Лидл 135 - Свежо януарско начало на новото 20 ;)

  • 113 647
  • 2 175
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 1 511
На мен не ми е проблем месенето и ги взех хлебчетата ей така, за улеснение в някой момент (не че нямам и домашни бриоши във фризера) и приемлива боклучка (подчертавам че си е мое виджане това), каквито предпочитам аз да взимам, вместо детето. А, че сладнят, изобщо не е проблем, ядем сладко и солено заедно; месо със сладко... Иначе за бургери си имам супер рецепта за бриошчета.

Скрит текст:
И моето дете не може да ги дъвче хлебчетата от витрината. А тези бриоши изглеждат страхотно. Ако може рецептата Simple Smile

# 1 756
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Teta, ще те разочаровам. Масово по фермите слагат в храната на животните т.нар. протектирана мазнина, което си е чиста палма. Та, отърване няма...

# 1 757
  • Мнения: 68 658
Може и така да е...

# 1 758
  • Мнения: 27 552
Палмова мазнина и маргарин във фабричните храни за мен е едно и също. Освен ако не пише изрично, че е нехидрогенирана мазнината...То и тогава имам някакви съмнения всъщност Grinning
Брада, каква е новата цена на рибените пръчици на опаковка от 450 гр (да не смятам Stuck Out Tongue Winking Eye )? Щото на  цена 11 лева за килограм ще си купя риба и ще си ги панирам собственоръчно Heart Eyes
Млечните шейкове от американската седмица с какъв състав са? Някой може ли да снима? Малката все ми мрънка за шейковете на Данон...

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 22:13 от dolce miele

# 1 759
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
При нас имаше почти 2 кашона бадемово брашно тази вечер. Грабнах си един пакет. Но за кой ли път гледам за кокосовото, което всички купувате и нъцки. Ни на Dragon, ни тяхна марка синьо.... не че нямам 2, исках да видях къде стои поне.

И от черния шоколад с бадеми от Алпийската седмица имаше няколко, но взех 85 % какао на J.D. Gross че не съм пробвала и беше на 2,39 мисля. Грабнах и 2 круши, за които писахте че са много вкусни и толкова. Брюкселско зеле не видЕх.

Скрит текст:

Белия с бадемов пълнеж е много вкусен и един от най-хубавите бели, които съм яла... но  вече наблягам почти само на черен.

Аз за клин и бюстие отидох, но второто не ми хареса с този ръб отпред. Клина синия супер, обаче S-ката като я гледам ще ми е широк горе в талията и пропуснах.

Скрит текст:

Постелките не са читави за мен. Покритието е като стереопор и бързо ще се захаби. Аз не правя йога де, та за подскоците ми не е ок.

# 1 760
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Момичета, промоционалния боб от неделя нещо бе ми хареса.. То аз и не обичам боб де, само го готвя.. Но този като го опитвах за вкус ми мазнееше едно такова, някакъв маслен странен.. Не разбирам от бобища и сортове, но нормално ли е това? Или аз го прецаках нещо.. Бях го накиснала от предната вечер, ако това е от значение

# 1 761
  • Мнения: 27 552
Масленият боб не би трябвало да е лош...

# 1 762
  • София
  • Мнения: 6 142

Млечните шейкове от американската седмица с какъв състав са? Някой може ли да снима? Малката все ми мрънка за шейковете на Данон...

# 1 763
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
...
Брада, каква е новата цена на рибените пръчици на опаковка от 450 гр (да не смятам Stuck Out Tongue Winking Eye )? Щото на  цена 11 лева за килограм ще си купя риба и ще си ги панирам собственоръчно Heart Eyes
...
4,99лв

# 1 764
  • Мнения: 9 124
Масленият боб е най-добрия и вкусен. Как ми се прияде боб, един такъв хубав и леко запечен със сурова туршийка. Може и една запечена наденичка върху него. Ама с моя стомах не смея((
Бадемово брашно, кокосово брашно, кокосови стърготини и разни други екстри дето ги не знам, така си си стоят у нас. Купих за Коледа и празниците ентусиазирано, нали ги хвалите, ама пусто дето не правя нищо и само ги отглеждам и така си стоят. Дори пакета с елхичките не направих. Пише за годност , че май може и за другата Коледа да го ползвам, пак ще гледам. Пълна излагация съм. На мен американския лук много ми харесва. Пускам по 1-2 лъжици в ядене (освен другия) така за аромат си мисля , че дава. Иначе за сандвичи или изобщо си  есупер. Не гледам етикети,  много са ми дребни буквите и не ми се разправя. Иначе и мен ме е страх от боклуците в храната, но и не разбирам много. Знам , че не трябва А-та да има, ама то все някое А изписано, та... Не видях да има в брошурата кленов сироп. Бях взела една бутилчица, ама у нас не се хареса. Ни на палачинки, ни върху бананите слагах. И той така остана. Тези от топлата витрина бутерки ли са какво са точно ги обожаваме с кленовия сироп. Все гледам, като има промоция да взема доста, всичко се омита на мига. Но само сиропа не се хареса у нас.
Френската леща я има на Борово Лидл , даже беше май на промоция. Не съм взимала от нея обаче. Не е при продуктите на Родна стряха, а след брашната към касите и от дясно по спомен.

# 1 765
  • Мнения: 27 552
Фани, Е-та... Blush
Брада, да не си видяла промо панираните риби от  тази седмица? Ще бойкотирам рибните пръчици, ако са вече по 4, 99 Confused

# 1 766
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Не, гледах си нормалните в обичайния фризер, миналата седмица, след като майка ми се оплака че са им вдигнали цената :/ Взех засега от големите опаковки една, че дребен яде риба само така и на супа, че иначе и аз ще бойкотирам!

# 1 767
  • Мнения: 9 124
Е , така де
Е-та има много, не запомних кои номера са най-вредни
То това цяла наука, трудно ми е .

# 1 768
  • Мнения: 784
Включвам се с коментар за млечните шейкове, пробвала съм ги преди. За мен са страшно сладки, а аз сладко обичам много, но ми идват както е модерно да се казва "туу мъч" за мен това е течна баклава  Grinning
На закуските с кленовия сироп и пекан? И аз съм голям фен. Много са ми сочни и с кафенцето чудно вървят Simple Smile
Включвам се и аз в молба за рецепта за питката за бургер. Убийствено вкусно ми изглежда Heart

# 1 769
  • shumen
  • Мнения: 18 026
Ходих аз и взех тетрадки,блокчета от по 10 листа,круши,банани и хлебчета за хот дог.Направих за детето за утре за училище,а той го изяде още у дома и го хареса.Тези от витрината и моето казва,че са твърди,а тези били мекички.

Общи условия

Активация на акаунт