирана болест... Та, това на практика е половин човешки живот, кажи-речи. Не знам, на мен умът ми не го побира, абсурдно ми звучи чак. Даже на фона на тази продължителна липса на каквото и да е желание за лечение, завишеното TSH ми се вижда безобидно. Имам предвид, че последиците, особено при толкова възрастен човек, е можело да бъдат много по-злокобни. Баба ти определено е късметлийка.
Може би разсъждавам така, защото самата аз съм с хронични заболявания и знам, че борбата буквално се случва всеки Божи ден, не можеш да си позволиш да се запуснеш за седмица, още по-малко - за цял месец. А за 20 години... Изобщо не мога да си го представя.
Виж колко добре ми го обяснихте,както и Хепи. Не знам нищо за тая пуста болест. Разбрах,че е спешно още от първият и коментар. Ако знаех,нямаше да питам изобщо. Благодаря все пак. Явно положението е много сериозно. Надявам се да е късметлийка и да няма по-лоши последствия,но това ще разберем по-късно предполагам. Благодаря за изчерпнелният отговор!

# 46
  • Мнения: 54 058
Орхидея, не знам защо се сърдиш, но в тази тема рядко някой споделя толкова абсурдно нещо. Ти си млада и здрава, не си се сблъсквала с болести и изследвания, щом даже името на болестта не знаеш. Но пак повтарям, това е болест, сериозна, и е имало лекарства, които баба ти не е пила.
За пръв път чувам за такова ТСХ?! Shocked
Тук над 5 го смятаме за проблем, а нейното е безумно високо.
Оптималната стойност е 2, ти си направи извод защо са такива коментарите на твоя пост.

Моите баби са живяли също на село, починаха отдавна, не са били модерни хич.
Но ходеха на лекар.
Споменах за една леля, на възрастта на баба ти.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
При болки в ушите добре ли е да се слагат топли компреси?

# 48
  • Мнения: 189
Орхидея, не знам защо се сърдиш, но в тази тема рядко някой споделя толкова абсурдно нещо. Ти си млада и здрава, не си се сблъсквала с болести и изследвания, щом даже името на болестта не знаеш. Но пак повтарям, това е болест, сериозна, и е имало лекарства, които баба ти не е пила.
За пръв път чувам за такова ТСХ?! Shocked
Тук над 5 го смятаме за проблем, а нейното е безумно високо.
Оптималната стойност е 2, ти си направи извод защо са такива коментарите на твоя пост.

Моите баби са живяли също на село, починаха отдавна, не са били модерни хич.
Но ходеха на лекар.
Споменах за една леля, на възрастта на баба ти.
Не се сърдя. Стана ми неприятно. Болестта  и открита преди много години и защо тя не е обърнала внимание на здравето си е нейно решение,заради което в момента ние страдаме. За жалост съм млада и съм се сблъсквала с повече проблеми отколкото баба ми за цял живот,но са от друго естество. Честно казано дай Боже да не ми се налага да знам много болести. Сама разбирам че 47 е ужасно високо. И днес вече звъним на лекарката която трябва да я прегледа,но кой да вдигне...Отговорност мога да нося за себе си,и мога да опитам да помогна на нея,колкото и да не иска и да не позволява. Безхаберно е нейното поведение към здравето и,а не моето към нея. Просто така прозвуча всичко. Както и да е. Както казах не се сърдя,би било нелепо,но не ми стана приятно в никакъв случай.

# 49
  • Мнения: 22 867
Orhideq23, а възможно ли е стойността да е 4,7 mU/l? Сетих се, че на майка бяхме недовидяли някакъв показател, та си изкарахме акълите.

# 50
  • Мнения: 189
Orhideq23, а възможно ли е стойността да е 4,7 mU/l? Сетих се, че на майка бяхме недовидяли някакъв показател, та си изкарахме акълите.
Едва ли е грешка . Мисля че си е такава стойността,все пак наистина много години не си е обръщала внимание.

# 51
  • Мнения: 5 816
Може да има толкова високо TSH, но е наистина рядкост. Има голям риск да се стигне до хипотиреоидната криза и микседемна кома. Затова състоянието е опасно и изисква навременна консултация със специалист.

# 52
  • Мнения: 10 251
А аз не знам къде прочете, че теб лично някой за нещо те вини.  Разговора тръгна, от там , че повечето хора не се грижат за здравето си, понеже видиш ли се чувстват добре. Така е направила и баба ти вероятно. Ставаше дума, че тя е неглижирала сериозно заболяване, а не че теб осъжда някой. Хубаво е като се чете, да е с разбиране.

# 53
  • Мнения: 146
Здравейте извинявам се за глупавия въпрос но може ли човек без здравни осигуровки да има личен лекар ?

# 54
  • Пеликания
  • Мнения: 2 487
Здравейте извинявам се за глупавия въпрос но може ли човек без здравни осигуровки да има личен лекар ?
Да.

# 55
  • Мнения: X
Може да има избран ЛЛ, но си плаща за всичко.

# 56
  • Мнения: 1 313
Има ли сред вас или имате ли познати, диагностицирани със Съдова енцефелопатия? За какво време прогресира болестта и може ли да има бременност и има ли последици от не с тази диагноза?
Благодаря ви!  Hug

# 57
  • Мнения: 1 024
Здравейте,
бих искала да споделя с Вас и помоля за мнение.
Случва ми се веднъж на 2 -3 месеца(понякога и по-рядко) да получа силно еднократно завиване на свят, което отшумява да части от секундата.
След това нищо ми няма, сега съм по майчинство и ми е напрегнато ежедневието покрай всички грижи, преди работех на 2 места и отново имаше голямо натоварване покрай мен...
Възможно ли  е да е от стрес или е време да погледна сериозно на това?
Благодаря Ви предварително за мненията.

# 58
  • Мнения: 1 117
33hope, на мен ми се случва понякога. Това лято ходих при няколко невролога и заключението им беше - стрес и недоспиване или съдов спазъм заради ошипяване на врата. Изписаха ми лекарства за оросяването и оттогава не съм имала този проблем. А за шипове още не съм си направила снимка, така че не зная дали има нещо общо.
 Причина може да бъде също падане на кръвната захар.

Аз искам да попитам възможно ли е лечение на s.aureus в гърлото на дете без антибиотик и какво е то?

# 59
  • Мнения: 54 058
Шиповете имат много общо.
Даже не само моментно завиване на свят, ами и припадък може да предизвикат, от притиснат кръвоносен съд и липса на оросяване.

Общи условия

Активация на акаунт